Barrister & Mann
Mayday, mayday, mayday !

Barrister & Mann'in Lavanille sabununu ilk defa bu sabah kullandım.

Gerçekten kakaolu süt yoğunluğunda rengi var köpüğün ve lavaboyu o renge boyadı. Ben bembeyaz köpükleri seviyorum ki, renkli olup bembeyaz köpük oluşturan sabunlar kullanmıştım önceden....ama bu sabunun köpüğünün bu renkte olmasını hiç sevmedim. Tıraş konforundan, kokusundan şikayet etmiyorum yanlış anlaşılmasın. Beyaz olmayan köpük sevmiyorum , bir de bu sabunun köpüğü iyice kötü, leke bırakıcı.

Çok önerilen bir sabun olduğu için edinmiştim ve aklıma bile gelmemişti böyle bir köpük olacağı. Bilsem asla edinmezdim

Bir de firmanın sayfasında bir müşteri sorusuna verilen aşağıdaki cevabı okudum, hayatta Thater fırçamı değdirmem bir daha bu sabuna Hatta kullanasım yok hiç o renginden dolayı. Köpük rengini önemsemeyen ve sentetik fırça kullanan bir arkadaşıma ileteceğim.

İşte o soru ve cevabı:

Lavanille Sabunlarınızın bazı fırçaları kahverengine döndürdüğünü duydum, doğru mu ?

Evet, doğru. Kokuda kullandığımız Vanilya oksijenle etkileşime geçip sabunun rengini etkiliyor ve bu etki fırçadaki hayvan kılına geçiyor. Bu renk bir kaç kullanım sonrası geçerse de, pigmente olmayan sabunlarda sirke/su karışımı kullanarak geçebilir. Biz Lavenille sabunumuzla ya pahalı olmayan bir fırça ya da sentetik bir fırça kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

(Bu renk değişikliğin fırçanın fonksiyonunu etkilemediğini de belirtelim.)

Sent from my iPad using Tapatalk
Sıhhatler olsun komşum. En sevdiğim sabunun Faena Vanilla sabun. Bu sabundan Fokion sadece bir defa yaptı. Bir kasesini yeni bitirdim. Sakına sakına kullandım desem yeridir. Şimdi elimde bir kase daha var açılmamış. Fokion bunlarda saf Vanilya özü kullanmıştı. Hatta dediğiniz gibi köpükte de hafif bir kahverengilik oluyor ama Lavanille deki gibi bir boyama durumuyla karşılaşmadım. Belki B&M Lavanille de Vanilya'nın başka bir formunu kullanmıştır.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(21/06/2017, Saat: 10:54)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum. En sevdiğim sabunun Faena Vanilla sabun. Bu sabundan Fokion sadece bir defa yaptı. Bir kasesini yeni bitirdim. Sakına sakına kullandım desem yeridir. Şimdi elimde bir kase daha var açılmamış. Fokion bunlarda saf Vanilya özü kullanmıştı. Hatta dediğiniz gibi köpükte de hafif bir kahverengilik oluyor ama Lavanille deki gibi bir boyama durumuyla karşılaşmadım. Belki B&M Lavanille de Vanilya'nın başka bir formunu kullanmıştır.

Muhtemelen içerik oranı ile ilgili durum. Vanilyayı bol bulduk modunda yapmış yapan arkadaş sanırım. Boyasa da nefis kokusu nedeniyle ileride elimdeki stok biraz eriyince (2019?) set almayı planlıyorum. Bu arada Faena çıkarırsa bu kokuda AS'li set, tabiki ondan alırım. B&M'nin (en azından beyaz serisinin) performansı Faena'nın yakınından geçmiyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Latha Oceana

Latha serisi sözde ucuz lanolinsiz serisi ama performansı beyaz seriden çok daha iyi. Köpük yapması kolay, yastıklama ve kayganlık da oldukça iyi.

Kokusu bariz su serisi parfümlerden etkilenmiş, hafif ve rahatsız etmeyen, ama çok da bir his oluşturmayan temiz bir koku.

2hns56a.jpg

Tıraş sonrası yine vasat. Kurutmuyor ama o kadar.

Benim B&M için söyleyeceklerim bu kadar. Elinde rezerve serisinden olan varsa yorumlarını alabilirsek sevinirim.

Bir daha B&M alır mıyım? Muhtemelen kokuları için ileride tekrar denerim. Ama formülasyonda ciddi bir iyileşme olması lazım, yoksa değmez.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Barrister & Mann Diamond versiyonunu çok fazla sabun-krem deneyimlememiş biri olarak yorumlamaya çalaışcağım;

Koku: Çok eski bir eve girdiğinizi düşünün, sahipleri 3-5 yıldır hiç uğramamış, eski kokuyor herşey. Aynen öyle bir duygu oluşuyor. Beğenmedim. Ama yorumlarda çam reçinesine de benzetmişler, öyle düşününce evet çam kokusunu da andırıyor ama Pino Sylvestre gibi değil, doğadaki bildiğiniz standart çam. Tıraştan sonra eşime sordum, ki konuyu hiç bilmiyor, direk çam kokuyor dedi.

Performans: Benim için mükemmel. Ama ben çok fazla ürün kullanmadığım için benim düşüncelerim şu anda pek de doğru olmayacaktır. Nemlendirme-koruma bu kavramları cildim hassas olduğu ve muhakkak bir post-shave ürünü kullanmam gerektiği için çok net ifade edemiyeceğim ama, normalde faul bölgeleri ile uğraşırken hafifden donmaya-sertleşmeye başlama olayı olmadı. O kayganlık çok iyiydi. Evet diğer arkadaşların dediği gibi suyu biraz seviyor (az miktarda suyu). Müthiş bir köpük. 2 perde tıraştan sonra 3 . kez sürüp bekledim 2 dak, sonra sildim. Speickde falan olan o hemen yüzdeki gerginlik hissi oluşmadı.

Sonuç: Bu ürünün doğru kokulu hali benim favorilerim arasında yer alacak. Ama kokuları biraz sıkıntılı biliyosunuz. Herkes beğenmeyebiliyormuş. Ancak koku rahatsız falan da etmiyor, burnun 6 sn kuralına takılıyor zaten.
@Testosteron komşum inceleme için teşekkür ederiz.Sabunlarda koruyuculuk ve nemlendirme çok önemli fakat koku da olursa kadayıf üstü kaymak gibi oluyor. Smile  Smile
de te fabula narratur.!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Barrister and Mann "Seville" Tıraş Sabunu SumNauta 24 12,209 21/06/2017, Saat: 15:23
Son Yorum: SumNauta

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: