ebay.de de üzerime kalan çelik ustura
Geçenlerde sıkıntıdan ebay'in bilimum mekanlarında turlarken ebay.de de 2 euroya açık artırmada olan, çok iyi durumda olmasa da çok da kötü durumda sayılmayacak bir çelik ustura gördüm. yaklaşık 3 euroluk da kargo bedeli vardı Türkiye'ye ben de nasıl olsa bana kalmaz diyerek 3 euro teklif verdim. Link veremiyorum çünkü artırma bende kaldığı için ürün görünmüyor sayfada. Elime geçerse fotoğraflarını paylaşırım.

Bildiğiniz gibi ebay'de paypal olmadan alışveriş yapmak pek mümkün değil ben de geçen @kokopelli'nin bu konudaki yazısını okuyunca bir entropay hesabı açtım bu ürünün ödemesini yapmak için. Ürün bedelinden az birşey fazlasını da yükledim bu karta. Bir de ücretsiz VPN buldum ki Paypal hesabı açıp oraya entropay kartını yüklerim, satıcıya da söylerim benim ebay'deki adresime gönderim yapar diye kafamdan geçiriyordum ki ne olduysa bu sırada oldu. Satıcının Paypal kabul etmediğini sadece banka havalesi kabul ettiğini gördüm Smile. Geçen hafta bir başka uluslararası para transferinde yaşadığım deneyime göre bankam ufak rakamlarda 12 dolar alıyor. Üstelik karşı tarafın masraflarını o hesaptan düş deyince bunu alıyor. Hepsini ben ödersem sanırım 20-30 dolar aralığına çıkacak bu rakam. 3 euroluk ürüne hadi 3 euro da kargoyu anladık ama 20 euro da banka transfer parası vermek hiç işime gelmiyor. Gerçi satıcıya yazdım Paypal var sanmıştım diye belki kontör al ödeşelim der Smile

Bu konuda bir tavsiyeniz olur mu? Mesela Almanya'daki bir banka hesabına entropay kartı ile para göndersem şöyle düşük komisyonlar çok makbule geçer. Ya da başka bir alternatif. Ürünü almak istemekten çok ebayde pek bir işime yaramayacak olmasına rağmen, durduk yere kötü bir intiba bırakmak istemiyorum.
Komşum ben yıllar önce ilk ebay deneyimimde yanlışla bir ürün almıştım. Sonradan bunu acemilik ile yaptığıma dair bir özür mesajı göndermiştim satıcıya, satıcı da olumsuz geri bildirim yapmadan özrümü kabul ederek satışı iptal etmişti. Sizin durum farklı olsa da isterseniz iletişime geçin karşı tarafla. Belki çözülür.
Hayır paypal odemesini kabul etmeyen bir satıcı ebayde bana denk gelmemisti hic, belki urunu ulkemize dahi gondermeyen bir satıcı olabilir. Bencede durumu acıklayıcı bir mesaj gonderip iptal ettirin ugrasmayın derim.
http://ptt.gov.tr/sx.web.docs/img/wu_tar...062017.pdf

En uygunu ptt ve fiyat listesi ..
Cevaplar için teşekkürler. Satıcıdan paypal hesabı alıp antin kuntin işler çevirip paypal ile gönderdim parayı. Bu arada bir de ücretsiz VPN ebay ve paypal hesaplarına sızmış şifreler falan bloke oldu şimdilik ciddi bir sıkıntı görünmüyor bakalım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ebay alışveriş Format/s 14 12,526 06/03/2019, Saat: 08:36
Son Yorum: ahraz
  ‘Yasaklı’ PayPal ile eBay alışveriş rehberi feltro 1 3,513 23/12/2016, Saat: 17:25
Son Yorum: msakalli
  F FENNEY 7/8 Sheffield (Near Wedge) Ustura hedehodo 11 16,019 25/04/2013, Saat: 11:36
Son Yorum: error...
  eBay Dovo ustura nasıl? firavun 6 9,047 14/02/2013, Saat: 15:44
Son Yorum: firavun
  Ebay Feedback Suhulet 8 9,838 21/01/2013, Saat: 21:43
Son Yorum: ihtilaf
  ustura fırça vs linguist 6 9,613 28/12/2012, Saat: 00:40
Son Yorum: linguist
  ZAZA ustura ve tras malzeme ureticisi Kubilay 0 6,458 25/12/2012, Saat: 01:35
Son Yorum: Kubilay
  Yurtiçi ustura temini ve bileme hizmeti usturahastas 7 13,809 27/08/2012, Saat: 15:54
Son Yorum: Kendineözgü
  EBAY GÜVENİLİR SATICI YURDASAL1 5 9,290 10/07/2012, Saat: 23:15
Son Yorum: ihtilaf
  Kadıköy'de Tıraş Malzemesi Alabileceğimiz Yer... (Jilet, Ustura, Şap vb...) Prometheus 10 22,153 10/03/2012, Saat: 01:47
Son Yorum: Prometheus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: