Williams Mug Shaving Soap
totan35 dostuma katılıyorum yorumlarında. kutusu saklanabilecek bir sabun. ebayda 6 tanesi 5 dolar. köpüğü sadece köpük, tıraşla ilgili pek birşey vermiyor. ben kremle karıştırarak kullanıyorum bu sebepten. bitince ben de almam zannediyorum. ancak, ben bu sabunun kokusunu beğendim. neden bağendim? çünkü eski kokuyor. arada kokluyorum gidip, ancak bu tarz eski kokulara uzak olan insanlara itici gelebilir.

hala sabunum tek, sabun başlığı altında da yazdığım üzre "sabun tabac olmalı"...

selamlar.
Ben beğenmiştim bu sabunu. Özellikle kokusunu.
Hatta bazı arkadaşlara ben sattım.
Beğenmeyenlere parasını iade edebilirim.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Kokusu güzel zaten hocam. Ancak kullanırken bir krem ile karıştırmak gerekecektir konfor açısından ohtararan arkadaşımızın yaptığı gibi.
Bu sabun bana nostaljik geliyor. Kokusu bir arko değil ama en azından köpüğünün bir arko olmasını beklerdim. mckorkmaz arkadaşın da dediği gibi hata benden mi kaynaklı bilemiyorum ama çok uçucu bir köpük meydana geldi. Yani şöyle, deli gibi köpük yapıyor sabun, hatta resmen köpük saçıyor ama köpük o kadar kalitesiz ki anlatamam. Halı yıkama deterjan köpükleri gibi zayıf ve sönük. Üstatlar bu konuyu aydınlatırlarsa çok sevinirim. Hata acaba ben de mi?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(20/08/2012, Saat: 01:32)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabun bana nostaljik geliyor. Kokusu bir arko değil ama en azından köpüğünün bir arko olmasını beklerdim. mckorkmaz arkadaşın da dediği gibi hata benden mi kaynaklı bilemiyorum ama çok uçucu bir köpük meydana geldi. Yani şöyle, deli gibi köpük yapıyor sabun, hatta resmen köpük saçıyor ama köpük o kadar kalitesiz ki anlatamam. Halı yıkama deterjan köpükleri gibi zayıf ve sönük. Üstatlar bu konuyu aydınlatırlarsa çok sevinirim. Hata acaba ben de mi?

az sabun bol su deli gibi cevir 2 dakka:d
(20/08/2012, Saat: 13:00)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20/08/2012, Saat: 01:32)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabun bana nostaljik geliyor. Kokusu bir arko değil ama en azından köpüğünün bir arko olmasını beklerdim. mckorkmaz arkadaşın da dediği gibi hata benden mi kaynaklı bilemiyorum ama çok uçucu bir köpük meydana geldi. Yani şöyle, deli gibi köpük yapıyor sabun, hatta resmen köpük saçıyor ama köpük o kadar kalitesiz ki anlatamam. Halı yıkama deterjan köpükleri gibi zayıf ve sönük. Üstatlar bu konuyu aydınlatırlarsa çok sevinirim. Hata acaba ben de mi?

az sabun bol su deli gibi cevir 2 dakka:d

Hayır dostum hayır, sorun benden kaynaklı değil galiba. neredeyse 1 yıldır sadece geleneksel şekilde tıraş oluyorum ve bir çok sabun denedim. Bu zamana kadar deneme-yanılma bir sürü şey öğrendim. Sabun deli gibi köpürüyor ama o kadar cansız ki köpük.. Öğrendiğim nüanslar çare etmedi Smile
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
zorba dostum, sabunun köpüğü bahsettiğiniz üzere cılız oluyor. 2-3 dakika kaynar suda bekletip, yumuşayınca dökün suyu. sonra ben finest lijun ile bol bol yükleyip ayrı kapta köpürttüm, daha dayanıklı oluyor köpük, yine de tabac değil elbette. çok koruyuculuğu falan yok. kokusu güzel sadece. bulabildiğiniz en sert fırça ile, bol çevirerek ve sabun iyice yumuşayınca deneyin. daha iyi oluyor o şekilde.
selamlar.
eski tip geleneksel sabunlar belki ustura icin uretilmistir. MFW cella vs 1800lerin sabunu yani usturalarin altin caginda kurulup bu sabunlari uretmisler formul degisti mi bilmiyorum. usturada ince kopuk daha iyi sonuc veriyor cunku.(kalin kopuk usturaya yapisiyor cok ince olunca da usturadan damliyor uygun kivami boyle yakaliyorum)
Yok yok bir türlü istediğim kıvamı alamıyorum köpükten daha kullanmamDodgy
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
Bazı durumlarda suyun sertliği de etkiliyor köpüğü. Ben bu sabunla gayet iyi yoğun köpük aldığımı hatırlıyorum , gerçi uzun zamandır kullanmadım ama. Pazartesi bir daha deneyeceğim.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 101,073 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 31,908 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 34,176 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 17,957 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 28,895 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,069 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Godrej Shaving Round Soner 6 3,122 02/11/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: Soner
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,625 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,424 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 7,945 28/05/2020, Saat: 09:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: