Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi
(17/08/2017, Saat: 12:26)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: elektrikliler işe yaramıyor ya. bir milyar olanlar var. onları denemedim ama.

Pahalı olanlarının bir esprisi yok .
Braun 9 serisi almıştım bir ara , fiyatı 800 mü neydi . Şimdi bir köşede öylece duruyor .
Permasharp günlük tıraşta cildi çok yoran kaba bir jilet. Onun yerine De89 ile Polsilver denemenizi öneririm. Keşke üretimden kalkmasaydi , büyük kayıp oldu.
Bunun dışında Gillette Silver blue ve Personna da çok iyi jiletlerdir. Ancak Personna, De89 ile iyi uyum saglamayabilir sizin için.
Fotoğrafa baktığımda aleti çok bastirdiginizi düşündüm. Permasharp'in hoyratlığı ile de birleşince bu sonuç ortaya çıkmış.
Tıraş sonrasında cadı fındığı içeren yatıştırıcı bir losyon kullanmanızı öneririm.
Bastırmayın. Tersten (atg- against the grain) almayın.
Zaten altta, eğilip bakılmadıkça görünmez. Kalsın biraz kıl. Zamanla kalan yerleri nasıl geçeceğini bilek öğrenir.
Bastırmayın.
Şimdilik bepanten mi bepanthol mu ne plus olanından alın, traş sonrası ve 12 saat sonrası sorun olan yerlere yedirin.
Bastırmayın, ister her gün ister gün aşırı tıraş olun.
En önemlisi bastırmayın, kendi aksın tıraş aleti.
Resimlere göre çok bastırmışsınız maalesef.
(17/08/2017, Saat: 14:38)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir müddet yani bir iki hafta kadar tıraş olmayın , sakallarınız uzasın biraz . Ardından tıraş olmak için bir berbere gidin , usturayla sizi bir tıraş etsin . ( Bunu bir defa yapsanız yeter ) Ondan sonra evde tıraş olurken kılları tersten almazsanız ( Tıraş sonrası kalan kıllar bir iki tıraş kalır sonra kolayca gider ) kısa süre sonra bir probleminiz kalmaz .

yani sürekli çıkış yönüne doğru traş etsem kıl kalmaz mı diyorsunuz. çünkü hep kalıyor ve o yüzden tersten alıyorum.
(17/08/2017, Saat: 14:41)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pahalı olanlarının bir esprisi yok .
Braun 9 serisi almıştım bir ara , fiyatı 800 mü neydi . Şimdi bir köşede öylece duruyor .

aynen öyle. 250 tl olan ürünü 180'e aldım. suratımı deforme ediyordu. boyun ve çeneyi almıyordu.
(17/08/2017, Saat: 15:02)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Permasharp günlük tıraşta cildi çok yoran kaba bir jilet. Onun yerine De89 ile Polsilver denemenizi öneririm. Keşke üretimden kalkmasaydi , büyük kayıp oldu.
Bunun dışında Gillette Silver blue ve Personna da çok iyi jiletlerdir. Ancak Personna, De89 ile iyi uyum saglamayabilir sizin için.
Fotoğrafa baktığımda aleti çok bastirdiginizi düşündüm. Permasharp'in hoyratlığı ile de birleşince bu sonuç ortaya çıkmış.
Tıraş sonrasında cadı fındığı içeren yatıştırıcı bir losyon kullanmanızı öneririm.

bastırmadan da olmuyor ki. Sad perma sharp dışında feather ve gillette denedim ama memnun kalmadım.
(18/08/2017, Saat: 00:14)hattusha Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bastırmayın. Tersten (atg- against the grain) almayın.
Zaten altta, eğilip bakılmadıkça görünmez. Kalsın biraz kıl. Zamanla kalan yerleri nasıl geçeceğini bilek öğrenir.
Bastırmayın.
Şimdilik bepanten mi bepanthol mu ne plus olanından alın, traş sonrası ve 12 saat sonrası sorun olan yerlere yedirin.
Bastırmayın, ister her gün ister gün aşırı tıraş olun.
En önemlisi bastırmayın, kendi aksın tıraş aleti.
Resimlere göre çok bastırmışsınız maalesef.

bastırmadan olmuyor. kıl kalıyor ve sevmiyorum. etrafımdaki insanlara bakıyorum. adamlar bir tl'lik banyo traşları ile traş oluyor. ne tahriş var ne kızarıklık ne sivilce nede kanama. üstelik sinek kaydı. nasıl oluyor bilmiyorum. ama ben ne yaptıysam hep tahriş hep kanama
Sefim farkındamısın, onerilere cevap olarak hep olumsuz yaklasıyorsun.
Ogretici taraf, karsısındakinin ogrenme seviyesi kadar ogretebilir. Olmuyor konusunda kararlı isen, bizim ustune diyecek birseyimiz yok.
Bak burda kac kisi vakit ayırıp sana tavsiye vermeye calısıyor. Benzer actıgın konularda da aynı sekilde yardımcı olmaya calısmıs herkes.
Lutfen arkadasların sana ayırdıgı zaman kadar, sende biraz bu foruma/ kendine zaman ayır, oku arastır. Youtube dan biraz tıras videoları seyret.
Merak/İlerleme/sonuc ilişkisi olmadan bu konu sayfalarca gider bos bos.Olmuyor diye birsey yok kusura bakma, olmuyorsada mahalle berberine gider tırasını olursun.
(18/08/2017, Saat: 11:59)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sefim farkındamısın, onerilere cevap olarak hep olumsuz yaklasıyorsun.
Ogretici taraf, karsısındakinin ogrenme seviyesi kadar ogretebilir. Olmuyor konusunda kararlı isen, bizim ustune diyecek birseyimiz yok.
Bak burda kac kisi vakit ayırıp sana tavsiye vermeye calısıyor. Benzer actıgın konularda da aynı sekilde yardımcı olmaya calısmıs herkes.
Lutfen arkadasların sana ayırdıgı zaman kadar, sende biraz bu foruma/ kendine zaman ayır, oku arastır.  Youtube dan biraz tıras videoları seyret.
Merak/İlerleme/sonuc ilişkisi olmadan bu konu sayfalarca gider bos bos.Olmuyor diye birsey yok kusura bakma, olmuyorsada mahalle berberine gider tırasını olursun.

haklısınız. çok meşakatli ve masraflı iş bu. üstesinden gelemem bunun. en iyisi kökten çözmek bu sorunu. zaten düzgün bir şekilde çıkmıyor sakallarım. çıksa da yakışmıyor. teşekkür ederim herkese.
(18/08/2017, Saat: 11:59)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sefim farkındamısın, onerilere cevap olarak hep olumsuz yaklasıyorsun.
Lutfen arkadasların sana ayırdıgı zaman kadar, sende biraz bu foruma/ kendine zaman ayır, oku arastır.  Youtube dan biraz tıras videoları seyret.

+1000 üstad Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 950 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,478 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 25,138 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,456 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,807 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma Rigbie 8 5,150 26/08/2018, Saat: 17:27
Son Yorum: ckeskin
Video Günlük traş/cilt problemi/pahalı makinalar gidavcak 14 9,995 03/02/2018, Saat: 21:11
Son Yorum: turkoglum13
  Tras Ekipmanı Sıralaması Hakkinda. ugurkatana 3 3,915 20/03/2017, Saat: 15:13
Son Yorum: ugurkatana
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 23,626 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  Traş konusunda yardıma ihtiyacım var furkan639 6 4,598 30/10/2016, Saat: 23:49
Son Yorum: furkan639

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: