hazır tıraş jelleri çok mu yetersiz kalır?
arkadaşlar merhaba.

arko sabun ve tıraş kremi kullandım. ama biraz aceleciyim o yüzden şu hazır tıraş jelini denemek istiyorum. köpürtme vs uğraşmak istemiyorum. örneğin nivea tıraş jeli işimi görür mü? yoksa yetersiz mi kalır?
ürün şu: http://www.hepsiburada.com/nivea-hassas-...ecz9153508

ya da hazır tıraş köpükleri nasıldır? alternatif olarak..
Tıraş köpüğüne bu forumun bakışı bellidir. Ancak benim de günlük tıraşta hazır tüp köpükleri kullandığım oluyor. Sakal diplerine iyi masaj yaparak uygulandığında fırça sabun veya krem ikilisinden bile güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ancak jelleri gerek kartuslularla, gerek kullan at ve jiletle sevemedim. Tavsiyem Gillette ve Nivea markalarının köpüklerini kullanmanız durumunda. Ancak şunu da belirtmeliyim ki jel veya köpük ancak zorunlu kaldıkça kullanılmalıdır. Kullaniliyorsa da iyi hazırlık yapılmalıdır.Aksi taktirde cildinizde uzun vadede ve hatta kısa vadede doğurabileceği sonuçlar sivilce, kıl dönmesi, tahriş, morarma vs.
Katılma tarihi: 2011
(21/11/2017, Saat: 20:59)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş köpüğüne bu forumun bakışı bellidir. Ancak benim de günlük tıraşta hazır tüp köpükleri kullandığım oluyor. Sakal diplerine iyi masaj yaparak uygulandığında fırça sabun veya krem ikilisinden bile güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ancak jelleri gerek kartuslularla, gerek kullan at ve jiletle sevemedim. Tavsiyem Gillette ve Nivea markalarının köpüklerini kullanmanız durumunda. Ancak şunu da belirtmeliyim ki jel veya köpük ancak zorunlu kaldıkça kullanılmalıdır. Kullaniliyorsa da iyi hazırlık yapılmalıdır.Aksi taktirde cildinizde uzun vadede ve hatta kısa vadede doğurabileceği sonuçlar sivilce, kıl dönmesi, tahriş, morarma vs.

komşum değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. yarın deneyeceğim. sonucu burada paylaşırım.
(21/11/2017, Saat: 20:34)ua_cakar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar merhaba.

arko sabun ve tıraş kremi kullandım. ama biraz aceleciyim o yüzden şu hazır tıraş jelini denemek istiyorum. köpürtme vs uğraşmak istemiyorum. örneğin nivea tıraş jeli işimi görür mü? yoksa yetersiz mi kalır?
ürün şu: http://www.hepsiburada.com/nivea-hassas-...ecz9153508

ya da hazır tıraş köpükleri nasıldır? alternatif olarak..

Daha iyi bir tıraş kremini denesen? Çabukluk istiyorsan krem işini görecektir. Jel ile fırçalı tıraş arasında çok zaman farkı oluşmaz en fazla 5 dakika desen yüzüne yapacağın kötülüğe değmez.

Unutma ki eskiler sabun kullanırken şimdilerde şampuan var ve hemen hemen herkes kel, eskiler sırma saçlı. Bu tarz kolaylıkların mutlaka daha büyük de zorlukları var.
Sabah acelem vardı. Yaklaşık 1 saat geç kalkmışım, kızı okula yetiştirmem de lazım. Tıraş olmadan gitmek istemedim.

Kaba basılmış Arko+Derbi sabunu duş sırasında suya bırakılmış domuz kılı ile 40 sn köpürtüp, 1,5 - 2 dk da yüzde köpürtme ile iki geçiş yetti. Jel olsaydı belki toplam 2 dk, sabun olunca 5 dk. Hepi topu 3 dk fark etmiştir.

SeckinB
(21/11/2017, Saat: 22:45)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha iyi bir tıraş kremini denesen? Çabukluk istiyorsan krem işini görecektir. Jel ile fırçalı tıraş arasında çok zaman farkı oluşmaz en fazla 5 dakika desen yüzüne yapacağın kötülüğe değmez.

Unutma ki eskiler sabun kullanırken şimdilerde şampuan var ve hemen hemen herkes kel, eskiler sırma saçlı. Bu tarz kolaylıkların mutlaka daha büyük de zorlukları var.
bir öneriniz var mı acaba?

tıraş kremini sürüp herhangi başka bir işlem yapmadan o şekilde mi tıraş oluyoruz?
İnternette bir sabun bulunur, yorumlara bakılır, çok hoşuna gider insanın da fiyatı pahalıdır. Sonra getirmesi bir dert... Memnun kalacak mıyım, kalmayacak mıyım bi dert... Gelirsin foruma sorarsın, ey ahali, şöyle bir sabun buldum nasıldır diye.

Marketler sürüsüyle jel dolu. En pahalısı da 10 lira. Çevredeki insanların neredeyse hepsi bu jelle tıraş oluyor. Ayrıca siz bu güne kadar hiç tıraş olmadınız mı? Daha önce hiç jel kullanmadınız mı?

Kusura bakmayın ama benim aklıma da bu sorular geliyor.
@ua_cakar tıraş kremini köpürtme kabına, fırçaya ya da yüzünüze sürüp sabun köpürtür gibi köpürtüyorsunuz, ondan sonra tıraş oluyorsunuz.

Siz herhangi bir tıraş köpüğü ya da tıraş jeli kullanarak tıraş olup yeterli/yetersizliği konusunda en doğru kararı kendiniz verebilirsiniz. Buradaki içerik bir yeterlilikten daha çok işin keyfe kaçan tarafı ile ilgili.

Mesela kıyma yiyerek de et yemiş oluyoruz, çöp şiş yiyerek de, bonfile yiyerek de, kobe bifteği yiyerek de. Hepsinin kalorisi ve içerikleri üç aşağı beş yukarı aynı. Fakat hem fiyatları, hem ulaşılabilirlikleri, hem nadirlikleri, hem de nihayetinde insanların aldığı keyif kısmı birbirinden son derece farklı.
Arko tıraş kremlerini ben beğeniyorum aslında. Benzer fiyat aralığında Derby ve Nivea'nın kremlerini deneyebilirsiniz. Ama madem Arko denediniz ve uyuşmadınız kendileriyle, genelde 20-25 TL aralığında güzel tıraş kremleri var. Belki Proraso, Cella, BlueBeards, vb markalara bakabilirsiniz. Özellikle Impa'da çok geniş bir krem gamı mevcut.

Kremin güzelliği kolay köpürtülebilmesi. Parmakla tasa alan var, doğrudan fırçayı daldıran da (kaptaysa), yüzüne sürüp üstünden fırçayla geçenler de. Fazladan bir fırça ve iki dakikaya malolur ama jellerden daha iyi geleceğini düşünüyorum.

Ama illa ki aerosol bir şey isterseniz, Barbasol köpükler, özellikle Sarı olanını methediyorlardı. Ben mavisini kullanmıştım ama bir kerede olumlu/olumsuz bir şey söylemek zor. Ben Nivea Jel ve arada Arko köpük kullanıyorum. Olduğu kadarıyla memnunum aslında
arkadaşlar;

nivea jelle tıraş oldum bugün. gayet pratik. ben gibi aceleciler için ideal. tıraş benim için bir keyif değil eziyet çünkü. bir sürü dertten de kurtardı; sabun fırça vs. makinam merkur 34c.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 11 11,617 9 saat önce
Son Yorum: Alkali
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,017 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,414 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,028 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,361 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 954 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,564 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,289 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,168 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,324 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: