Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi
(15/06/2017, Saat: 11:38)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uygun fiyatlı, yumuşak uçlu ve omurgalı porsuk kılı fırça için Fs finest 2 band'ı önerebilirim. Bir süredir kullanıyorum, çok memnunum. Razorus'tan almıştım, bir bakabilirsiniz.

bakayım bi. Smile
Selamlar
Bende semogue soc badger ve düke 2 önerebilirim.
Herkese keyifli tıraşlar dilerim...
yanaklar iyi ama boyun bölgesini düz traş edince kıllar hep kalıyor. bende tersten traş edince yuma veya edwin jagger de89 ile bazen kanama oluyor. kızarıklık ve tahriş ve her zaman oluyor zaten. hemen ardından kırmızı nokta nokta sivilceler çıkıyor. özellikle her gün traş olunca. ne yaptıysam ne kullandıysam önüne geçemedim bunun. artık pes etmek üzereyim. bunun için bazı ilaç kremler varmış. 3-4 ay düzenli kullanınca bu sorun ortadan kalkıyormuş. bunun hakkında bilgisi olan var mı?

FullSizeRender1.jpg
FullSizeRender2.jpg
FullSizeRender.jpg
Merhabalar,

Resimler malesef görünmüyor ama genel olarak bilgi vermeye çalışacağım. Hatırladığım kadarıyla her gün tıraş olmanız gerekiyordu.

Zamanında benzer problemler yaşamış biri olarak krem veya ilaçdan önce tıraş alışkanlıklarınızı modifiye ederek çözüm aramanızı tavsiye ederim. İlaçların da yan etkisi var sonuçta ve dermatoloji biliminin hastaları denek olarak kullanmak gibi kötü bir alışkanlığı var.

Şahsi çözümüm, 5 gün yerine 7 gün tıraş oluyorum, koruması yüksek sabun/krem kullanıyorum, alet ve jilet tercihimi agresif aletlerden yana kullanıyorum. Aletin ağırlığı ile tıraş oluyorum. Bu sayede minimum temas ile maksimum performansı elde ediyorum. Her gün WTG/XTG yapıyorum. Asla ATG yapmıyorum. Yaka çizgisine özellikle dikkat ediyorum, çünkü bütün gün yakanın sürtünmesi nedeniyle ile tahrişe en meyilli bölge boynumda.

Dediğiniz gibi sivilceler bir günde geçmiyor ancak haftalık denemeler ile farkı gözleyerek sizin için ideal yöntemi bulabilirsiniz. Örneğin sabunu değiştirdiniz, bir hafta yeni sabunla tıraş olup farkı gözleyin, gelişme varsa yeni sabun ile devam edin gibi.

Edit : Mobilden resimleri gördüm şimdi, @Niko üstadın dediği gibi biraz dinlendirin cildi. Epey bir sıkıntı var.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Merhaba,
Geçmiş olsun, resimlerden ızdırabınız çok net anlaşılıyor. Size önerim wtg haricinde çekiş yapmamanız. Asla atg girmeyin. Cidden kötü olmuş. Yuma kullanmayın. Kozmetiklerden medet ummayın, sizin durumunuzda gerek yok çünkü sıkıntı teknikte komşum. Edwin Jagger ile sadece wtg tek perde,  çok keskin jilet kullanın. Aletin açısına çok dikkat edin. Şunu tekrar söylüyorum ve hep söyleyeceğim: EJ çok iyi bir alettir. Özellikle staj aşamasında tekniği oturtmak üzerine harika gözlemler yapılır. EJ ile tek perdede sıfır tahriş ve yüksek yakınlıkta tıraş olabilen kimse artık usta olmuştur. EJ ile tıraş olamayan kimse ise agresif alete geçtiğinde çok büyük ihtimalle ciddi tahriş, kıl dönmesi vs. yaşar. Çünkü teknik oturmamıştır.

İyi bir ön hazırlık
kaliteli sabun
EJ alet
keskin jilet
tek perde wtg
aletin açısına çok dikkat ederek tıraş olun. Bir süre bu şekilde gidin. Önce dinlendirme şansınız varsa bırakın biraz boynunuz iyileşsin. Bir de, eğer kullanmıyorsanız şap kullanın. Yağlı, alkollü after shave kullanmayın. Hatta bana kalırsa şu aşamada şap haricinde hiç bir ürün kullanmayın. Cildiniz biraz kendine gelsin. Ayrıca boynunuzda wtg girdiğinizi zannedip atg girdiğiniz bölgeler de olabilir; bence bir de pamuk testiyle kıl çıkış yönlerinizi iyice gözlemleyin. Wtg çektiğinize emin olun. Tekrar geçmiş olsun.
Bende haftada 6 gün tıraş olan biri olarak benzer sorunları yaşadım çözüm olarak sıfır tıraş olmak için cildi zorlamıyorum bir düz bir yan perde olarak bastırmadan tıraşı tamamlıyorum hassas cildlerde sabun önemli rotasyonda içinde lanolin olan sabun bulunduruyorum daha koruyucu oluyor.Tıraş sonrası alkollü ürün kullanmıyorum tahrişler baya azaldı ama ne zaman acele etsem bu kurallar dışına çıksam tekrar tahriş başlıyor.Kendi cildinizi tanıyıp uygun olan kombineyi tamamladığınızda tıraş tekniğide oturduysa tahriş eskisine göre baya azalacaktır.
Geçmiş olsun.
Öncelikli olarak 4-5 gün kadar cildinizi dinlendirin ve tamamen toparlanana kadar kesinlikle tıraş olmayın.
Sonra daha stabil bir alet edinin jileti düzgün tuttuğundan emin olacağınız bir alet. Rimei olabilir, mühle R89 olabilir, merkur 34c olabilir.
Cildiniz toparlansa bile kesinlikle her gün tıraş olmayın. En azından bir gün dinlendirip diğer gün olabilirsiniz.
Sonrasında tıraş teknikleri devreye girer. Ters yönde kesinlikle olmayınız. Bastırmayınız. Sinek kaydı olmak için ısrar etmeyiniz.
https://www.instagram.com/u1071/
(16/08/2017, Saat: 11:45)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Resimler malesef görünmüyor ama genel olarak bilgi vermeye çalışacağım. Hatırladığım kadarıyla her gün tıraş olmanız gerekiyordu.

Zamanında benzer problemler yaşamış biri olarak krem veya ilaçdan önce tıraş alışkanlıklarınızı modifiye ederek çözüm aramanızı tavsiye ederim. İlaçların da yan etkisi var sonuçta ve dermatoloji biliminin hastaları denek olarak kullanmak gibi kötü bir alışkanlığı var.

Şahsi çözümüm, 5 gün yerine 7 gün tıraş oluyorum, koruması yüksek sabun/krem kullanıyorum, alet ve jilet tercihimi agresif aletlerden yana kullanıyorum. Aletin ağırlığı ile tıraş oluyorum. Bu sayede minimum temas ile maksimum performansı elde ediyorum. Her gün WTG/XTG yapıyorum. Asla ATG yapmıyorum. Yaka çizgisine özellikle dikkat ediyorum, çünkü bütün gün yakanın sürtünmesi nedeniyle ile tahrişe en meyilli bölge boynumda.

Dediğiniz gibi sivilceler bir günde geçmiyor ancak haftalık denemeler ile farkı gözleyerek sizin için ideal yöntemi bulabilirsiniz. Örneğin sabunu değiştirdiniz, bir hafta yeni sabunla tıraş olup farkı gözleyin, gelişme varsa yeni sabun ile devam edin gibi.

Edit : Mobilden resimleri gördüm şimdi, @Niko üstadın dediği gibi biraz dinlendirin cildi. Epey bir sıkıntı var.

maalesef dinlendirme imkanım yok. her gün traş olmam lazım. üstelik sakal yakışmıyor zaten bana. zaten bu şekilde giderse kökten kurtulacağım lazerle. üstelik wtg/xtg/ atg nedir bilmiyorum. Sad
(16/08/2017, Saat: 13:55)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun.
Öncelikli olarak 4-5 gün kadar cildinizi dinlendirin ve tamamen toparlanana kadar kesinlikle tıraş olmayın.
Sonra daha stabil bir alet edinin jileti düzgün tuttuğundan emin olacağınız bir alet. Rimei olabilir, mühle R89 olabilir, merkur 34c olabilir.
Cildiniz toparlansa bile kesinlikle her gün tıraş olmayın. En azından bir gün dinlendirip diğer gün olabilirsiniz.
Sonrasında tıraş teknikleri devreye girer. Ters yönde kesinlikle olmayınız. Bastırmayınız. Sinek kaydı olmak için ısrar etmeyiniz.

istediğim gibi traş olmak için bazen zorluyorum. hatta bazen sinirlenip inadına kanatıp perişan ediyorum suratı. çünkü istediği gibi olmuyor.
(16/08/2017, Saat: 13:19)tam35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende haftada 6 gün tıraş olan biri olarak benzer sorunları yaşadım çözüm olarak sıfır tıraş olmak için cildi zorlamıyorum bir düz bir yan perde olarak bastırmadan tıraşı tamamlıyorum hassas cildlerde sabun önemli rotasyonda içinde lanolin olan sabun bulunduruyorum daha koruyucu oluyor.Tıraş sonrası alkollü ürün kullanmıyorum tahrişler baya azaldı ama ne zaman acele etsem bu kurallar dışına çıksam tekrar tahriş başlıyor.Kendi cildinizi tanıyıp uygun olan kombineyi tamamladığınızda tıraş tekniğide oturduysa tahriş eskisine göre baya azalacaktır.

maalesef düzeni bir türlü oturtamadım. tahrişsiz bir traş olduğumda istediğim traş olmuyor maalesef.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 963 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,485 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 25,170 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,464 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,814 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  Geleneksel tiras yontemleri ile top sakal birakma Rigbie 8 5,153 26/08/2018, Saat: 17:27
Son Yorum: ckeskin
Video Günlük traş/cilt problemi/pahalı makinalar gidavcak 14 10,002 03/02/2018, Saat: 21:11
Son Yorum: turkoglum13
  Tras Ekipmanı Sıralaması Hakkinda. ugurkatana 3 3,918 20/03/2017, Saat: 15:13
Son Yorum: ugurkatana
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 23,647 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  Traş konusunda yardıma ihtiyacım var furkan639 6 4,602 30/10/2016, Saat: 23:49
Son Yorum: furkan639

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: