Cella
(30/09/2011, Saat: 02:28) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/09/2011, Saat: 02:10)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/09/2011, Saat: 01:35)wild animal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yahu bizim Arko niye böyle bademli,fıstıklı bi koku yerine klozet parfümü gibi kokuyor,anlam veremiyorum.çünkü;ülkemizdeki tek sabun bu,azıcık lüks olsa fena mı olur Shy

Bence arko çok güzel ve geleneksel kokuyor. Shy

Abi yazın iyi sinek falan daha az geliyor onun harici kokusu beni açmıyor Smile

Bak ya Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Cella'nin bademli kokusu sahane, bence herkesin birde badem esansli balm temin etmesi lazim.

Cella sabun ufak bir parca ile cok sahane kopuk/lather yapiyor, performansi guzel. Kendinden kat kat pahali Muhle aloevera'li sabundan hic asagi kalir yani yok hatta fazlasi var...
- Merkur Futur Parlak Krom Makine
- Col. Conk. Krom Stand
- Edwin Jagger Large Super Badger Fırça
- Edwin Jagger Siyah Porselen Sabun Tası
wp6df094bb_05.jpg

Cella konusunda bir sorum var, fotosunu ekledigim urun sabundan ziyade krem kivaminda. Parmaginizla rahatca alip sabun tasina koyabilir yada fircaya surup yuzunuzde kopurtebilirsiniz...

Simdi Cella'ya krem mi demeli sabun mu?
- Merkur Futur Parlak Krom Makine
- Col. Conk. Krom Stand
- Edwin Jagger Large Super Badger Fırça
- Edwin Jagger Siyah Porselen Sabun Tası
O fotoğrafa aldanmayın. Kapta gelen cella yumuşak tip sabun. Fakat sert böyle krem gibi görünmüyor. Kiloluk alınansa biraz daha yumuşak ama gene de krem gibi değil. İkisi de sabun olarak kabul ediliyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
CELLA SABUN DENEYİMİM

25528e02.jpg

9d627d32.jpg

Dün ilk kez futur ve cella sabun ile tıraş oldum. Futur değerlendirmemi kendi kategorisinde ayrıca yapacağım. Cella sabuna gelecek olursak
Gerçekten verilen parayı sonuna kadar hakeden 10 numara bir sabun
Fırçamı üzerinde azıcık dolandırdım daha sonra ayrı bir kapda iyice köpürtüm ve çok yoğun köpüğü oldu. Yüzüme sürdüğümde ise arko sabunda ve hazır köpüklerde almadığım ayrı bir tat aldım. Sanki içinde krem var sanki yüzünüze krema sıkılmış hissi veriyor. Adeta yüzünüze masaj yapıyor. Badem kokusuda son derece güzel bir koku fakat kalıcı değil yüzümden çabuk uçtu. Feather takılı Futurla ilk perde ayarı 3 daha sonraki perdede 5. ayarda jilet yüzümden nasıl kaydı anlamadım. Toplam 3 perdede her zaman kızaran boyun altım kızarmadan konforlu bir tıraş oldum. Benden sonra babam tıraş oldu oda ilk kez böyle güzel bir sabunla tıraş oluyordu ve çok beğendi. Yüzümün yumuşaklığı sabah kalktığımdada devam ediyordu. Ben daha demeden babam dedi benim yüzüm pamuk gibi hala dedi. Gerçekten benim yüzümde şu saat itibari ile hala nemini koruyor.

Bizim yaptığımız gibi 3-5 arkadaş ortak kiloluk alınarak daha ekonomik hala getirilebilir.

KÖPÜK ORANI: 10/8
KOKU: 10/9
KOKU KALICILIĞI: 10/6
TIRAŞ KALİTESİNE KATKISI: 10/10
YÜZÜ NEMLENDİRME: 10/10

Not: Benim ana sabunum her zaman arko dur. Onun saf temizlik kokusu bende bağımlılık yaptı. Uzun yıllardır kullanıyorum bir gün bile sıkılmadım.

---
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
ben de kullanacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Smile)
Saygılar.
O kadar övgü dolu mesajlar okudum ki cella hakkında iyice merak etmeye başladım. Kiloluk almak isteyenler olursa ben varım..
Bugün en nihayetinde Cella sabunu denedim. İlk fark ettiğim herkesin söylediği gibi çok kolay ve bol köpük yapması. Arko'ya nazaran sanki biraz daha fazla köpük yapıyor ama aralarında dağlar kadar fark yok bence. Arko'dan en büyük farkı çok daha yağlı olması gibi geldi bana. Yüzü, tıraşa sanki bir basamak daha iyi hazırlıyor gibi. Kokusu ilk kullanımım olduğunu düşünecek olursak çok ahım şahım hoşuma gitmedi ama deneyimli arkadaşların dediği gibi ileride bağımlılık yapabilir. Ama şimdilik ben geleneksel Arko'muzun kokusunu çok daha fazla beğendiğimi söyleyebilirim. Bakalım belki bir kaç tıraş sonra kokuya iyice alışırım. Ama kesinlikle kötü bir kokusu yok. Sadece benim zevkime pek hitap etmedi diyelim. Bunun dışında gerçekten çok başarılı bir sabun.

Bu arada önümüzdeki ay, daha doğrusu bayram zamanında daha önce de dediğim gibi bir arkadaşım İtalya'ya gidecek. Mutlaka kiloluk olandan isteyeceğim. Bunun yanında deneme amaçlı kaptakinden de bir tane sipariş vereceğim. Başka sipariş verilebilecek tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı İtalya'dan?
proraso traş kremini ve sabununu öneriyorlar dostum
(05/10/2011, Saat: 19:40)piankhy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün en nihayetinde Cella sabunu denedim. İlk fark ettiğim herkesin söylediği gibi çok kolay ve bol köpük yapması. Arko'ya nazaran sanki biraz daha fazla köpük yapıyor ama aralarında dağlar kadar fark yok bence. Arko'dan en büyük farkı çok daha yağlı olması gibi geldi bana. Yüzü, tıraşa sanki bir basamak daha iyi hazırlıyor gibi. Kokusu ilk kullanımım olduğunu düşünecek olursak çok ahım şahım hoşuma gitmedi ama deneyimli arkadaşların dediği gibi ileride bağımlılık yapabilir. Ama şimdilik ben geleneksel Arko'muzun kokusunu çok daha fazla beğendiğimi söyleyebilirim. Bakalım belki bir kaç tıraş sonra kokuya iyice alışırım. Ama kesinlikle kötü bir kokusu yok. Sadece benim zevkime pek hitap etmedi diyelim. Bunun dışında gerçekten çok başarılı bir sabun.

Bu arada önümüzdeki ay, daha doğrusu bayram zamanında daha önce de dediğim gibi bir arkadaşım İtalya'ya gidecek. Mutlaka kiloluk olandan isteyeceğim. Bunun yanında deneme amaçlı kaptakinden de bir tane sipariş vereceğim. Başka sipariş verilebilecek tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı İtalya'dan?
(05/10/2011, Saat: 19:40)piankhy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün en nihayetinde Cella sabunu denedim. İlk fark ettiğim herkesin söylediği gibi çok kolay ve bol köpük yapması. Arko'ya nazaran sanki biraz daha fazla köpük yapıyor ama aralarında dağlar kadar fark yok bence. Arko'dan en büyük farkı çok daha yağlı olması gibi geldi bana. Yüzü, tıraşa sanki bir basamak daha iyi hazırlıyor gibi. Kokusu ilk kullanımım olduğunu düşünecek olursak çok ahım şahım hoşuma gitmedi ama deneyimli arkadaşların dediği gibi ileride bağımlılık yapabilir. Ama şimdilik ben geleneksel Arko'muzun kokusunu çok daha fazla beğendiğimi söyleyebilirim. Bakalım belki bir kaç tıraş sonra kokuya iyice alışırım. Ama kesinlikle kötü bir kokusu yok. Sadece benim zevkime pek hitap etmedi diyelim. Bunun dışında gerçekten çok başarılı bir sabun.

üstad bir kişi için de sipariş sanşımız var mı Rolleyes

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 19,975 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... agieda 10 15,700 18/02/2015, Saat: 11:39
Son Yorum: ckeskin
  cella sabun deneyımım burakoner0681 7 13,068 21/02/2012, Saat: 17:01
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: