Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası
Porsukla tıraş olduktan sonra fırça şöyle bi çiçek gibi açılır ya, bu sentetiklerde o yok işte. Isı ve su tutma zaten daha önce de bahsettiğim gibi çok az. Yine de çok çabuk köpük yapması ve çabuk kuruması avantaj.
Bu fırçayı kullanan var mı acaba ? Kalitesinin porsuklara çok yakın söyleniyor ancak black fibre fırçasını pek sevmemiştim mühlenin. Tavsiye eder misiniz ?
İndirimin başlamasıyla bu fırça tekrar aklıma düştü ancak forumda hakkında fazlaca yorum bulamadim. Alınmaya değer midir? Alınırsa hangi boyutu alınmalıdır?
(03/06/2019, Saat: 15:42)mertberkegr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İndirimin başlamasıyla bu fırça tekrar aklıma düştü ancak forumda hakkında fazlaca yorum bulamadim. Alınmaya değer midir? Alınırsa hangi boyutu alınmalıdır?

Kiyas yaparak soyle anlatayim komsum size. Yaqi sentetikler muhleye gore daha yumusak killara sahiptir, muhle daha batici ve govdeli yapiya sahiptir. Her turlu sert sabunu cok kisa surede alt ediyor. Keyifli bir firca, alinmalimi dersen alinmali bence. Ama hergun kullanmak icin ideal degil bence. Ben 25mm olan XL modelinden almistim. Ama simdi diyorumki 23mm olan L modelinimi alsaydim diye. Tercih sizin komsum. Umarim faydali olmusumdur.
(03/06/2019, Saat: 16:28)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kiyas yaparak soyle anlatayim komsum size. Yaqi sentetikler muhleye gore daha yumusak killara sahiptir, muhle daha batici ve govdeli yapiya sahiptir. Her turlu sert sabunu cok kisa surede alt ediyor. Keyifli bir firca, alinmalimi dersen alinmali bence. Ama hergun kullanmak icin ideal degil bence. Ben 25mm olan XL modelinden almistim. Ama simdi diyorumki 23mm olan L modelinimi alsaydim diye. Tercih sizin komsum. Umarim faydali olmusumdur.

Teşekkür ederim. Su anda thater 2 band kullaniyorum 22 mm. Seyahatler icin aldığım muhle hjm black fibre de var ancak thaterla olduğum tıraşlar hem daha yakın oluyor hem de daha keyifli oluyor o sebeple kullanmıyorum. 2 günde bir tıraş oluyorum ancak tek fırçam oldugu icin uzun zamandır yeni bir fırça edinmek istiyorum. Thater tekrar gelse aslında geçen sefer içimde kalan 4125 i alırım muhtemelen ancak gelse de yeni fiyatı nasıl olur tahmin edemiyorum. Aslında sentetik bir fırça hızlı kullanımıyla da işimi kolaylaştırabilir ancak sonuç black fibre gibi olur mu diye de korkmuyor değilim. 22 mm fırça icin bazen keske biraz daha büyük olsa diyorum o sebeple 25 mm düşünüyordum ancak siz neden 23 mm mi alsaydım diye düşünüyorsunuz ?
(03/06/2019, Saat: 18:15)mertberkegr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim. Su anda thater 2 band kullaniyorum 22 mm. Seyahatler icin aldığım muhle hjm black fibre de var ancak thaterla olduğum tıraşlar hem daha yakın oluyor hem de daha keyifli oluyor o sebeple kullanmıyorum. 2 günde bir tıraş oluyorum ancak tek fırçam oldugu icin uzun zamandır yeni bir fırça edinmek istiyorum. Thater tekrar gelse aslında geçen sefer içimde kalan 4125 i alırım muhtemelen ancak gelse de yeni fiyatı nasıl olur tahmin edemiyorum. Aslında sentetik bir fırça hızlı kullanımıyla da işimi kolaylaştırabilir ancak sonuç black fibre gibi olur mu diye de korkmuyor değilim. 22 mm fırça icin bazen keske biraz daha büyük olsa diyorum o sebeple 25 mm düşünüyordum ancak siz neden 23 mm mi alsaydım diye düşünüyorsunuz ?

