Merhaba, ben Seçkin
Seçkin Bey hoşgeldiniz, bıçaklarla düşkün biri olarak geleneksel tıraşa başladıktan sonra "işte hergün keskin birşeyler kullanmanın keyfi" dediğimi hatırlıyorum kendi kendime.
Forum çok keyifli ve zengin içerikli, eminim kendinize de bize de katacak birşeyler bulursunuz.

Rise up lights
(15/06/2017, Saat: 17:37)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ah merhabalar. Kendine özel bir tat arayışı için dolmakalemleri tek geçiyor, başka bir alanda bu çeşitlilik, bu özelleşme mümkün olamaz diyordum.  Makine  Tıraş aleti -Jilet  Jilet -Köpük/Sabun  Fırça  kombinasyonları Kalem-Mürekkep-Kağıt çeşitlemesine çok benzermiş meğer. Belki de o yüzden çok kolay oldu gönlümü kaptırmak Smile

Kaptırılmayacak gibi değil ki Smile keyifli forumlar diliyorum tekrar Smile
@kokopelli Hoş geldiniz Seçkin Bey.

Hobi edinmeyi seviyorsanız, yine güzel bir yerdesiniz. Gördüğünüz üzere diğer hobi forumlarından arkadaşlarla da karşılaşabiliyorsunuz.

Geleneksel tıraş, biz erkeklerin tıraş ritüeline başta kalite olmak üzere keyif katan bir eylem. Zamanla 20. yüzyılın aletlerini de keşfetmeye başlarsanız ve o önemlerin alıcı ve satıcı kitlesini irdelerseniz, ne demek istediğimi zaten mutlaka anlarsınız.

EJ 89 güzel bir alettir ve hem başlangıç için hem de normal günlük kullanıcı için ideal bir alettir, size yıllarca hizmet eder. Fırça ve sabun konusunda bilgi vermemişsiniz, şimdilik basınçlı tüplerden devam ediyorsunuz sanırım. Onuda beraber sizin için seçeriz burada.

Ben de ilk alışverişimi bilmeden Sanalpazar üzerinden yine İmpa ticaretten yapmıştım. İMPA'nın kendi sitesi de var ama malesef google'ın pek dikkatini çekmediği için oluyor böyle yanlışlıklar(!) Smile İmpa ticaretin sahibi Mustafa bey aynı zamanda kıymetli forum üyemizdir. Tıraş malzemeleri başta olmak üzere ayrıca çok seçkin kozmetik ürünlerini Türkiyede bulabileceğiniz bir adrestir.

Aramıza tekrar hoş geldiniz der, keyifli forumlar dilerim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak gerçekten de sıcaklığını hemen hissettiren bir forum bulduğum için oldukça memnunum. Hobilerim çok çeşitli ve yabancı ve yerli forumlarda, fenerler, oto bakımı, bıçaklar, dolmakalemler, kulaklıklar, elektronik ve fotoğrafçılık hobilerimi takip ediyorum. Kolleksiyoner ve araştrmacı ruhum biraz kolaylaştırıyor bu işi Smile

Dediğiniz gibi teneke jel köpükler kullanıyordum. Sabun olarak Wilkinson kase ve tüm dünyada methi büyük, burada 2 liralık Arko çubuk ve tüp sabunlara geçtim. Bir sentetik Wilkinson fırça kullanmakla başladım ama bugün fırça olarak biraz daha iyi olacağını umduğum Domuz kılı bir Omega edindim. 11126 idi sanırım modeli.

Dediğim gibi biraz fazla hızlı gidip kendimi parçalama ihtimalim de yok değil Smile Ama önümde bir aylık bir yaz tatili var ve EJ DE89 yanına şimdiden bir Fatip Grande Undecided aldım ve Slanted Merkur 39c de alıp acele etmeden öğrenmeye zaman ayıracağım.
Forumumuza hoşgeldiniz...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 771 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 625 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,697 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49