İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı!
Bu arada yazacaktım unuttum hazır aklıma gelmisken ilistirmek istedim,
Canerimin guzel tanıtımında, mantig59 abiminizin guzel bir videosuna yer vermis, ileri tıras teknikleri olarak. Bu tekniklerden ozellikle Gilette Slide ve J hook diye gecenleri slant kafalı makinelerde, cok kullanmanızı onermem. Jilet zaten yamuk oldugu icin duz yatay veya duz dikey cekisler haricinde, açılı cekislerde istemsiz ısırma/kesme yapabilir. Bir basit uyarı olarak yazmak istedim.
Normal kafalı makinelerde ozellikle slide teknigini bende uyguluyorum, normal makineye slant kesim hissiyatı veriyor.
@dikdik_s
Sevgili Serdar üstadım bence bu uyarı en önemli slant tekniği, şahsen size tekrar çok teşekkürler bu tekniği x3 aldığımda sizden öğrendikten sonra slantı doğru kullanmaya ve düzgün sonuçlar almaya başladım..
Gerçi @ahraz Caner kardeşimizin giytotin benzetmesi dik kesimin çok güzel anlatımı olmuştu ama yeni slant kullanacak komşularımız için güzel bir hatırlatma ve uyarı olmuş derim..

Tahir abim,
Canerimizde demis bundan sonra soylenenleri acemiler kullanmasın vs. diye ama, biz ozellikle slantlar icin diye altını bir daha cizelimde, hevesle yeni slantını alan dostlar varsa akılda kalmıssa konuda ki video yu gormusken o sekil girismesin dedim. Arkamızdan bizlere yada slantlara sonra saydırmasın dedim Smile
Ciddi bir emek sarf edilmiş çok güzel inceleme olmuş. 1 yılı aşkın süredir olduğum tıraşlarda 37C tercih ediyorum.
(17/11/2017, Saat: 11:40)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada yazacaktım unuttum hazır aklıma gelmisken ilistirmek istedim,
Canerimin guzel tanıtımında, mantig59 abiminizin guzel bir videosuna yer vermis, ileri tıras teknikleri olarak. Bu tekniklerden ozellikle Gilette Slide ve J hook diye gecenleri slant kafalı makinelerde, cok kullanmanızı onermem. Jilet zaten yamuk oldugu icin duz yatay veya duz dikey cekisler haricinde, açılı cekislerde istemsiz ısırma/kesme yapabilir. Bir basit uyarı olarak yazmak istedim.
Normal kafalı makinelerde ozellikle slide teknigini bende uyguluyorum, normal makineye slant kesim hissiyatı veriyor.

Acemi arkadaşlar lütfen bu teknikleri oturtmadan denemesinler.Slant alet ile blade buffing ve gillette slide sırf aleti deneyimlemek,inceleme yapmak amacıyla tecrübe ettim,siz yapmayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(17/11/2017, Saat: 23:46)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s
Sevgili Serdar üstadım bence bu uyarı en önemli slant tekniği, şahsen size tekrar çok teşekkürler bu tekniği x3 aldığımda sizden öğrendikten sonra slantı doğru kullanmaya ve düzgün sonuçlar almaya başladım..
Gerçi @ahraz Caner kardeşimizin giytotin benzetmesi dik kesimin çok güzel anlatımı olmuştu ama yeni slant kullanacak komşularımız için güzel bir hatırlatma ve uyarı olmuş derim..

Konu önemli abi,tecrübesiz komşularımızın sorun yaşanmasını istemeyiz.

(18/11/2017, Saat: 00:59)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ciddi bir emek sarf edilmiş çok güzel inceleme olmuş. 1 yılı aşkın süredir olduğum tıraşlarda 37C tercih ediyorum.

Teşekkür ederim Hocam,beğenmenize sevindim.

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Eliniz titremesin, fırçanızın saçları dökülmesin @ahraz komşum. İlerleyen zamanda aklımda sadece çelik ustura almak vardı ama "Tek perdede yüzü yıka şapı sür..." Dediğiniz kısım istemsiz olarak slant aletlere bakmaya itti beni, almayada itecek gibi Wink Hayırlı tıraşlar tüm komşulara...
(19/11/2017, Saat: 04:27)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eliniz titremesin, fırçanızın saçları dökülmesin @ahraz komşum. İlerleyen zamanda aklımda sadece çelik ustura almak vardı ama "Tek perdede yüzü yıka şapı sür..." Dediğiniz kısım istemsiz olarak slant aletlere bakmaya itti beni, almayada itecek gibi Wink Hayırlı tıraşlar tüm komşulara...

Çok teşekkür ederim Hocam.Beğenmenize sevindim.Çelik ustura apayrı bir tat ama slantta bir tıraşseverin koleksiyonda olmazsa olmazlarından.Mutlaka edinin.

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(18/11/2017, Saat: 01:09)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acemi arkadaşlar lütfen bu teknikleri oturtmadan denemesinler.Slant alet ile blade buffing ve gillette slide sırf aleti deneyimlemek,inceleme yapmak amacıyla tecrübe ettim,siz yapmayın.

2556ulf.jpg
@pilotic komşum bir profesyonelle uğraştığınızın farkında değilsiniz.. Big Grin Big Grin Big Grin
de te fabula narratur.!
@ahraz komsum, elinize emeginize saglik. Yaziniza "inceleme" demek de haksizlik olur, altinda yatan ozenli calisma ve zaman her acidan goruluyor. Keyifle okudum,gec de olsa tesekkurler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,592 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
  İNCELEME: Baili BD176 Legend 54 36,539 04/04/2023, Saat: 02:03
Son Yorum: Mecanica
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,707 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 14,026 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,392 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 26,401 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  İnceleme: Razorock Game Changer 84 marv 6 3,630 09/11/2021, Saat: 19:53
Son Yorum: marv
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 302,244 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,996 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
Wink Slant Agresiflik Tablosu Timor1322 22 8,185 03/11/2020, Saat: 00:22
Son Yorum: cerdinc

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: