Cella
(23/01/2019, Saat: 23:29)kalantorxl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @crestor komşum iki aydır sadece Cella sabun kullanıyorum ve görüntüsü hep sizin resminizdeki gibi bu yüzden sabunun bozulduğunu sanmıyorum. Kızarıklık ve sivilce konusunda haklı olabilirsiniz. Ben yüzde köpürtme yapıyorum, arasıra köpürtme sırasında hafif yanma ve tıraş sonrası çene ile dudak arasında kızarıklık yaşıyorum. Sürekli bu durumla karşılaşmadığım için şimdiye kadar bunu sabuna bağlamamıştım herhalde usturayı yada fırçayı fazla bastırdım diye düşünüp üstünde durmuyordum. Fakat aynı olay sizinde başınıza geliyorsa sanırım cildimiz bu sabunla pek uyuşmuyor. En iyisi Cella ile yolları ayırmak olacak.

Ben de aynı şekilde yüzde köpürtme yapıyorum.Sizin yaşadıklarınızı ben de birebir yaşadım.Çene ile dudak arası kızarıklık bende de var. Belki de Cella ile yüzde köpürtme yapmak cildime iyi gelmemiş olabilir. Bugün Haslinger Honig ile tıraşımı oldum ve ne bir yanma ne bir kızarıklık.Sanırım dediğiniz gibi,Cella ile uyuşamadık. Bu gidişle Cella @jegal komşuma gidecek gibi duruyor Smile
Cogito, ergo sum Dodgy
(24/01/2019, Saat: 12:35)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cella sabunla ilgili küçük bir bilgide ben eklemek istiyorum. Öncelikle cella sabunun çabuk bozulabilen ve stoğu yapılmaması gereken sabunlardan özellikle sabunu kullanırken küçük çay kaşığıyla kabından alının köpürtme kabına konularak köpürtme yapın. Sonra kesinlikle tasında köpürtmeyin ve sıcak suda kullanmayın sabunun sararması kaçınılmaz oluyor açık havada kurutma yaptığımda bile sararmayı gördüm sıcak su zaten saniyeler içinde kabında sarartdı. tabi sabun kullanılmıcak hal mi aldı hayır halen daha kullanıyorum performans olarak kusursuz. ilk kullandığımda hafif bir yanma cildimde hissettim bu tabi kalıcı yanma değil. sararması flan fazla problem etmeyin önemli olan ziyan olmasın sarardı diyip atanlar yanlış yapıyor hemen bana gönderin Smile
Berberime verdim ben, bileydim gönderirdim. Smile
Çene bölgesi sorunu tahrişe bağlıyordum ama bundanmış muhtemelen benim de.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Merhabalar,

Bu sabunu ilk defa kullanacaklara fikir vermesi açısından ufak bir kıyaslama ve deneyimimi aktarmak isterim. Sırası ile kullandığım sabun markaları arko, proraso sandal, tabac ve son olarak cella. Arko zaten bir traş klasiği olarak çoğumuzun setinde mevcut. Dolayısıyla kıyas listesinde değilde demirbaş listesinde düşünebiliriz Smile Kişisel yorumuma gelecek olursak;

Bu sabun proraso'nun üzerinde tabac ile eş değer hatta köpük bakımından daha iyi gibi geldi bana. Koku olarak acı badem kokusunu çok sevemedim ancak traş performansını ve kalitesini çok sevdim. Koku olayı kişisel olduğu için + yada - değerlendirmede bulunmak yanlış olur. Keşke cella sabunun sandal modeli olsa da alsam diyorum. Üç sabunun da fiyatları birbirine yakın olduğu için kıyaslamak için de uygun. Üst seviye sabunlardan kullanmadığım için o gruba göre bir karşılaştırma yapamam. Kendi sınıfında oldukça başarılı. Alacak arkadaşlara tavsiyem bulundukları illerde satışı yoksa herhangi bir aktarcıda acı badem yağını koklayın. Bire bir aynı koku.
Geçtiğimiz hafta tıraşlarımı cella ile oldum. Öncelikle koku herkese hitap etmeyebilir, bildiğiniz acıbadem kokusu, ilk olarak yüzümde bende de hafiften yanma yaptı, sonra geçti. Hassas ciltli olanlar üzerinde daha çok yanma hissi doğurabilir. İlk 2gün body shop sentetik fırça kullandım, diğer arkadaşlarda olduğu gibi çene ve bıyık bölgemde hafif kızarıklıklar oluştu (tahriş kaynaklı kızarıklıkta olabilir bu). Sonra düşündüm sabah tıraş olduğum için işi aceleye getirdiğime kanaat getirdim 5dk daha erken kalkıp tıraş öncesi hazırlığı iyileştirdim. Fırça daha yumuşak yapıdaki yaqi 26mm sentetik kullandım, normalde soğuk su ile tıraş olurum, sıcak suya döndüm yüzümü sıcak su ile yıkayıp sakalların iyice yumuşamasını sağladım kaseyede sıcak su doldurdum. Yaqi sentetikle daha iyi performans yakaladım. Sabunun hem köpük hem kayganlık, aynı zamanda yastıklama bakımından iyi olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek nemlendirme zaten başarılı. Tahriş yaşamadım. Sabunu kabında fırçaya yükleme yapıp, yüzde masaj yaparak köpürttüm (acele etmeden oynaya oynaya) Yani demem oki iyi bir ön hazırlıkla, sadece cella değil her tıraş sabunu ve kremi ile mükemmel tıraşlar geçirebilirsiniz. Cella sabunu deneme fırsatı sunan @sofistike (Gürkan) kardeşime ayriyeten teşekkür ediyorum.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@Soner ağabey asıl ben sana teşekkür ederim, köpüğün bol olsun.

Hayırlı Akşamlar,
Saygılar.
Çocukken kırıp yediğimiz kayısı çekirdeklerinden kimisi acı çıkardı, zehir gibidir tadı, sonradan öğrendik cidden zehirmiş Tongue Kokusu doğrudan onu anımsattığı için biraz itici bulsam da halen kullanıyorum. Arko sabun ile kıyaslarsam; nemlendiriciliği iyi ama ikinci perdede biraz zayıflıyor köpüğü. Ayrıca Proraso ve Arko gibi pudramsı tozlu bir yapısı olmadığı için tıraş aleti ve fırçada kuruma sonrası tabaka oluşturmuyor, temiz yani.
Ben kokusuna ölüyorum, böyle kokan herhangi bir ürünü alabilirim.. yazarsanız da ayrıca edinmeye çalışırım Smile
Zaten Cella ya özgü değil, genelde acıbadem kokusunu severim...
Neyse..

Benim bu sabun ile ilgili, çok açık ve tarafsız (koku etkisinde kalmayarak Smile ) izlenimlerim biraz karışık ..
Bazen çok iyi, bazen ise ortalama olduğunu düşündüğüm durumlar oluyor...

Örneğin sık sık Cella kullandıktan sonra, kırmızı Proraso kullandığımda, köpük olarak Prorasonun çok çabuk köpürdüğünü, nispeten set olan sakallarıma sanki daha iyi geldiğini hissediyorum ... Fakat o nemlendirme ve cilde verdiği, bir çeşit "bakım", hissiyatında Cella daha iyi. Çoğu zaman Cella dan sonra nemlendirici sürmem mesela... Sonra tekrar Cella ya döndüğümde ise Proraso yu aramıyorum ... biraz karışık işte...

Benim farklı sabun tecrübem biraz az... Cella, kırmızı Proraso ve Arko üçgeninde dolanıp duruyorum işte Smile
Fiyat performans olarak yinede en iyi sabunlardandır zannımca....
Sevgili komşularım kısmetse yarın cella sabunuma @fatihbyfah komşumun katkılarıyla kavuşuyorum. Anladığım kadarıyla başka bir kapta köpürtmem gerekiyor. Sorum şu ki 2 perde ustura tıraşı için ne kadar sabun kullanmalıyım
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(21/04/2019, Saat: 19:54)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili komşularım kısmetse yarın cella sabunuma @fatihbyfah komşumun katkılarıyla kavuşuyorum. Anladığım kadarıyla başka bir kapta köpürtmem gerekiyor. Sorum şu ki 2 perde ustura tıraşı için ne kadar sabun kullanmalıyım
Neden başka bir kapta köpürtmeniz gerekiyor hocam?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(21/04/2019, Saat: 22:46)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neden başka bir kapta köpürtmeniz gerekiyor hocam?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Hangi yorumdu bulamadım ama şuna benzer ifadeler vardı "kendi kabında köpürtünce sabunda bozulma-sararma oluyormuş" o nedenle... Confused
Tıraş oluyorum, o halde varım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 19,959 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... agieda 10 15,695 18/02/2015, Saat: 11:39
Son Yorum: ckeskin
  cella sabun deneyımım burakoner0681 7 13,058 21/02/2012, Saat: 17:01
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: