Berbere kendi usturamı götürmek?
İş sadece ustura ile bitmiyor ki üstadlar.  Fırça, havlu vs. ortak kullanılan her malzeme hijyen güvenilirliği açısından sıkıntı. Hele ki fırça ve havlu  Dodgy Müdavim bile olsanız usturanızın kullanılmayacağı garantisi yok. Berber yemeğe çıkar, kalfa kullanır. Berberde çok ender sakal tıraşı olurum, "hadi bugün Müco tıraş etsin beni" (kendisi berberim olur) dediğim zaman da aynen şöyle yapıyorum:
usturamı,
fırçamı,
tıraş tasımı,
jiletimi,
sabunumu,
havlumu,
şapımı yanımda götürüyorum. Eli Arko ve Sedef'e alışık olduğundan onları seçiyorum, zira bir keresinde Sanguine R5 ve Tabac götürmüştüm, zorlandı. Tıraş olduğum tek bir yer ve tek kişi var. Zaten artık hobimi, ne kadar özenli ve titiz olduğumu biliyor, garipsemiyor. Hatta geçenlerde çelik usturamı da götürdüm, 12k finish görmediği için biraz kör kalmıştı, yarısında shavette e geçti ama usturaya bayıldı. "Abi bileme işi tam olunca getir, çok zevkliymiş" dedi.

Demek istediğim o ki, aynı berbere gittiğiniz müddetçe, adamla zaten samimi olduğunuz için sizi tanıyor. İlk etapta bizim bu hobimiz onlara enteresan gelse de bir süre sonra keyifli muhabbet ve paylaşıma dönüyor. Ha, ilk kez gittiğiniz berbere set götürdüğünüzde ne mi olur? en fazla aşırı titizlikle suçlanır ve belki acıyan gözlere maruz kalırsınız Smile Ama zaten iki muhabbet sonrasında bunu da aşarsınız gider. Yalnız, diğer müşterilerin ilgi odağı olacağınız muhakkak; bundan kurtulmanın bir yolu yok Smile

Bu Konudaki Yorumlar
Berbere kendi usturamı götürmek? - Yazar: Arkomani - 28/07/2017, Saat: 01:49
RE: Berbere kendi usturamı götürmek? - Yazar: onurcakmak - 28/07/2017, Saat: 02:05
RE: Berbere kendi usturamı götürmek? - Yazar: Arkomani - 28/07/2017, Saat: 02:43
RE: Berbere kendi usturamı götürmek? - Yazar: ckeskin - 28/07/2017, Saat: 09:13
RE: Berbere kendi usturamı götürmek? - Yazar: aliyuksel - 28/07/2017, Saat: 09:51
RE: Berbere kendi usturamı götürmek? - Yazar: Niko - 28/07/2017, Saat: 10:22
RE: Berbere kendi usturamı götürmek? - Yazar: mazot - 28/07/2017, Saat: 16:00
RE: Berbere kendi usturamı götürmek? - Yazar: Arkomani - 30/07/2017, Saat: 15:43

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 295,870 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Berbere kendi fırça ve sabununu götüren var mı? mancho 20 31,275 31/03/2013, Saat: 04:17
Son Yorum: cemuludinç

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: