El Yapımı Tıraş Sabunlarım
@Efrasyab Kemal Bey cok başarılı bir çalışma olduğu yorumlardan belli. Tebrik ederim. Beni de bir sonraki partiye yazar mısınız ?

Saygılarımla
(27/03/2018, Saat: 11:42)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum sıhhatler olsun. Kaymak gibi köpük elde etmişsiniz.

Teşekkürler komşum, sayenizde çok keyifli bir tıraş oldu.
@FatihAhmet komşum elbette, inşallah tez zamanda yaparız bir etkinlik Smile
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
aac96a671772b7271f80c27f8c904068.jpg3180253d95b7b25241869770e491e2ad.jpg
Fırça FS 40mm Silvertip
Yükleme 20 saniye
Köpürtme 45 sn- 1 dk
(27/03/2018, Saat: 23:32)ardanadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça FS 40mm Silvertip
Yükleme 20 saniye
Köpürtme 45 sn- 1 dk

@ardanadam komşum sihhatler olsun. Köpük kallavi olmuş.
Bende sabunu denedikten sonra birşeyler yazayım. Öncelikle kargo konusundaki kargo firmalarına ve ücret politikalarına eleştirilerimizin sizin sabununuzla hicbir alakasi yoktur bilmeden kırdıysak affola. Ancak memleketimizdeki hayat şartları maalesef bizi böyle eleştirmeye ve sorgulamaya yöneltiyor. Bende isterdim ülkemin komşularının Almanya, Isviçre, Fransa olmasını ancak ülkemin komşuları bellidir. Bende isterdim paramizin değerli olup sık sık istediğim ülkelere seyehat etmesini ancak paramizin değeri belli hani yine bende isterdim yurdum insanının herşeyi olduğu gibi kabul etmeyip sorgulamasını ve eleştirel düşünmesini ancak aynı kaldırımda yürümek bile istemedigimiz insanlarla yaşamak zorundayız!
Uzatmayıp sabuna gelecek olursam diğer komşular daha güzel köpük fotoğrafları koyduğu için köpük fotosu paylaşmıyorum zaten köpük diğer fotoğraflarda görüldügü gibidir.
Sabunun Artıları
- Kolay yükleme yapılabilmesi.
- Kısa bir yüklemeyle iyi-orta kalitede köpük elde edilebilmesi
- Kokusunun maskülen olması ki bence kantaron yağı gayet erkeksi kokuyor.
Sabunun Eksileri
-Sabun yüzdeyken tirasin yarısında kuruyor. Kalıcılık problemi çözülmeli.
-Sabun yeterince kayganlık ve yastiklama sağlayamıyor tavsiye olarak don yağı kullanılmalı.
-Sabun çok ham.
Burda özellikle bir soru sormak istiyorum. Sabun kac günlükken bize yolladınız? Zannediyorum sabunun ph ile alakalı problemi var. Tıraş olmadan önce sürdüğüm köpükte yanma ve tıraş sonrası tahriş yaşadım. Belki de bu sabunun ham okumasından kaynaklandı. Eğer gerçek performansını sabunu döker dökmez görmek isterseniz bu sizi de bizi de yanıltır. Sabunun dinlenme süreleri bellidir. Tekrar hayırlı olsun başarılarınızın devamını diliyorum.
Katılma tarihi: 2011
Komşum yorumunuz için teşekkür ederim,

-Öncelikle Don yağı kullanarak sabunu daha sert yapmak istemedim. Zira sabunum zaten yeterince sert.
-ikinci olarak köpürme etkisini tamamen hint yağı ve hindistan cevizi yağı ile elde ettim yani SLS, SLES VB  kimyasal köpürten aktifler eklemedim doğal olarak köpük fabrikasyon sabunlarına nazaran daha az olmakta.
-üçüncü olarak sabunu içinde kostik yok. Yani don yağı, zeytin yağı vb gibi yağları kostik ile karıştırıp basit banyo sabunu yapmadım bu teknik fen liselerinde çocuklara öğretilen sabun yapma yöntemidir ve isteyen her komşum bu şekilde sabun elde edebilir. Kostik&yağ karışımı sabunun oranlarını isteyen her komşuma verebilirim.
-Sabunlar yaklaşık 20 gün dinlendirildi ve içlerinden hiç biri terleme yapmadı, yağ kusması yapmadı. Kostik yağ karışımı ile sabun yapmaktan daha karışık süreçler içeren ısıl işlemden sonra dökülen sabunda terleme ve kusma olmaması önemlidir.
- Köpük ben dahil tüm komşularımda sönme yapmadı sadece bir komşum youtube kanalında 3. perde performansında köpükte sönme ile karşılaştı ki bunu normal karşılıyorum kostik & yağ & sls ile isterseniz sabun yapabilirim o zaman da ortaya çıkan sabun ile halı bile yıkanabilir o kadar etkili bir köpük çıkar ancak tabanı kostik ve SLS, SLES vb deb oluşur.

Heves kırmayan, Baltalamadan uzak, Samimi ve Hakkaniyetli yorumunuz için teşekkür ederim.

Sıhhatler olsun

Edit: PH 8-8.5
Çok güzel çalışmalarınız var takipteyim. İnsan istedikten sonra yapamayacağı şey yok, iyi çalışmalar dilerim.

Kargo ile ilgili ben de iki kelam edeceğim, çünkü çok sıkıntı çekiyoruz. Kargo fiyatları normalde böyle değil, 5-TL civarında ülke içi, kargo firmaları bireysel ayak müşterisini almamak için bu fiyat politikasını izliyorlar. Hepsi anlaşmış gibi yapıyorlar. Kendilerince sebepleri var. İş akışını bozduğu vs bir sürü şey anlatıyorlar.

Hatta aras kargonun bazı şubeleri hiç kargo kabul etmiyor, gerekçesi de nakit paramız yok/pos cihazı çalışmıyor/alıcı ödemeli gitmiyor sistem kapalı....

Büyük internet mağazaları ile çalıştıkları için bireysel üç beş kargoyu görmüyorlar, şubemize getirip de iş akışımızı bozma diyorlar, açık açık dediler bana, şikayet de ettim, hiç bir şey olmadı. Ülke ekonomisi çok kötü durumda olduğu için şimdi yine 20-TL civarı kabul ediyorlar, bu kriz ortamı kalksın 40-50-TL bireysel kargo bedellerini görebilirsiniz.

Saygılar
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

İzmirde olup yarın saat 12 de konakta olabilecek olan varsa, komsumun gonderdigi sabunlardan getiricem. İsteyen bizimle cay esliginde alabilir.
İzmirde olup yarın saat 12 de konakta olabilecek olan varsa, komsumun gonderdigi sabunlardan getiricem. İsteyen bizimle cay esliginde alabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 453,303 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,531 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,119 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  El Yapımı Traş Çantası Seuy 9 2,113 10/04/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,848 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,355 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,501 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,918 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 63,186 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 59,297 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: