"nicky" Tanışma Başlığı
herkese günaydınlar. adım emrah 33 yaşındayım geleneksel tıraşa 2-3 hafta önce adım atmış bulunmaktayım. tabi öncesinde forumda ve internette bolca araştırma yapıp bilgi sahibi oldum. geltir.com bu anlamda türkiye'de rakipsiz. hala incelemediğim bir sürü forum konusu beni bekliyor.

öncelikle ezelden beri ve şuan işim gereği hergün tıraş olmak gibi bir zorunluluğum yok. sadece askerde hergün tıraş olduğumu hatırlıyorum. daha çok kirli sakal ve maksimum 3 hafta sonra önce makina ile sakalın kabası ardından mach 3 benzeri aletlerle tıraş oluyordum. öyle ki tıraş olduktan sonra kendimi çıplakmışım gibi bir hisse kapıldığım zamanlar çoktur.  bu kadar uzun bir aradan sonra tıraş olmak bile benim için müthiş angarya, sıkıcı ve rutin geliyordu. bunları belirtme sabebim kullan-at tıraşa ve geleneksel tıraşa ne kadar uzak olduğumu belirtmek içindir.

nerden malum oldu bilmiyorum. bir heves geldi. felsefesi, geçmişi, tarihi, gelenekleri olan şeylere ilgim her zaman vardır. geleneksel tıraş da aynen böyle bir olgu.

beyaz tenliyim, orta sertlikte bir sakal yapısına sahibim. cildim hassas denebilir. özellikle bıyık kısmında ve çenede kronik seboreik dermatit denilen illet mevcut. fakat her duş sonrası doktoromun yazdığ krem sayesinde öyle bir sorunum kalmıyor. fakat 2 duş krem sürmediğim zaman hemen hortluyor.

ilk ve onun akabindeki 2  tıraşımı 2 haftalık sakalı makina ile aldıktan sonra yuma + rapira jilet, arko tıraş sabunu ve omega domuz kılı fırçası ile oldum. sonuç 2 perdede muazzam oldu. herhangi bir tahriş, yanma, kanama v.s ile karşılaşmadım.

dur bakalım bu iş güzel olacak deyip, 2. tıraşımda yumanın sapını çok fazla sıkmadan aparat ile jilet arasındaki açıklığı açıp daha agresif bir alet haline getirdim. sonuç: 2 perdede çok daha güzel bir tıraş oldu.

yumadan deneyimlediğime göre, aparat ile jilet aralığının açık olması benim için geleneksel tıraş adına tercih sebebim. özellikle kişisel kullanıcı portrem genelde hafta 1 tıraş olmak üzerine şekillendi. yine öyle hergün tıraş olmak gibi bir kaygım yok.

bu sebeple araştırmalarım sonucunda r41'in agresifliği dikkatimi çekti. kalitesi, işçiliği, tasarımı ile ömürlük bir makina arayışım sebebiyle geçen hafta impa ticaretten r41 sahibi oldum. r41 tok ağırlığı, işçiliği ile gayet hoş bir alet.

r41 + yanında gelen mühle jilet + arko tıraş sabunu kombosu ile ilk tıraşımı oldum.

buradaki yorum ve genel yabancı forumlardaki yorumlara bakıldığında ustura ile kıyaslanacak kadar agresif bir alet olduğundan çokça bahsedildiğini okumuştum. kafamda bıraktığı o intiba ile biraz çekinerek tıraşımı olurken. yine 2 perdede sinek kaydıya yakın tıraş elde ettim ama 1 milyonculardan aldığım rapira jiletin yanında mühle jileti pek beğendiğim söylenemez.

bilmiyorum bende mi problem var ama öyle "beast" lakabını alıp, korkulacak bir alet değil. benim isteklerime göre gayet yerinde bir agresifliğe sahip. oranızı kesersiniz, buranızı elinize verir, mahveder gibi yorumlar sanırım benim için geçerli değil. çünkü yuma alette sapını fazla sıkmadan emin olun r41'den daha agresifini kullandığımı hatırlıyorum.
Komşum öncelkle hoşgeldiniz. Bu seboreik dermatit illeti bendede mevcut,birçok kremi denemiş fakat çare bulamamış biri olarak sizde etkili olan kremi öğrenmek isterim.İyi forumlar.
(03/04/2017, Saat: 12:43)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öncelkle hoşgeldiniz. Bu seboreik dermatit illeti bendede mevcut,birçok kremi denemiş fakat çare bulamamış biri olarak sizde etkili olan kremi öğrenmek isterim.İyi forumlar.

sağolun hoşbulduk komşum Smile

betnovate krem kullanıyorum.
bende de seboreik dermatit var, saçlarım için betnovate losyon kullanıyorum, çok iyi geliyor Smile
(03/04/2017, Saat: 15:21)tyrant1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende de seboreik dermatit var, saçlarım için betnovate losyon kullanıyorum, çok iyi geliyor Smile

aslında bu tip krem ve losyonları dikkatli kullanmak gerek. kortizon var. ben mümkün mertebe dikkatli kullanmaya çalışıyorum.

saç için head & shoulders clinical strength'i öneririm. marketlerde bulamazsınız. eczanelerde satıldığı söyleniyor ama her eczanede bulamazsınız. internetten alıyorum ben.

24902052.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,385 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,350 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 5,945 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,340 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog
  Tanışma: Çağrı Artan artan09 13 4,420 25/04/2021, Saat: 12:38