Titanik Yolcularının Tıraş Ekipmanları
Arkadaşlar, ben yeterince anlaşılmadığımı düşünüyorum. Yorumum sadece bu başlık özelinde değildi. Başka bir başlıkta yazdığım yorum ve sorudan sonra muhatap alınmamam ve üstüne bazı yorumlarda atıfta bulunularak tabiri caizse "dalga geçilmesi" beni rahatsız etti. Birkaç başlığı birlikte değerlendirseydiniz anlardınız beni.

Foruma rahatsızlık verdiysem kusura bakmayın. Bundan sonra forumda aktif olmayacağım, sadece "okuma" modunda kalacağım. Hoşça kalın.
Bence arkadaşımızın üzerine biraz fazla gidildi ve bu konu çok abartıldı .
Bazı insanlar kimine göre az kimine göre fazla alıngan olabilir bu çok normal .
Ama hemen bir takım atıflarda veya ithamlarda bulunarak üzerine gidilmesi doğru değil .
(23/06/2017, Saat: 18:00)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, ben yeterince anlaşılmadığımı düşünüyorum. Yorumum sadece bu başlık özelinde değildi. Başka bir başlıkta yazdığım yorum ve sorudan sonra muhatap alınmamam ve üstüne bazı yorumlarda atıfta bulunularak tabiri caizse "dalga geçilmesi" beni rahatsız etti. Birkaç başlığı birlikte değerlendirseydiniz anlardınız beni.

Foruma rahatsızlık verdiysem kusura bakmayın. Bundan sonra forumda aktif olmayacağım, sadece "okuma" modunda kalacağım. Hoşça kalın.

@msakalli Ben yeterince açık anlaşıldığınızı düşünüyorum. Katıldığı ilk günden itibaren bu foruma yapmış olduğu paylaşımlarla geniş bir yelpazede gerek bilgisini gerekse ilgisini hiçbir karşılık beklemeden cömertçe biz forum üyeleriyle paylaşan @SumNauta Şefik Bey dostumuza yapmış olduğunuz yakışıksız yaklaşım (okuduğunuz kitaplar bir işe yaramamış iması ) dolayısıyla kendisi bu gibi nezaketsizliğe maruz kalmamak için forumdan ayrılmıştır .

Şahsen tanıdığım , bilgisine ve benim için daha önemlisi bu bilgiyi etrafındakilerle büyük bir alçakgönüllülükle , heyecan ve zevk duyarak paylaşma isteğine hayran kaldığım dostumun tanıdığım süre boyunca gerek şahsıma , gerekse forumdaki bazı üyelerle ortak sohbet ortamında bulunduğumuz sırada diğer dostlarımıza hiçbir saygısızlık ve nezaketsizlik yaptıgına şahit olmadım .

Ayrıca sizede bahsettiğiniz gibi , yaptıgınız nezaketsizlik karşısında şahsınızla dalga geçtiğine dair bir mesaja raslamadım.

Kendisiyle yapmış olduğum görüşmede asla foruma geri dönme niyetinde olmadığını ve forumun nazik üyelerine sevgi ve selamlarını ilettiğini ve kendisine ulaşan herkese aynı ilgi ve alakayı esirgemeyeceğinin bilinmesini istediğini şahsıma iletmiştir.

Evet , yeterince anlaşıldığınızı düşünüyorum zira yukarıda belirttiğim gibi yaptığı şey sadece biz forum üyelerini paylaşımlarıyla hobileri ve deneyimleriyle forumumuzu bilgilendirerek zenginleştiren bir üyemizi , bunlardan faydalanmak yada aksi tespitlerinizi deneyimlerinizi belirtmek yerine tüm bunları hangi zamana sığdırdığını sorma nezaketsizliği ile forumdan ayrılmasına neden olmanın niyetiniz açısından yeteri kadar anlaşılır olduğunu düşünüyorum.
"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."
Giordano Bruno
(22/06/2017, Saat: 20:18)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fircalar porsuk gibi duruyor bantli gibi. Acaba domuz daha sonradan halka hitap etsin diye mi icat edildi belki at kili da bu sekilde denenmistir tutmamistir. Porsuk sevmek ve kullanmak ile dogru yolda miyiz acaba gercekten geleneksel bir yolda miyiz Smile

Değerli Emiriko Üstadım, fırçayı ne kadar araştırdımsa da bulamadım. Sanırım o dönemin daha butik atölyelerinde sipariş üzerine ustasının elinden çıkmış bir fırça olsa gerek. Dönem ünlü firmalarının modelerini inceledim ancak yakın bir şey bulamadım. Dediğiniz gibi posuğa benzettim ben de ama -13 derece tuzlu suda saatlerce kalması ve aradan geçen 100 yılda uğradığı deformasyon sebebiyle net bir şey söyleyemek zor. Belki benden daha iyi bilen üstadlar yorumlayabilir.
@msakalli ve @SumNauta üstadların arasında geçen,bana göre biraz iletişim eksikliğinden kaynaklanan sorunu giderme konusunda herkesi sağduyulu olmaya,gereksiz açıklamalar yapmamaya ve iki komşumuzun birbirleri ile iletişim kurmaları konusunda deneyimli üstadları yardım etmeye davet ediyorum.Her üyemiz kıymetlidir.Forum gönüllülük temelinde biraraya gelmiş insanlardan oluşur.Herkes yeteneğine ve bilgisine göre katkı yapar.İhtiyaç duyan da ihtiyacını forumdan alır.Burda bir ast üst ilişkisi yoktur.Saygı ve nezaket kuralları vardır.Bu kurallar temelde bütün üyeleri bağlar.
tüm sevgi ve saygımla..
de te fabula narratur.!
Ben @marek komşuma katılıyorum. İki komşumuz da değerli insanlar, yazışma ortamındaki yanlış anlaşılmalardan biri vuku buldu, telefonda ya da yüz yüze görüşme imkanları olsaydı ikisinin de birbirini yanlış anladığını göreceklerini ve bu konunun hemen ortadan kalkacağına inancım tam. İki komşumuzla da yakınen iletişimde olan komşularımız umarım bu sorunun çözümüne yardımcı olurlar. İki komşumuzun da ayrılmasına üzüleceğiz forum ahalisi olarak yoksa...
(23/06/2017, Saat: 20:34)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @msakalli ve @SumNauta üstadların arasında geçen,bana göre biraz iletişim eksikliğinden kaynaklanan sorunu giderme konusunda herkesi sağduyulu olmaya,gereksiz açıklamalar yapmamaya ve iki komşumuzun birbirleri ile iletişim kurmaları konusunda deneyimli üstadları yardım etmeye davet ediyorum.Her üyemiz kıymetlidir.Forum gönüllülük temelinde biraraya gelmiş insanlardan oluşur.Herkes yeteneğine ve bilgisine göre katkı yapar.İhtiyaç duyan  da ihtiyacını forumdan alır.Burda bir ast üst ilişkisi yoktur.Saygı ve nezaket kuralları vardır.Bu kurallar temelde bütün üyeleri bağlar.
tüm sevgi ve saygımla..

+1

@SumNauta üstadımı özelden tanırım , bana çok katkısı olmuştur . Gayet kibar ve anlayışlı bir abimizdir . @msakalli üstad ise gayet kibar ve iyi niyetli bir arkadaşımızdır . Ne diyim yazık ..
marek üstat hakikaten gerekli sözü söyledin bende şimdi ne yazsam diyordum. Bu Ramazan arifesinde bizim kültürümz de de var kırgınlık olmasın. Yazı dili ile konuşma dili bazen çok farklı olabiliyor, eminim yüzyüze konuşulsa daha farklı anlaşılır. Benim çok başıma geldi arkadaşlar arasında whatsapp tan yazışırken.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aynen ben de mesajları okuduğumda ciddi bir yanlış anlaşılma hissettim. Umarım konuyu tatlıya bağlarız ve bu değerli iki üstadımızı kaybetmeyiz.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Her ikisi de değerli üstadlarımız. Her ikisinin de yazdıklarını zevkle takip ediyordum. Benim anladığım SumNauta üstadın msakalli üstadımızı ciddiye almadığından değil de mütevaziliğinden ne cevap vereceğini bilemediğinden cevap vermediği yönünde. Ben olsam bana karşı yapılan bu teveccüh karşısında ne cevap vereceğimi bilemezdim. Yalnız yakından tanıdığım kadarıyla msakalli üstadımız çok hassastır. SumNauta üstadımızın son söylediği söz ufak bir gönderme ve sonundaki gülümseme emojisi ile bir anıştırma olabilir diye algıladım ben. Her iki üstadımız da bildiğim kadarıyla yaşını almış değerli birikimleri olan üstadlarımız. Umarım tatlıya bağlanır. Her ikisi de çok hassas büyüklerimiz ama yazışma dilinde yanlış yöne gidebiliyor işte yazılanlar Sad.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 12 11,690 9 saat önce
Son Yorum: sfenks
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,151 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,687 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,342 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,364 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 963 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,570 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,299 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,175 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,332 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: