Rocnel 'Elite' Tıraş Makinesi
Çok güzel ve detaylı bir inceleme olmuş ellerinize sağlık. Rocnel tıraş aletlerine özendiren bir etken daha
Merhaba,

Çok teşekkür ederim, güzel bir inceleme olmuş, bir nefeste okudum Smile

Siyah kaplama bu seriye çok yakıştı, fotoğraf yükleme işlemini yapamıyorum, yoksa bronz olanı da paylaşacaktım.

Feather jilet ile bu modelin müthiş bir uyumu var. Bu modeli tasarlarken feather jileti kıstas aldık. Bu jiletin şöyle bir özelliği var, tam anlamayla kalitesi ölçüleri standarttır. Bazı jiletleri aynı kutu içinden bile çıkardığınız zaman farkları bariz belli oluyor. Feather ise 1/100(mm) hata payı ile üretiliyor ve keskin kenarları tam istediğim ölçüde.  

2007'de bu modelin (ELİT, P20 vb.) ilk versiyonunu yaptığımızdan bu yana topladığımız verilerle ölçülerini ayarladık. Aradan neredeyse 10 yıl geçmiş. Üretim özellikleri ile ilgili bir ajanda yaptım, üretimle ilgili binlerce  detay var, ileride unutmamak için kayıt ediyorum. Kullandığım takım kodlarından, makine devir hızlarına, talaş miktarlarına kadar bir sürü detay var.

Kutu olayını ifade etmek isterim. Elit için ayrı çok güzel bir kutu tasarladık ancak yetişemedi maalesef, bu sebeple eski kutuyla gönderdik. Bu ay içinde yeni kutular bitecek. Elit modelleri alan arkadaşlara yeni kutularını göndereceğim.

Güle güle kullanın Smile

NOT: Kaplama rengi sadece dekoratif değildir. Renge göre teknik/mekanik özellikleri değişmektedir.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

İnceleme için teşekkür ederim Hocam.Gayet Keyifli bir yazı olmuş.Ücret bilgisini de paylaşırsanız sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Herkese çok teşekkür ederim. Sağolun.

Bu sabah da elim başka makineye gitmedi, Rocnel Elite ile tıraş oldum. Mükemmel bir deneyim oldu yine benim için.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Gerçekten çok güzel bir inceleme olmuş. Sanki tıraş olurken aldığınız keyfi bize de yaşattınız. İnceleme için size, bu güzel alet için de Murat Bey'e teşekkürler.
Güzel inceleme için teşekkürler.
R41'i çok sevdiğim için agresif versiyonunu merak ettim doğrusu...
Feather jilet ile uyuşur mu acaba?
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
@SumNauta

Müdürüm Elit diyosun, evet biliyoruz, anlıyoruz/anlatıyoruz cok guzel, sahane tırası var, eyvallah, ama az geriden geliyosun, Eliti aldık gectik, yenilere bakalım Smile

3q1922.jpg
Hızınıza yetişmek ne mümkün Çok güzel görünüyor, Keyifle kullanın @dikdik_s

Sent from my iPad using Tapatalk
(08/06/2017, Saat: 16:07)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @SumNauta

Müdürüm Elit diyosun, evet biliyoruz, anlıyoruz/anlatıyoruz cok guzel, sahane tırası var, eyvallah, ama az geriden geliyosun, Eliti aldık gectik, yenilere bakalım Smile

Yakın zamanda bir Rocnel GEM incelemesi görür müyüz abi Smile
@Oguzhan53
Kardes, valla Sefik dostumuz sairane uslubu ile inceleme kalite cıtasını cok yukarı cekmis, bizimkisi bundan sonra cok üfürük kalır. Bir sure bekleyelim bir piyasaya dussun makine, tahminim degerli komsularımdan yapan cıkar. Olmazsa sozum olsun basit bir inceleme yaparım ileride.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 193 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,384 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,305 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,951 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,598 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 96,922 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,340 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,817 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 12,095 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,026 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: