Anket Başlığı: Hangi EJ 89'u tavsiye edersiniz?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
EJ DE8911BL DÜZ - 78gr
28.57%
2 28.57%
EJ DE89811BL SEKİZGEN - 76gr
0%
0 0%
EJ DE89BA11BL BARLEY - 68gr
71.43%
5 71.43%
EJ DE89KN14BL BAKLA - 71gr
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 7 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

EJ 89 versiyonları arasında fark var mı?
MaggardRazors.com üzerinden de farklı çelik saplar almak mümkün. Ben de öyle yaptım. Ama EJ'nin bütünlüğünü bozası da gelmiyor insana.
.....
Bende barley var, daha 3-4 aylık, sapta bazı yerde kaplamalarda aşınma var sarı renk gözüküyor. Sadece su ile yıkıyorum tıraş sonrası,başka bir temizlik maddesi kullanmıyorum.
Merkur Progress - FS pu23p fh26   - Astra Platinum - Nivea Tıraş Kremi - Gillette Tıraş Sonrası Balsam
(11/09/2017, Saat: 11:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aldıgınız makine, artık alınmıs ama elinizden kayıyorsa rahatsızlık yaratıyorsa,
1-Elinizi tıras oncesinde ıslattıktan sonra şap surun. Kaymayı en aza indirir.
2-Saplarınıza elektrikcilerde makaron diye satılan daralan ısı bantlarından uygun boyundan alıp plastik kaplayabilirsiniz alternatif cozum olarak.
3-Uygun fiyatlı rocnel saplardan alarak komple sapınızı degistirebilirsiniz.

Abi Rocnel'in sapları uyumlu mu ki? Forumda hiç bunu deneyen görmedim.
3 parca makineden bahsetmiyormuyuz. Cogu aynı 5mm di sanırsam yuva/vida olcusu. Bir fatipler degisik oluyor modeline gore. Ej 89a da olması lazım Bende alttan cevirmeli 89 var, normali olsa hemen uygular fotosunu paylasırdım.
EJ sap ile Mühle R41 kafa uyumlu, referans olması açısından. Dolayısıyla bu EJ kafa çoğu sapla da uyumlu. Rocnel de uyumludur herhalde. Bir vida satılıyordu SE kafayı oturtmak için. 12x5mm denmiş. Sap da diğerleriyle uyumlu olmalı o zaman.
Evet, Ej gibi makinelerde ust tablanın ustunde kendi vidası oldugu icin, o bahsettiginiz setuskur olmadan takıyorsunuz sapı, ama Gem SE tarzı SE makinelerde kullanırken o setuskur vida kullanılıyor.

R41/89 kafa birbirine uyumlu bende zamanında oyle kullandım, vida olculeri aynı ama sanki 89 ile 41 in saplarının vidasının disli aralıkları milimetrik farklı gibi geldi bana.
Kullanılmasına kullanılıyor hic sorun olmuyor ama kendi sapı ile daha bir guzel sıkılıyor gibime geldi. Belki ben 2 urunu farklı zamanlarda aldımdı batch farkı veya uretim yeri farkıda olabilir neyse, konuyu kirletmeyeyim ama genel olarak Rocnel saplarınızı %90 cogu makinede kullanabilirsiniz.
Ayrıca mild buldugunuz makinalarınızda ozellikle Rocnel sap denemenizi oneririm, zira agırlık degisecegi icin mild makinanın karakterinide degistiriyor.
Tüm cevaplar için teşekkür ederim. Çok yararlı oldu.

Tavsiyeniz üzerine aralarında çok fark olmadığını düşünüp gözüme hoş görününen ve genelin de kullandığı/tavsiye ettiği modeli seçtim. ( Barley ) ve İmpa Ticaretten sipariş bile verdim Smile

Jilet olarak da şu an İmpa stoklarında olan Bolzano, Polsilver, Rapira super stainless siparişi verdim. Bende de Crystal ve perma jilet var. Bakalım bu beşliden en çok hangisi uyacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@Dragon çok güzel bir set olmuş. Eminim bu jiletlerin birçoğundan memnun kalacaksınızdır. Hayırlı olsun.
(11/09/2017, Saat: 11:32)megadex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende barley var, daha 3-4 aylık, sapta bazı yerde kaplamalarda aşınma var sarı renk gözüküyor. Sadece su ile yıkıyorum tıraş sonrası,başka bir temizlik maddesi kullanmıyorum.

Düzeltme ihtiyacı gördüm, Sarı yerler sabun kalıntısıymışSmile Dün tıraş öncesi tırnağım ve parmağımla ovalayınca eski haline döndü.
Merkur Progress - FS pu23p fh26   - Astra Platinum - Nivea Tıraş Kremi - Gillette Tıraş Sonrası Balsam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: