Geleneksel Traşa Başlama - Ürün seçimi Yardımı
(11/06/2017, Saat: 03:57)Alper Bey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim. Gayet detaylı bir yorum yazmışsınız. Evet haklısınız Vergi biniyor yurtdışında sanırım Türkiye'den almak daha mantıklı olacak. Forumu biraz araştırdım ve Frank Shaving'in fırçaları hem uygun hem de kaliteli.

http://www.ebay.com/itm/272283601011?var=571105220783 Şu ürünü tavsiye eder misiniz, yoksa daha farklı bir şey mi almalıyım sizce?

Saygılar.

Estağfurullah.

Kullanmadım ama güzel fırça olduğunu düşünüyorum yapılan yorumlardan dolayı. 24mm güzel bir ölçü, çapı da çok büyük olmadığı için sabah tıraşlarında pratiklik sağlar. Zaten günlük tıraş olacağınız için fazla sakalınız olmaz ve fazla sabun yüklemesi yapmaya ihtiyacınız olmaz, bu ölçü size yeterli olacaktır. Aslında stoklarda olsaydı 24mm veya 26mm bir finest two band tercih edebilirsiniz. Silvertip'e göre daha omurgalıdır ve hızlı yükleme yapmanızı sağlar. Bir Silvertip kalite hissi vermez ama kuvvetli omurgası ve ince yumuşak kıl uçları ile işinizi güzel görür. Silvertip alayım ama omurgası da olsun derseniz Simpson markasının Chubby modelini andıran (Geniş düğüm (knot), kısa kıl (loft)) şu modeli inceleyebilirsiniz hazır babalar günü indirimi varken; http://www.razorus.com/Frank-Shaving-SI2...R-504.html Ben de çok kere alacak olmuştum ama farklı alım hedeflerim var, bütçemi onlara kullanıyorum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Komşum benim şahsi düşüncem ilk başta bu kadar para bağlamayın. Geleneksel tıraşı arko sabun, domuz kılı fırçası, Ming Shi/Rimei ile de başlayabilirsiniz. Bunların maliyeti de 40 TLyi bulmaz. Tekniğinizi geliştirirsiniz baktınız hoşunuza da gidiyor. Alırsınız ondan sonra kaliteli ürünleri.
Arko Sabun: 2 TL
YUMA Makine: 2 TL
Jilet: 2 TL
Smile
Selamlar,

Geleneksel tıraşa hoş geldiniz. @informatiker komşum, şimdi benim söyleyeceklerimi yazmış. Smile Bu konuda kendisine katılıyorum.

Ayrıca mesleğiniz bankacılık olduğuna göre sanırım arada bir yurt içi/dışı seyahatlere gidecekseniz. Seyahat de pahalı ürünlerinizi kaybetme veya unutma gibi riskler var. Bu işi hakkıyla yapan ucuz ürünleri seyahatleriniz de kullanabilirsiniz. Kaybolduğunda sizi fazla üzmeyecektir.

Benim @informatiker komşuma ilave olarak diyeceğim;

Isana Men Tıraş Fırçası (Rossmann mağazaların da var) : 27 TL
Proraso Yeşil Tıraş Kremi (İmpa fiyatı. Yaz için ideal ürün) 25 TL
Nivea Balsam/Losyon 15 TL (BIM lerde indirim olduğunu duymuştum 10 TL)

başlangıç ürünlerini de düşünebilirsiniz.

Bol keyifli tıraşlar dilerim.
(11/06/2017, Saat: 03:31)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00K6Z24SK...ref=plSrch

Bunun sapı daha iyidir elden kaymaz.

Hoş geldiniz bu arada.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

+1
Foruma hoş geldiniz.
Gerekli açıklamalar yapılmış zaten. btoprak üstadın tavsiye ettiği bu sap modelini ben de kullanıyorum, tavsiye ederim.  Diğer De89 saplara nazaran daha ağır ve şık buluyorum. İstanbul'da ikamet ediyorsanız ya da gitmek size büyük eziyet olmayacaksa Tahtakale İmpa Ticaret'e bir uğramanızı önereceğim. Sap tamamen zevk meselesi, belirtildiği gibi kafalar aynı zaten.
Fırça ve alet seçiminiz için, bu noktaya kadar kafa karıştırmayan sadelikte güzel yorumlar yapılmış. Sabun seçiminiz için ise yine Tahtakale önereceğim. Sebebi ise sadece koku seçiminizin tek alternatif ile sınırlı kalmaması için. Piyasada özellikle bizlerin deneyimleyip de sürekli tıraş dolabında bulundurduğumuz sabunlar arasında koku haricinde ekstrem farklar yok. Ayrıca henüz deneyimsiz bir kullanıcı olduğunuz için, köpürtmede ilk etapta zorlanacağınız çok sert tip sabunlardan birini satın alıp, bir de kokusunu beğenmeyip geleneksel tıraştan soğumanız ihtimaline karşı,  Cella, TOBS gibi koruyuculuğu, nemlendirmesi v.s. çok beğenilen yumuşak tip bir sabun ile başlamanızı tavsiye ederim. Devamı zaten gelecek  Smile
Aramıza tekrar hoş geldiniz. Bol sohbetli forumlar, keyifli tıraşlar dilerim.
Hoş geldiniz keyifli forumlar

Tapatalk kullanarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Günaydın arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilginiz alakaniz icin. Sanırım haklısınız ilk basta uygun malzemelerle bu ise baslamak gerekiyor. Alıştığım zaman ise siz değerli ustadlara sorarak gerekli aletleri edinirim. Hepinize iyo ramazanlar dilerim. Cok teşekkürler.
(11/06/2017, Saat: 12:30)Alper Bey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günaydın arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilginiz alakaniz icin. Sanırım haklısınız ilk basta uygun malzemelerle bu ise baslamak gerekiyor. Alıştığım zaman ise siz değerli ustadlara sorarak gerekli aletleri edinirim. Hepinize iyo ramazanlar dilerim. Cok teşekkürler.

Bencede daha iyi olur. Sonrasında begeniniz doğrultusunda premium ürünlere yonelirsiniz. Bu ürünleri de seyahatinizde değerlendirirsiniz.
Eğer domuz kılı kullanırsanız semogue 830 fırçadan çok memnun kalırsınız.fiyat 60 tl. Makine rimei 10 tl. Sabun arko 2 lira ama kokusu güzel olsun derseniz wilkinson 12 tl. Yani toplam 80 lira civarı.benim başlangıç setimdi. Ve halen arada kullanıyorum.
(11/06/2017, Saat: 16:52)mkeskus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bencede daha iyi olur. Sonrasında begeniniz doğrultusunda premium ürünlere yonelirsiniz. Bu ürünleri de seyahatinizde değerlendirirsiniz.
Eğer domuz kılı kullanırsanız semogue 830 fırçadan çok memnun kalırsınız.fiyat 60 tl. Makine rimei 10 tl. Sabun arko 2 lira ama kokusu güzel olsun derseniz wilkinson 12 tl. Yani toplam 80 lira civarı.benim başlangıç setimdi. Ve halen arada kullanıyorum.

Teşekkür ederim. Bu söylediklerinizi ilk olarak alacağım Smile Saygılar.
Foruma hoşgeldiniz.
Ben arkadaşların aksine alet seçiminde ucuz ürünler önermeyeceğim. Kaliteli ürünler ile aynı hissiyatı vermiyorlar.
zaten siz de ekonomik olduğu için değil kartuştan sorun yaşadığınız için geleneksel tıraşı denemek istiyorsunuz
aynı sorunlar sebebiyle geleneksel tıraşa başlamıştım
Alet olarak progress ile başlamayı öneririm.
sabun olarak cella,proraso
fırça seçimi eğer yumuşak bir porsuk için bütçe ayırmak istemiyorsanız semogue soc boar veya 830 alıp yumuşatıp kullanabilirsiniz

keyifli tıraşlar dilerim
Hoşgeldiniz .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dört aylık geleneksel tıraşçı levtrotsky 11 2,991 29/09/2021, Saat: 16:28
Son Yorum: Schumi
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,535 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 19,284 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,600 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  Merhaba memleketimin geleneksel traş severleri... dante 22 6,914 23/02/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: Jaguar Paw
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,350 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel Tıraş Tavsiye Silentsv 43 18,233 25/06/2019, Saat: 10:24
Son Yorum: ugur10
  Geleneksel tıraşa başlamayı düşünüyorum Tunaykanb59 8 4,329 22/03/2019, Saat: 23:19
Son Yorum: 3RD1
  Merhaba geleneksel tıraş! tundralower 10 4,553 22/03/2019, Saat: 13:02
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel tıraş sayesinde traşı sevdim yalico20 10 4,264 02/03/2019, Saat: 10:44
Son Yorum: ekilic2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: