AÇIK PARFÜM
@hatussa komşum Zaza handaki yeri bende biliyorumSmile Esans alıp oda kokusu (Home fragrance) yapıyorum, içinde bambu çubuk olanlardan o adreside bir üreticiden öğrenmiştim..
Kokular orijinal değil ama bazı kokular orjinale çok yakın.. Bakmak denemek lazım,ben Terre d'hermesi beğendim başarılı.. Eski kokular daha gerçeğe yakın oluyor. Karışım basit esans ve alkol koruyucu yok bazen çok az parafin?
dikdik_s üstat ve sizin dediğiniz tutase başarılı..
Keyifli hoş kokulu günler..

Parfüm konusunda çok cahilim. Tutase'yi ilk defa duydum. İnternette parfüm listesini v.s. de bulamadım. Acaba nereden alınır Tutasse?
Bunun dışında asıl konumuz tıraş olduğu için malesef forumda çok fazla bilgi bulamadım. Birkaç blog okudum ama hep ürün incelemesi tarzında yazılar yazılmış. Parfüm hakkında daha geniş bilgi edinebileceğim site, blog v.b. bir yer önerebilir misiniz?
@Kalem3 komşum ben bu siteden çok yararlandım. Dilerim işinize yarar..
https://www.fragrantica.com/news/Fragrance-Reviews/

Komsum tutaste listesi su linkte

Orada ilgili kisinin whatsapp numarası var, kendisine o sekildede siparis verebilirsiniz.
Prive 1 i oneriyolar creed aventus, ben su anda karısık siparisimde 2ci sisedeyim, su anda terre hermes kullanıyorum tutaste den, denk gelen dostlar begeniyor. Ama orjinalini bilmiyorum karsılastırma yapamam.
Cildime en ufak bir rahatsızlıgı olmadı, kokular kalıcı diyebilirim. Dedigim gibi memnunum. Sahsen strawberry.net i kapattıran sevil gibi firmalara kıl kaptıgım icin, yurticinden orjinal parfum almıyorum, bu sekil replica kullanıyorum, olur yurt dısına gelen giden olursa istiyorum. O sekil gecinip gidiyoruz.
Cevap veren üstadlara teşekkür ederim. Acaba koku birebir tutuyorsa orijinal parfümlerin ne avantajı var? Çünkü fiyat olarak 10 15 kat fiyat farkı var.
Komsum orjinal firma arge yapıyor profesyonellerle calısıyor, yani yatırım yapıyor, e tabi bunun karsılıgınıda fazlası ile alıyor.
Fark olarak kalıcılık, nota/koku zenginligi ve benzersizlik en buyuk farklar. Evet acık parfumeride guzel secenekler vardır, orjinaline cok benzeyenler vardır ama hicbir zaman orjinal zenginliginde ve kalitesinde degil ne yazıkki. Zaten olamazda, zira formuller cok sıkı korunuyor.
Burda biz daha cok fiyat/performans olayına bakarsak daha netlesir aklınızda. 450 liralık orjinal mi alınır yoksa 25 liralık acık parfummu alınır. Aradaki farklar beni rahatsız edermi.
Kimisi, orjinal dısına cıkmaz, mesela saatte ben replica takamam rahatsız olurum, ama rahmetli babam ne replika saatler takardı. Bu konuya herkes kendine gore farklı yaklasır ve saygı duymak lazım.
Oneri olarak ozel gunlerde haftasonu gezmelerde vs. sıkmak icin bir orjinal parfum, haftaici kullanmak, arabada vs tutmak icin birkac acık parfum, yuksek vergili ulkemizde bence en dogru yol gibi.
açık parfümlerin içeriğini çoğunlukla alkol ve su oluşturmaktadır. birazcıkta kalitesiz, ucuz esans katıyorlar. parfüm diye satıyorlar. benim birinci kalite esanslar kullanın. hem kaliteli hem ucuz hemde kalıcı.
(16/02/2016, Saat: 21:56)yakamoz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: son bir yıldır esans yağı da kullanıyorum parfümün yanında  şimdiki esanslar çok kalıcı ve çok güzel kokuyor ayrıca çok da kaliteli esanslar var mesela ellerime sürdüğüm esans sonrası abdest aldığım zaman dahi esansın  kokusu  gitmiyor

bende esans olarak şimdilik makamı ibrahim kullanıyorum. bu esans kullanma işinde yeniyim. varsa tavsiyeleriniz vermek isterseniz dinlerim. Big Grin bu esans bitsin yeni esanslar alacağım inşallah. Smile
Çok güzel açıklamışsınız, teşekkür ederim. Esans da tercih edilebilir tabiki ancak güncel parfümler kadar çok seçenek var mıdır bilemiyorum. Herkesin maddi durumu farklı tabi doğal olarak kimisi için aradaki fark 400 liraya değer, kimisi için değmez. Sanırım brnim için açık parfümlerden devam etmek daha mantıklı Smile
(18/08/2017, Saat: 02:12)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum tutaste listesi su linkte

Orada ilgili kisinin whatsapp numarası var, kendisine o sekildede siparis verebilirsiniz.
Prive 1 i oneriyolar creed aventus, ben su anda karısık siparisimde 2ci sisedeyim, su anda terre hermes kullanıyorum tutaste den, denk gelen dostlar begeniyor. Ama orjinalini bilmiyorum karsılastırma yapamam.
Cildime en ufak bir rahatsızlıgı olmadı, kokular kalıcı diyebilirim. Dedigim gibi memnunum. Sahsen strawberry.net i kapattıran sevil gibi firmalara kıl kaptıgım icin, yurticinden orjinal parfum almıyorum, bu sekil replica kullanıyorum, olur yurt dısına gelen giden olursa istiyorum. O sekil gecinip gidiyoruz.

Serdar Bey Selamlar Smile
Charlie Chaplin benzeri yarışmasında gerçek Chaplin'in 3. olması gibi Supremacy, Creed'i benzerlik konusunda geçmiş durumda Smile

3qkl39.jpg
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parfüm Tavsiyesi burakoner0681 72 63,726 23/04/2023, Saat: 21:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Capitol Mavi Parfüm Ratiere 0 2,368 22/10/2019, Saat: 11:32
Son Yorum: Ratiere
  Parfüm Blogları eggman 31 30,125 10/10/2019, Saat: 18:00