Rocnel 'Elite' Tıraş Makinesi
@hakan88 konunun dışına çıkmış oluyoruz ama yine de kendi fikrimi belirteyim. Şu an forumda bahsi geçen tedarikçilerden alacağanız 100 lira üstündeki tüm metal ürünler ömürlüktür. Kullanım senaryonuza göre hem aylık tıraş, hem de günlük tıraşa uyacak alet, taraklı Merkur veya taraklı Yaqi'dir. Uzun sakalı kesmekte zorlanmaz, günlük tıraşta da cildinizi yormazlar. Hantallıkları sizi rahatsız etmeyecekse diğer komşuların önerdikleri ayarlı tıraş aletlerini de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca aylık sakal tıraşında ayarlı aletin, taraklı aletin yerini tutabileceğini zannetmiyorum.
(12/01/2019, Saat: 15:08)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @hakan88 komşum, seçenek çoğalınca doğru karar vermek bir o kadar zorlaşıyor. Almadan denemeden olmuyor bu işler veya Orak'tan memnun kaldıysanız onunla devam edebilirseniz.
Kesinlikle katılıyorum. Almadan denemeden olmuyor. Eğer bir ürün olacaksa o ürün alındıktan sonra başka ürüne bakmamak gerekiyor ki bu forumda onu yapacak pek kimse yok. Seviyoruz, merak ediyoruz, deniyoruz. Genel olarak forum buna benzer bir düzende gidiyor..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(12/01/2019, Saat: 16:49)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle katılıyorum. Almadan denemeden olmuyor. Eğer bir ürün olacaksa o ürün alındıktan sonra başka ürüne bakmamak gerekiyor ki bu forumda onu yapacak pek kimse yok. Seviyoruz, merak ediyoruz, deniyoruz. Genel olarak forum buna benzer bir düzende gidiyor..

@FearOfATG komşum “Seviyoruz, merak ediyoruz, deniyoruz.” sözünüzü çok beğendim. Ayrıca öğreniyoruz Smile
(12/01/2019, Saat: 17:32)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FearOfATG komşum “Seviyoruz, merak ediyoruz, deniyoruz.” sözünüzü çok beğendim. Ayrıca öğreniyoruz Smile
2 ders için bütünlemeye girmiştim yıllar önce. Alttan ders şükür ertesi yıla kalmadı hiç ama bütünlemeye 2 ders bırakmışlığım var. Şimdi siz öğreniyoruz deyince bu forumu okuduğum kadar o zamanlar büte girdiğim dersle ilgili notlar okusam tek rakibim dersin hocası olurdu. Smile Öğrenmenin ne yaşı var ne sonu var bu forumda. Smile

(12/01/2019, Saat: 04:42)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.extrashaving.com/rocnel-elit...ti-agresif-

fiyatı 1200 tl

benim cildim hassas bir cilt tipi

benim sakallarım geç uzar ve kirli sakal bırakırım ayda 1 tıraş olurum
bazende işim gereği her gün sinek kaydı tıraş olmam gerekir.

bu senaryoda bu tıraş aletini almamı önerir misiniz ?

Geleneksel tıraşa yeni başlayanlar için fiyat ve kullanım açısından uygun değildir. Ekonomik başlangıç setleriyle başlamanız gerekir. Forumda yeni başlayanlar için çok değerli uzman yorumları var. Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(12/01/2019, Saat: 16:40)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @hakan88 konunun dışına çıkmış oluyoruz ama yine de kendi fikrimi belirteyim. Şu an forumda bahsi geçen tedarikçilerden alacağanız 100 lira üstündeki tüm metal ürünler ömürlüktür. Kullanım senaryonuza göre hem aylık tıraş, hem de günlük tıraşa uyacak alet, taraklı Merkur veya taraklı Yaqi'dir. Uzun sakalı kesmekte zorlanmaz, günlük tıraşta da cildinizi yormazlar. Hantallıkları sizi rahatsız etmeyecekse diğer komşuların önerdikleri ayarlı tıraş aletlerini de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca aylık sakal tıraşında ayarlı aletin, taraklı aletin yerini tutabileceğini zannetmiyorum.

yorumunuz için çok teşekkür ederim. ayarlı aletleri önermeyenler forumda çok fazlaydı bu oran bir bakıma %60 önermem %40 öneririm gibi. genelde 2 tıraş aleti önerene denk geldim. sakal için ayrı günlük tıraş için ayrı gibi. merkur ve yaqi leri inceliyor olcağım
"1 kere olsun ömürlük olsun ve her işimi halledebileyim istiyorum"

Boyle bir cumle kurmussunuz. Bu tarz bir isteginiz varsa fiyat konusunda sıkıntı yoksa, Rocnel Elit harika makinadır, neden olmasın.
(12/01/2019, Saat: 21:49)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "1 kere olsun ömürlük olsun ve her işimi halledebileyim istiyorum"

Boyle bir cumle kurmussunuz. Bu tarz bir isteginiz varsa fiyat konusunda sıkıntı yoksa, Rocnel Elit harika makinadır, neden olmasın.

+1

Üstüne fazla yazmak istemiyorum
Şu kadarı bunu önermiş bu kadarı bunu önermiş yaklaşımı tamamen yanlış . Önerenlerin , size o önerimleri yapanın yüzde kaçı 10 ve üzeri makina denemiştir . Yada fiyat bazlı olarak da söyleyeyim 5 tl den 1500 dolara kadar makina kullanmıştır . Fiyat sıkalası olarak da 10 tl makina ile 1000 tl lik makina arasında fark Yok diyorsa ( sadece malzeme kalitesi yada tıraş hissiyatı da değil komplike bir bütün olarak ele almak gerekli ) o arkadaş yeterli tecrübeye sahip değildir .

Tek değişken ele alarak makina seçiminde ömürlük makina nedir bende bilmiyorum .
Sadece kullanim konforlu kaliteli tiras makinesi ariyorsaniz, almaniz gereken urunler bellidir: EJ89, Merkur 34c, Parker variant, Merkur progress vs.
Rocnel elite, konforu, malzeme kalitesi, ve aletin gelistirilmesi ve uretilmesi icin gereken isciligi cok yuksek bir urundur.
Rocnel'in yurtdisi populerligi ve stoklarda genellikle olmamasi sebebiyle koleksiyon degeri de cok yuksekdir.
Bu isin koleksiyonu yapan veya bu ise hobi olarak zaman harcayan kisiler tarafindan alinmalidir.
Yok bir tane olsun en iyisi olsun diye urunu alip yazik etmeyin Rocnel'e.
Hem urune, hem ureticisine, hem de sahip olmak isteyen arayipta bulamayan insanlara yazik....
Bir tane alıp tepe tepe kullanacaksanız bence yazık da olmaz Rocnel'e Smile Ben aldım ama kullanmıyorum mesela. Satmam da. Yazık edenler benim gibileri.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 235 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,412 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,339 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,029 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,667 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,243 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,427 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,862 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 12,171 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,112 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: