Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi
(16/08/2017, Saat: 12:36)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun, resimlerden ızdırabınız çok net anlaşılıyor. Size önerim wtg haricinde çekiş yapmamanız. Asla atg girmeyin. Cidden kötü olmuş. Yuma kullanmayın. Kozmetiklerden medet ummayın, sizin durumunuzda gerek yok çünkü sıkıntı teknikte komşum. Edwin Jagger ile sadece wtg tek perde,  çok keskin jilet kullanın. Aletin açısına çok dikkat edin. Şunu tekrar söylüyorum ve hep söyleyeceğim: EJ çok iyi bir alettir. Özellikle staj aşamasında tekniği oturtmak üzerine harika gözlemler yapılır. EJ ile tek perdede sıfır tahriş ve yüksek yakınlıkta tıraş olabilen kimse artık usta olmuştur. EJ ile tıraş olamayan kimse ise agresif alete geçtiğinde çok büyük ihtimalle ciddi tahriş, kıl dönmesi vs. yaşar. Çünkü teknik oturmamıştır.

İyi bir ön hazırlık
kaliteli sabun
EJ alet
keskin jilet
tek perde wtg
aletin açısına çok dikkat ederek tıraş olun. Bir süre bu şekilde gidin. Önce dinlendirme şansınız varsa bırakın biraz boynunuz iyileşsin. Bir de, eğer kullanmıyorsanız şap kullanın. Yağlı, alkollü after shave kullanmayın. Hatta bana kalırsa şu aşamada şap haricinde hiç bir ürün kullanmayın. Cildiniz biraz kendine gelsin. Ayrıca boynunuzda wtg girdiğinizi zannedip atg girdiğiniz bölgeler de olabilir; bence bir de pamuk testiyle kıl çıkış yönlerinizi iyice gözlemleyin. Wtg çektiğinize emin olun. Tekrar geçmiş olsun.

suratımı iyice yıkayıp yumuşatıyorum. proraso sabun. perma sharp jilet kullanıyorum. iyi birde fırçam var. ama edwin jagger de89 hiç umduğum gibi bir makine çıkmadı. ikinci üçüncü kullanımda kullanmayı bıraktım. sakalları tam kesmiyor ve bırakıyor. o yüzden kullanmıyorum veya kullanmayı bilmiyorum. ayırca atg/wtg tanımları nedir bilmiyorum. Sad
(16/08/2017, Saat: 14:36)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: suratımı iyice yıkayıp yumuşatıyorum. proraso sabun. perma sharp jilet kullanıyorum. iyi birde fırçam var. ama edwin jagger de89 hiç umduğum gibi bir makine çıkmadı. ikinci üçüncü kullanımda kullanmayı bıraktım. sakalları tam kesmiyor ve bırakıyor. o yüzden kullanmıyorum veya kullanmayı bilmiyorum.  ayırca atg/wtg tanımları nedir bilmiyorum. Sad

Tanım ve açıklamalar için:

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=813

EJ ile sakalları bırakıyor diye küsmeyin. EJ sakal bırakmaz, aslında hiç bir DE alet sakal bırakmaz. Bir ihtimal jilet uyumsuzluğu söz konusu olabilir. Hergün tıraş olmak zorundasınız, dinlendirme şansınız yok, kesinlikle atg yapmayın, tek perde wtg ile devam. Aleti bastırmayın, açıya dikkat edin. Evvel Allah kurtulacaksınız bu ızdıraptan.
(16/08/2017, Saat: 15:38)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tanım ve açıklamalar için:

EJ ile sakalları bırakıyor diye küsmeyin. EJ sakal bırakmaz, aslında hiç bir DE alet sakal bırakmaz. Bir ihtimal jilet uyumsuzluğu söz konusu olabilir. Hergün tıraş olmak zorundasınız, dinlendirme şansınız yok,  kesinlikle atg yapmayın, tek perde wtg ile devam. Aleti bastırmayın, açıya dikkat edin. Evvel Allah kurtulacaksınız bu ızdıraptan.

bilmiyorum. ama ben beğenmedim veya beceremedim. her gün traş olmaya da korkuyorum. zaten kıllar tam çıkmıyor. olursam da hemen tahriş oluyor. düz traş olunca kıllar tam alınmıyor. o yüzden tersten yapmak zorunda kalıyorum. öyle oluncada kötü oluyor işte. bu sakal işi benim çok moralimi bozuyor. bu şekilde devam ederse lazerle kökten halletcem bu şekilde. ömrümün sonuna kadar suratımı böyle mahvetmek istemiyoırum.
(16/08/2017, Saat: 15:38)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tanım ve açıklamalar için:

EJ ile sakalları bırakıyor diye küsmeyin. EJ sakal bırakmaz, aslında hiç bir DE alet sakal bırakmaz. Bir ihtimal jilet uyumsuzluğu söz konusu olabilir. Hergün tıraş olmak zorundasınız, dinlendirme şansınız yok,  kesinlikle atg yapmayın, tek perde wtg ile devam. Aleti bastırmayın, açıya dikkat edin. Evvel Allah kurtulacaksınız bu ızdıraptan.

edwin jaggere hangi jileti takayım. perma sharp takıyorum ama.
(16/08/2017, Saat: 16:04)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: edwin jaggere hangi jileti takayım. perma sharp takıyorum ama.

Perma iyi jilettir ama istikrarlı değildir. Feather, Kai veya Gillette Sharp Edge (sarı) tavsiye ederim.
(16/08/2017, Saat: 16:09)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma iyi jilettir ama istikrarlı değildir. Feather, Kai veya Gillette Sharp Edge (sarı) tavsiye ederim.

bunları bulmak zor ya.
(16/08/2017, Saat: 16:15)yusufk122 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bunları bulmak zor ya.

http://www.extrashaving.com/maaza-ckt3
Selamlar sudocrem belki iyi gelebilir...
Benim de boyun bolgemde iki yanda killar yatay cikiyor. Bunlari ceneden boyuna dogru alinca sizinki gibi benim de boynun tahris oluyor. Killarin cikis yonune alsam arada bazi killarin da ters istikametine denk geliyorum yine tahris oluyor. O yuzden tek care boyundan ceneye dogru almam oluyor bu yuzden cok temiz bir tiras olmuyor ancak en azindan tahrissiz bir tirasla o bolgeden kurtuluyorum. Biraz da sakal kalirsa kalsin sizin keyfinizden muhim degil. Ben de sizin gibi kusmustum ancak deneye yanila temiz tirastan odun vererek islak tirasa devam edebiliyorsunuz. Tahris yasamadiginiz bolumlerde islak tirastan keyif aliyorsaniz birakmayin. Yok illa birakacam derseniz islak tirasa ara verdigim donemde kullandigim braun marka aleti onerebilirim. İslak tiras kadar sifira yakin sifir tahriste suya sabuna dokunmadan tiras ediyordu. Ama tirasin zevki sabunda fircada bence o yuzden tekrar devam Smile
Komşum geçmiş olsun
Sizin ana sıkıntınız
1.seyrek sakala sahipsiniz fotoları dikkatli inceleyince göreceksiniz ki hep kıl olmayan yerlerde tahrişi yaşamışsınız cildiniz resmen kazımışsınız

2. Ters almak işin tuzu biberi olmuş

3. Bastırmışsınız daha da kötüleşmesine sebep olmuş

4.yer yer yatık sakalınız var

Önerilerim

1. Kesinlikle gece tıraş olacaksınız
2. Tıraş yağı kullanacaksınız
3.slant özelikle ikon x3 tarzı makina kullanacaksınız
4.mutlaka ve mutlaka balsam nemlendirici krem kullanmalısınız özellikle zdrave kremi
5.jilet samplesi yapacaksınız impa ticaretten bütün jiletleri alıp 1 hafta değiştirmeden aynı marka jilet kullanın 1 jileti 1 hafta kullanın demiyorum dikkatinizi çekerim
6. Tek perde tıraş olacaksınız sakallarınızın çıkış yönüne göre .
XTG ve ATG olmayacaksınız
Cild kendini toparladıktan sonra wtg olabilirsiniz .

6. Fırça ile yüzünüzde bol masaj yapın

7. Tıraş bitimi sadece soguk su kullanarak durulayın

Tez zamanda cildinizi toparlamanız dileğiyle .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 873 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,444 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 24,960 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,257 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,732 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma Rigbie 8 5,074 26/08/2018, Saat: 17:27
Son Yorum: ckeskin
Video Günlük traş/cilt problemi/pahalı makinalar gidavcak 14 9,924 03/02/2018, Saat: 21:11
Son Yorum: turkoglum13
  Tras Ekipmanı Sıralaması Hakkinda. ugurkatana 3 3,894 20/03/2017, Saat: 15:13
Son Yorum: ugurkatana
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 23,423 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  Traş konusunda yardıma ihtiyacım var furkan639 6 4,565 30/10/2016, Saat: 23:49
Son Yorum: furkan639

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: