Prove'den Selamlar
Star 
Herkese Selamlar,

Forumu uzun zamandır takip ediyorum. Ancak bir üyelik oluşturmamıştım. Üyeliğimi oluşturur oluşturmaz sizlerle tanışmak istedim. Öncelikle biraz kendimden bahsetmek istiyorum.
Doğma büyüme Eskişehirliyim ve Eskişehirde yaşamaktayım, yaşım 17 ve lise son sınıfa geçmiş bulunmaktayım. Basketbol oynuyorum, sporu çok seviyorum ve bugüne kadar bir çok spor dalıyla uğraşmışlığım vardır. Kendime her konuda çok dikkat ederim. Yeniliklere, öğrenmeye açık birisiyim. Ayriyetten meraklıyımdırda, kendimi her zaman her konuda da geliştirmeye çalışırım. Aranıza katıldığım için mutluyum.

Gelelim asıl mesela olan tıraş konusuna. Geleneksel tıraşa 2 sene önce bu zamanlar başladım (Lordun blogu ve bu forum sayesinde). İlk olarak bir milyoncudan yuma, perma-sharp ve bir tıraş fırçası almıştım. Marketten ise arko tıraş kremi ile klasik arko krem almıştım. O şekilde bir 6 ay kadar tıraş olmuştum. Daha sonraları yine bir milyoncudan adı sanı bilinmedik bir tıraş aleti almıştım. O aletlede bir 6 ay kadar tıraş olmuştum. Bu arada diğer ekipmanlarımda değişiklik olmamıştı değişen sadece tıraş aletimdi. Bu şekilde de bir 7 ay tıraş olmuştum. Daha sonraları 2016 eylül-ekim gibi gidip bir Wilkinson Sword tıraş aleti aldım. Yanınada bir arko tıraş sabunu ve arko tıraş sabununu basmak için plastik bir kase. Jilet olarak tıraş aletinin içinde ki jileti kullandım. Bittikten sonra yine perma-sharp'a döndüm ve ara sıra ise berberimden yeşil astra alıyordum. Tıraş fırçası olarak 2 sene önce aldığım tıraş fırçasını kullanıyordum. Sanırım sentetik bir fırça üstünde temizel yazan bir etiket bulunmakta. Bu şekilde de 1 sene tıraş olarak bugüne geldim. Bu arada 2 sene boyuncada tıraş sonrası yüzümü soğuk suyla yıkar ve sonrasında ise ya arko krem sürerdim ya da hametan sürerdim ancak bir 3-4 aydır sadece soğuk su kullanıyorum.

Hikayemi sizlere anlattım sevgili üstadlar artık üst seviyelere geçmemin zamanının geldiğini hatta geç bile kaldığımı düşünüyorum. Bu yüzden kendime 0'dan bir tıraş seti dizmek istiyorum bütçemin el verdiği kadarıyla. Sizlerde takıldığım yerlerde yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada cilt tipimi ve sakal tipimi yazmayı unutmuşum. Cilt tipim karma ve hassasdır. Sakallarım ise küçük olduğum için gür değiller ve seyrekler yani yer yer boşluklar bulunmakta. Saygılarımla. Herkese Bol Şans..
Foruma hoşgeldiniz...
Hoş geldiniz .
Merhaba,

Aramıza hosgeldiniz, guzel tanısma yazısı icin tesekkur ederiz. Extrashaving sitesine bir goz atmanızı oneririm.
Oncelik olarak merkur progress alırsanız memnun kalacagınızı dusunuyorum.

Keyifli forumlar zevkli tıraslar dilerim.
Hoşbuldum üstadlar teşekkür ederim yorumlarınız için.
@dikdik_s Üstadım Extrashaving'e devamlı göz atarım zaten. Ancak Mustafa Bey tüm ürünlerini web sitesine koymuyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada yurt içinde tıraş ekipmanı satan Mustafa Bey ve Noyan Bey'den başka satıcı yokmudur ? Yada yurt dışından alışveriş yapmak mümkünmüdür ? Bu konuda da yardımınızı bekliyorum.
Merhaba, hoşgeldiniz.

Ne güzel 15 yaşında tanışmışsınız geleneksel tıraş ile, çoğumuz o kadar şanslı olamadık malesef.

İleriye yönelik kaliteli ekipman olarak aslında ilk aklınıza gelenleri buraya yazabilirsiniz. Bu sizin az çok beklentilerinizi bize gösterirdi.

Ben şöyle bir tavsiyede bulunayım; alet olarak Edwin Jagger DE89 veya Mühle R89, artık hangisi gözünüze güzel göründüyse. Mühle R89'un alttan çevirip açmalı iki parçalı olan modeli de olabilir. Merkür 34C de hoşunuza gidebilir ama malum diğer iki markaya kıyasla pek yakışıklı değildir. Dikdik üstadımız progress tavsiye etmiş ama, sizin en az bi beş sene daha yoğun ve sert sakalınız çıkmaz, dolayısıyla ayarlı alete pek ihtiyacınız olmayabilir. Temizel fırçanız muhtemelen domuz kılıdır. Yine domuz düşünüyorsanız Semouge owners club (SOC) fırça veya yine aynı markanın ve modelin iki band porsuk kılını önerebilirim. Sabun ise biraz göreceli iş ama hep Arko kullandıysanız ve biraz üst segment bir şey istiyorsanız Saponificio Varesino sabunları deneyebilirsiniz. Bu ürünler için forumun ikinci el kısmına bakabilirsiniz.

Bunlar tabi ilk aklıma gelenler. Günün tıraşı veya Haftanın Tıraşı başlıklarında insanlar neler kullanıyor bi gözlemleyebilirsiniz. Daha sonra bu ürünlerin forumumuzdaki inceleme yazılarını okuyabilirsiniz.

Tekrar hoş geldiniz der, keyifli tıraşlar ve forumlar dilerim
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Komsum,

İmpanın sitesinde olmayanlar da dahil cogunu fiyat listesinde gorebilirsiniz. Tabi resim vs. olmadıgı icin urunleri biraz tanımak bilmek gerekiyor. Forum icinden ilgili urunlerle alakalı yorum bilgilere ulasabilirsiniz.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7079

Yurtdısından alısveris tabiki yapabilirsiniz ama bildiginiz gibi entresan sıkı bir gumruk ve vergi sistemimiz var. Burada bulamadıgınız urunler oldugu takdirde yurtdısını tercih etmenizi oneririm. Zira son yıllarda dediginiz gibi basta impa ve razorus urun cesidi olarak kendilerini cok gelistirdiler ve mevzuatı bu kadar agır olan ulkede o ithalatları, karsılıgını yine yurt dısına gore makul kar marjları ile yapmaya calısıyorlar. Genel alısveris siteleri icin bir dolu link var formumuzda ama derli toplu oldugu icin ,lgili linke bakmanızı oneririm.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=3311

Saygılar.
Aramıza hoş geldiniz genç komşum. Sizin gibi geleneksel tıraşla genç yaşta buluşan kardeşlerimizi forumumuzda görmek çok güzel. Üstadların önerilerine katılıyorum. Alternatif için ekleme yapmam gerekirse sadece sabunda olacaktır. Tabac önereceğim ama koku itibariyle sizin gibi genç bir arkadaşımızın beğeneceğinden şüpheliyim. Proraso sabunları deneyebilirsiniz. Özellikle yeşil olanı sonbahar sonuna dek size keyifli tıraşlar yaşatacaktır. Aynı şekilde Cella'dan da memnun kalacağınızı düşünüyorum. Biraz daha üst segmentte Taylor Avocado'da ilk etapta klasiklerimiz arasındadır.

Mustafa Bey'in sitesi haricinde, sürekli güncellediği bir ürün listesi forumda mevcut.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7079

"Tıraş Sabunları" başlığı altındaki incelemeleri okuyarak kendinize uygun bulduğunuz sabunları deneyebilirsiniz.
Hoş geldiniz, keyifli forumlar

Tapatalk kullanarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Foruma hoş geldin genç kardeşim, öncelikle tahrişsiz pürüzsüz tıraş olabiliyorsan ekipmanın yeterlidir, seviye kaygın olmasın. Gel gelelim hepimiz daha çeşitli tıraş aleti & sabunları denemek istiyoruz, senin de ekipmanı güncellemek istemen çok doğal. Benim tavsiyem tıraş aleti olarak Merkur Progress, porsuk fırça için bütçen varsa Simpson Colonel X2L, sabun olarak don yağı (tallow) içeren herhangi biri (Cella, Tabac, Lea), jilet olarak permasharp ve astra’ya devam olur.

Keyifli tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 794 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,275 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,433 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,146 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,243 22/05/2022, Saat: 11:11