Komsum bendede thater 2 band var ve oldukca memnunum. Thaterin daha yakin tiras ettigini dusundugun ve memnuniyetin daha yuksek oldugu icin sentetik fircada masaj etkisi daha yuksek oldugu icin muhleyi oneririm. Normalde en ideal fircanin 24-26 arasi oldugunu dusunuyorum. O yuzden 25i tercih etmistim. Ama knot yuksekligi bir miktar uzun gibi geliyor bana. 23u kullanmadan hangisi daha iyi bilemeyecegim. Muhle ile gorusun knot konusunda mutlaka yardimci olacaklardir
Komşum bende iki fırça da (thater 4125/2 two band badger ve mühle 33 K 257 silvertip fibre 23 mm) var. Özellikle yüzde kullanacaksanız 23 mm olanı tavsiye ederim derim. Her ne kadar thater i sevsemde elim mühle’ye daha çok gidiyor.

Yaqi 24 mm fırçada var elimde, karşılaştıracak olursam mühle’yi yek geçerim. Bir çok komşum iki fırçanın çok yakın olduğu görüşünde ama ben katılmıyorum.
(09/06/2019, Saat: 11:27)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende iki fırça da (thater 4125/2 two band badger ve mühle 33 K 257 silvertip fibre 23 mm) var. Özellikle yüzde kullanacaksanız 23 mm olanı tavsiye ederim derim. Her ne kadar thater i sevsemde elim mühle’ye daha çok gidiyor.

Yaqi 24 mm fırçada var elimde, karşılaştıracak olursam mühle’yi yek geçerim. Bir çok komşum iki fırçanın çok yakın olduğu görüşünde ama ben katılmıyorum.

çok teşekkür ederim. Kasede köpürtmeyi tercih ediyorum. Aklımda hala soru işaretleri vardı thaterdan sonra mutlu eder mi diye ama ikna oldum gibi sanırım alacağım. Yabancı forumlarda 25 mm olanı çok fazla övülmüş.
Rica ederim komşum, ister 23mm ister 25mm olsun pişman olmazsınız bence. 23mm’ nin tasta ki performansı da çok iyidir.

Şimdiden hayırlı olsun Smile
Mühle silver sentetik 21mm aldım kullandım
1- Benim elim küçük olmasına rağmen, fırça normal diger 21mm fırçalarla göre çok çok küçük boyutta.
Fırça elde kaybolup , is yapmayı zorlaştırıyor
sap çok kısa olduğu için parmaklarınız kıl köküne cok yakın duruyor ve köpük elinize akıyor
2- kıl uçları sertimsi ve güzel masaj yapıyor
3- sentetik olmasına rağmen yaqi den 2 kat gec sürede kuruyor
4- sapı cok güzel ve saglam, düğümü ve kıllarda çok sağlam
5- diger sentetiklere göre 3 kat pahalı,
6- Boyutları en büyük 25 mm secersiniz iyi verim alırsınız, fakat fiyat 500 lira civarı
7- markanın iddia ettigi gibi silver gercek porsuk hissi, yapısı yok,
8- kullandığım 21mm fırça, 2.perde icin yeteri kadar köpük depolamıyor ama aynı oranda sabunu semogue domuz, yaqi sentetik, isana sentetik ve nom porsuk fırça depoladı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,252 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,100 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,498 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,460 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,740 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,562 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,404 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte
  Türkiye içi semogue hariç at kılı tıraş fırçası satan yer Papa_Khan 2 1,888 22/05/2022, Saat: 10:20
Son Yorum: Papa_Khan
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,336 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 72,371 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: