Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı
..evde , minik bir kavanozda esim almıs duruyorken , sizin yazınızdan sonra denedim .. tıraş sonrası tahriislerde cok hızlı etkisini gordum ..gece oldugum tırastan sonra cok tahris olan yuzume uyguladım ozellikle bogaz kısmında ... sabah sasırtıcı derecede tamir edilmis bir ciltle uyandım ..bendeki, eczaneden alınmıs bir urun değil , bir yağ icinde bitki parcaları seklinde hazırlanmıs ..haliyle biraz yogun bir yağ, ben de hem yogum koku hem de kıvamdan dolayı , simdi minik bir nemlendirici kremin icine karıstırarak dolabımda bulunduruyorum , etkisi yadsınamaz ... yazınızdan cok faydalandım , elinize sağlık ..
Konu üzerinden çok geçmiş. Fakat bir kaç şey yazmak istiyorum.

Genelde kantaron yağları maserasyon yöntemiyle elde ediliyor. Bu yöntemde yanılmıyorsam, bir yağın içine bitki atılması ve bekletilmesi yöntemiyle elde ediliyor. Yani zeytinyağı içine sarı kantaron bitkisi atılıyor ve bekletiliyor gibi. Distilasyon yöntemine göre çok verimsiz olan bu yöntemin bir tek sarı kantaron için iyi sonuç verdiği söyleniyor.

Burda şöyle bir risk var: Maserasyon yöntemi için seçilen yağın ne olduğunun çoğu zaman bilmiyoruz. Kullanılan yağın yüzde sivilce veya alerjenik bir reaksiyon gösterme riski var. Distilasyon veya başka bir yöntem ile elde edilen bir kantaron yağı ben göremedim. Varsa da çok pahalı herhalde.

Ben kendim Balen markanın sarı kantaron yağını aldım. Sivilce yapmadı bende. Fakat sarı kantaron yağı cildin üst katmanının dökülmesine neden oluyor. En azından benim yüzümde böyle bir reaksiyon verdi. Kil maskesi içine attığımda da benzer durumu yaşadım doğrudan sürdüğümde de. Sonrasında peeling ürünüyle o dökülen deriyi alırsanız sorun olmuyor, ancak peeling yapmazsanız cildinizin üstü dökülüyor gibi oluyor. Adeta aşındırıyor gibi. Ama öyle yanma vs. olmuyor. Ayrıca normalde kil maskesi sonrası yüzünüz kıpkırmızı olurken içine kantaron yağı eklerseniz hiç kızarmıyor. Gerçekten enterasan bir yağ bu kantaron.

Eğer bildiğiniz özellikle distilasyon yöntemiyle elde edilen bir kantaron yağı varsa yazarsanız memnun olurum.

Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,372 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,669 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Kesik izlerini yok etmek için tedavi ihtilaf 59 81,932 20/08/2022, Saat: 14:07
Son Yorum: abdussamedy
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,592 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,102 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,418 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,663 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,218 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,082 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: