Gazientep'teki Üç Asırlık Berber

Yani Truefitt & Hill'den 100 yıl daha eski.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
O dükkanın dili olsada konuşsa keşke . Kimbilir kimleri görmüş nelere tanıklık etmiştir . Bir impatorluğun yıkılışına , bir milletin kurtuluş mücadelesine ve daha nicesi ..
Ne yazık ki tarihten ders çıkarmayan ve tarihine sahip çıkmayan bir toplumuz .
Çok güzel bir paylaşım ben izlememiştim umarım bundan sonra toplumuz bu konularda daha duyarlı olur. Zannedersem ülkemizde başka böyle çelik usturayla tıraş yapan berber yoktur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ne güzel insanın geçmişe yolculuk yapıp nostalji yapası geliyor.
Herkese keyifli tıraşlar...
Bir yandan videoyu keşfettiğim için çok sevindim bir yandan devam ettirilmeyeceğini bildiğim için çok üzüldüm. Kim bilir böyle yitip gitmekte olan kaç işletme var...

Adam hala bizden cayır cayır vergi alıyorlar diyor Sad

Hala faal ise yakın olduğum için ziyaret etmek isterdim aslında.
(23/07/2017, Saat: 18:47)Infinitum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir yandan videoyu keşfettiğim için çok sevindim bir yandan devam ettirilmeyeceğini bildiğim için çok üzüldüm. Kim bilir böyle yitip gitmekte olan kaç işletme var...

Komşum öyle bir imkanın varsa gitsen iyi olur hemde form adına iyi bir etkinlik hemde anlamlı bir sohbet olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(23/07/2017, Saat: 18:47)Infinitum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir yandan videoyu keşfettiğim için çok sevindim bir yandan devam ettirilmeyeceğini bildiğim için çok üzüldüm. Kim bilir böyle yitip gitmekte olan kaç işletme var...

Bu konu başka bir başlıkta konuşulmuştu diye hatırlıyorum. Ben de gidip tıraş olmak istemiştim ama berber hayatını kaybetmişti sanırım.
İçim burkula burkula izledim keşke imkanım olsaydı da gidip bu tarihe tanıklık edip, güzel bir ustura tıraşı olup tecrübeleri ilk ağızdan dinleyebilseydim.

Bu kadar zengin bir kültürel mirasa sahip olupta bu kadar umursamaz olan bir millet daha yoktur sanırım.
@Suhulet komşum haklısınız evet, konuşulmuş. Bir bayram tebriği başlığında @BigHillMe üstad paylaşmış.

Ben adına başlık açıp gündeme getirmek istedim. Zira ben de görene kadar dünyanın en eski berber dükkanı Truefitt & Hill zannediyordum. Adamlar Guiness rekorlar kitabında.

Yani özetle biz bu değeri öyle bir görmezden gelmişiz, öyle bir sahip çıkmamışız ki, en azında Guiness kayıtlarına geçirtip tescil ettirirdik de ileride böyle bir değerimiz vardı diyebilirdik. O imkan da bu son güzel insanın vefatıyla ve dükkanın kapatılıp eşyaların müzeye kaldırılmasıyla artık son buldu malesef.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(23/07/2017, Saat: 23:24)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Suhulet komşum haklısınız evet, konuşulmuş. Bir bayram tebriği başlığında @BigHillMe üstad paylaşmış.

Ben adına başlık açıp gündeme getirmek istedim. Zira ben de görene kadar dünyanın en eski berber dükkanı Truefitt & Hill zannediyordum. Adamlar Guiness rekorlar kitabında.

Yani özetle biz bu değeri öyle bir görmezden gelmişiz, öyle bir sahip çıkmamışız ki, en azında Guiness kayıtlarına geçirtip tescil ettirirdik de ileride böyle bir değerimiz vardı diyebilirdik. O imkan da bu son güzel insanın vefatıyla ve dükkanın kapatılıp eşyaların müzeye kaldırılmasıyla artık son buldu malesef.

Haklisiniz hocam.

Usta hayattayken insanlar ilgi gosterip tiras olsaydi bu bile yeterli olurdu. O zaman ciraklari olurdu, birileri devam ettirirdi diye dusunuyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Koreli berber amca icanucar 12 5,183 01/02/2020, Saat: 03:12
Son Yorum: mvorun
  Bizimev Tv'de Berber programı dikdik_s 8 4,305 27/11/2019, Saat: 21:45
Son Yorum: EskUyeMhmt_G
  70 yıllık berber hiç değişmemiş. videolu mustbe 4 3,528 12/02/2019, Saat: 17:51
Son Yorum: 3RD1
  Geo F Trumpers Türk Berber midheaven 4 5,591 25/12/2015, Saat: 23:10
Son Yorum: t.macgyver
  Proraso berber dukkani ozgun41 5 6,300 09/11/2015, Saat: 14:17
Son Yorum: seiko
  berber salonu error... 38 52,650 04/07/2015, Saat: 20:46
Son Yorum: seiko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: