Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi
(18/08/2017, Saat: 11:48)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yani sürekli çıkış yönüne doğru traş etsem kıl kalmaz mı diyorsunuz. çünkü hep kalıyor ve o yüzden tersten alıyorum.

Evet .
Siz dediklerimi tam olarak yapın birkaç hafta içinde sonucu görürsünüz .
(18/08/2017, Saat: 15:26)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet .
Siz dediklerimi tam olarak yapın birkaç hafta içinde sonucu görürsünüz .

bayram süresince uzatacağım. o zaman durum farklı oluyor. bir müddet sadece düz traş olacağım.
Geleneksel tıraşa başlayalı 4-5 ay kadar bir zaman oldu. Başlarda ben de boyun bölgesini tahriş ediyordum. Şimdi de sıfır tıraş olmak istediğimde bazen ufak tahrişler yaşıyorum ancak genel olarak bu sorunu çözdüm. Başlarda sıfır tıraş olma konusunu rafa kaldırdım. Çıkış yönünde ve çıkış yönüne yatay şeklinde 2 perde tıraş olup bırakıyordum. Tahriş yine oluyordu ancak bastırmama olayına elim alıştığından bu yana tahriş sorunumdan kurtuldum. Olay daha çok bastırmamalı başarmakla alakalı. Jilet olarak da gillette, feather, Perma sharp yazmışsınız. Ben voskhod ve personna da denemenizi tavsiye ederim. Tahriş etmesi daha düşük ihtimal olan jiletlerdir. Ancak bastırmadan tıraş olmadığınız sürece bunların da tahriş etmesi kaçınılmaz olacaktır.
(18/08/2017, Saat: 17:42)Oguzhan53 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa başlayalı 4-5 ay kadar bir zaman oldu. Başlarda ben de boyun bölgesini tahriş ediyordum. Şimdi de sıfır tıraş olmak istediğimde bazen ufak tahrişler yaşıyorum ancak genel olarak bu sorunu çözdüm. Başlarda sıfır tıraş olma konusunu rafa kaldırdım. Çıkış yönünde ve çıkış yönüne yatay şeklinde 2 perde tıraş olup bırakıyordum. Tahriş yine oluyordu ancak bastırmama olayına elim alıştığından bu yana tahriş sorunumdan kurtuldum. Olay daha çok bastırmamalı başarmakla alakalı. Jilet olarak da gillette, feather, Perma sharp yazmışsınız. Ben voskhod ve personna da denemenizi tavsiye ederim. Tahriş etmesi daha düşük ihtimal olan jiletlerdir. Ancak bastırmadan tıraş olmadığınız sürece bunların da tahriş etmesi kaçınılmaz olacaktır.

Perma sharp çok keskin diye tercih ediyorum. Başka jilet tercih etmiyorum o yüzden. Ama günlük kullanıma uygun değil diyorlar. Bastırmadan traş olmaya çalışacağım artık. Bakalım ne olacak. En fazla 3 perde yaparım. Kol kalırsa kalır. Makine olarak ne kullanıyorsunuz?
Ben Mühle r89 ve Gillette Slim Adjustable kullanıyorum. Bastırmamakta özen gösterin ve yeşil astra, voskhod, personna, polsilver deneyin mutlaka.
Ayrıca köpük kıvamınıza da dikkat edin fazla sulu olursa kurumaz, fazla kuru olursa da iyi kaymayacağı için tahriş eder. Daha sıvıya yakın olması belki sizin için daha iyi olabilir ama yine de fazla sıvı olmamasına da dikkat edin.
Yaşadığınız sorunun altın yanıtı BASTIRMAMAK. Bunu yapınca gerisi zaten gelecek komşum.
(18/08/2017, Saat: 20:48)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaşadığınız sorunun altın yanıtı BASTIRMAMAK. Bunu yapınca gerisi zaten gelecek komşum.

Valla herkes böyle diyo. Deneyeceğim sağolun.
(18/08/2017, Saat: 17:09)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bayram süresince uzatacağım. o zaman durum farklı oluyor. bir müddet sadece düz traş olacağım.

Uzattıktan sonra ilk tıraşı berberde olun yoksa cildiniz daha da mahvolur .
Komşum tahriş sebeplerini şöyle sıralayabilirim ,belkide bunlar önceden de söylenmiştir.

-Çok agressif alet,
-Alete fazlaca bastırmak,
-Ters yönde tıraş
- El alışkanlığı(kötü açı)
-Aynı yerden fazla geçiş
-Kötü köpük
-Atlama yapan jilet
-Batıcı bir fırça
-Hassas ve yorgun cilt

Bu saydıklarımda düzeltmeler yapabilirseniz bence sorunlarınızda iyileşmeler olacaktır.Birde ben en rahat tıraşlarımı banyo yaptıktan sonra oluyorum .
(20/08/2017, Saat: 15:47)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzattıktan sonra ilk tıraşı berberde olun yoksa cildiniz daha da mahvolur .

Şu an üç gün kesmediğim sakalımı kestim. Böyle sakal iyice uzayınca ters düz farketmiyor yeterki uzasın. Bende ters dürz farketmeden keseyim. Şu an hem boynu hem diğer yerleri ters aldım. Ne tahriş var ne kızarıklık ne kanama. Mis gibi. O kadar güzelki. Keşke hep böyle olsa. Ama gelde günlük traşta yap bunu. Sakal uzamayınca olmuyor. Her gün böyle mis gibi traş olamıyorum. Her gün böyle tersten alamıyorum. Sadece sakal uzayınca tahriş falan olmuyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 944 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,472 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 25,137 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,453 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,807 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma Rigbie 8 5,150 26/08/2018, Saat: 17:27
Son Yorum: ckeskin
Video Günlük traş/cilt problemi/pahalı makinalar gidavcak 14 9,995 03/02/2018, Saat: 21:11
Son Yorum: turkoglum13
  Tras Ekipmanı Sıralaması Hakkinda. ugurkatana 3 3,915 20/03/2017, Saat: 15:13
Son Yorum: ugurkatana
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 23,624 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  Traş konusunda yardıma ihtiyacım var furkan639 6 4,598 30/10/2016, Saat: 23:49
Son Yorum: furkan639

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: