ithal jiletlere verdiğimiz para çok mu?
bugün treditionalshaving sitesinde jilet ve sabun fiyatlarına bakarken bizim kolaylıkla 100'lük kutusunu 5-10 liraya aldığımız jiletlerin sadece tek bir 5'li kutusunun 2-3£ olduğunu gördüm. amacım tabac marka sabun ve çok beğenilen feather, 7 o'clock marka birkaç jilet almaktı. ama bu ünlü markaların, bizim burda kolaylıkla bulduğumuz sudan ucuz astra, derby gibi jiletlerle aynı fiyat aralığında 2-3£'ya satıldığını görmem beni alışverişimden caydırdı. bu konuda ustalardan tavsiye bekliyorum.
Edwin Jagger DE89L + İsana Men + Arko + Astra Superior Platinum + Nivea after shave balsam
Merhaba

Onların vergileri bizden farklı. Mesela bizim Rusyala olan ticari anlasmalarımızlar İngilizlerin ki aynı değil. İngiliz mallarını korumak adına.

Onun icin bu sitelerden İngilizlere İspanyollara İtalyanlara has urunleri almak lazım.

sonucta bizim Arkoya da 3-4 euro diyorlar ki emin olun yoluydu gumrugu du onlarda oyle yuzde yuz gibi cok kar yapmıyordur.
Derby, Arko ve bazı ürünler evet Türkiyede üretildiği için çok ucuza bulmamız normaldir. Astra ise Hem konum hem de ticari anlaşmalar bakımından yine bizde oldukça avantajlıdır. Ama örneğin bi tabac sabun Almanyada öyle 1-2 € fiyattan satılmamaktadır. Yani Avrupada Avrupa dışından gelen ürünler biraz tuzludur. Bir de bu geleneksel tıraş mevzusunda 10 liralık sabundan arkonun 10 katı performans ve kalite bekleyecekseniz şimdiden söyleyeyim hevesiniz kırılacak. Jilet konusunda ben yerli ürünlerin, özellikle Astra ve Permanın yeterli olacağı görüşündeyim. Ama merak dolayısıyla alıp değişik ürünleri denemek te bu işin cazibelerinden. Ben sadece elimdeki tabac ile birkaç yıl tıraş olabileceğim halde hala değişik sabunlar ve kremleri deneme amacıyla almaya çalışıyorum. Bunu hobi olarak görmek lazım. Ya da ekipmanlarınızı tamamladıktan sonra üyelik silip siteye birdaha girmemek lazım. Big GrinBig GrinBig Grin
(22/05/2012, Saat: 01:03)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby, Arko ve bazı ürünler evet Türkiyede üretildiği için çok ucuza bulmamız normaldir. Astra ise Hem konum hem de ticari anlaşmalar bakımından yine bizde oldukça avantajlıdır. Ama örneğin bi tabac sabun Almanyada öyle 1-2 € fiyattan satılmamaktadır. Yani Avrupada Avrupa dışından gelen ürünler biraz tuzludur. Bir de bu geleneksel tıraş mevzusunda 10 liralık sabundan arkonun 10 katı performans ve kalite bekleyecekseniz şimdiden söyleyeyim hevesiniz kırılacak. Jilet konusunda ben yerli ürünlerin, özellikle Astra ve Permanın yeterli olacağı görüşündeyim. Ama merak dolayısıyla alıp değişik ürünleri denemek te bu işin cazibelerinden. Ben sadece elimdeki tabac ile birkaç yıl tıraş olabileceğim halde hala değişik sabunlar ve kremleri deneme amacıyla almaya çalışıyorum. Bunu hobi olarak görmek lazım. Ya da ekipmanlarınızı tamamladıktan sonra üyelik silip siteye birdaha girmemek lazım. Big GrinBig GrinBig Grin

Son cumleniz, son caremiz Big Grin
Perma ve astra dan sasmiyacaksin, gerisi fasafiso Big Grin
(22/05/2012, Saat: 01:22)haaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma ve astra dan sasmiyacaksin, gerisi fasafiso Big Grin
kesinlikle en akıllıca secenekler
ama astra adınıda cok fazla anmamak lazım

neye elımızı atsak altın gıbı degerlenıyor sıte olarak malum Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(22/05/2012, Saat: 01:43)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22/05/2012, Saat: 01:22)haaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma ve astra dan sasmiyacaksin, gerisi fasafiso Big Grin
kesinlikle en akıllıca secenekler
ama astra adınıda cok fazla anmamak lazım

neye elımızı atsak altın gıbı degerlenıyor sıte olarak malum Sad

1000 tane astra alıp kenara atacağım,epey idare eder,en fazla 150 tl para veririm,en az 7 yıl yeter bana
tek Türk Malı derby'dir. astra ve perma Rus malıdır ancak yine de fiyatları uygundur. ithalatçı sayısı artarsa fiyatlar düşer. bu arada jiletleri iyi saklayamazsınız kullanmadan atarsınız.
(22/05/2012, Saat: 02:43)mustaphaturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tek Türk Malı derby'dir. astra ve perma Rus malıdır ancak yine de fiyatları uygundur. ithalatçı sayısı artarsa fiyatlar düşer. bu arada jiletleri iyi saklayamazsınız kullanmadan atarsınız.

selam,2 kat naylon nükleer serpintiden bile korurBig Grin
o zaman streç film.. gerçi ben her zaman yağda koruma taraftarıyım ama o kadarjilet nasıl korunur yağda... o da ayrı mesele...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bulgaristan'a gideceğim hangi jiletlere bakmalıyım? ulkerhan 6 8,751 24/12/2013, Saat: 20:02
Son Yorum: ulkerhan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: