Kafayı Kazımak
ihtilaf, ense bölgesi aynı boyun altı gibi biraz karışık. Ensemin yanlarını, yanağa göre XTG olacak şekilde, ortalarını ise ATG şeklinde tersten alıyorum. Bu metodla yeterince kaygan ve koruyucu sabun veya krem kullanılmazsa kızarıklıklar kaçınılmaz.
gurmekokular
Ensede berberler gibi Shark ("stainless" olan) bıçak kullanın (ense jileti Smile). Ense kıllarınız, sakalanız kadar sertse bilemem tabii Smile.

Kafa tıraşında da R41; test edildi, onaylandı Tongue.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(22/09/2015, Saat: 14:22)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ihtilaf, ense bölgesi aynı boyun altı gibi biraz karışık. Ensemin yanlarını, yanağa göre XTG olacak şekilde, ortalarını ise ATG şeklinde tersten alıyorum. Bu metodla yeterince kaygan ve koruyucu sabun veya krem kullanılmazsa kızarıklıklar kaçınılmaz.

teşekkürler @Hellhound
Şimdilik zor görünüyor benim için
Arka ayna ve bolca pratik gerekir sanırım (bana)
(22/09/2015, Saat: 14:33)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ensede berberler gibi Shark ("stainless" olan) bıçak kullanın (ense jileti Smile). Ense kıllarınız, sakalanız kadar sertse bilemem tabii Smile.

Kafa tıraşında da R41; test edildi, onaylandı Tongue.

Forumda 7 civarı kafa tıraşı olan saydım Rolleyes
Bu arkadaşlarımızın tıraş keyfi normalden çok daha fazla Smile

Yakıtı Shell den
Akılı 7 den
Big Grin
(22/09/2015, Saat: 14:43)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda 7 civarı kafa tıraşı olan saydım  Rolleyes
Bu arkadaşlarımızın tıraş keyfi normalden çok daha fazla  Smile

Yakıtı Shell den
Akılı 7 den
Big Grin

Sırf keyif olsun diye 20 günlük saçı 41 ile traş ettim. (Bu arada hanım da yardım ettiSmile ) Bu yüzden pratikliği sebebi ile HeadBlade i deneyeceğim Smile O zaman tecrübemi aktarırım Smile
(22/09/2015, Saat: 15:00)alfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sırf keyif olsun diye 20 günlük saçı 41 ile traş ettim. (Bu arada hanım da yardım ettiSmile ) Bu yüzden pratikliği sebebi ile  HeadBlade  i deneyeceğim Smile O zaman tecrübemi aktarırım Smile

Üstad,20 günlük saç'a tek jilet (r41) körelmeden yetiyor mu ?
Yaza kafayı kısaltıp bende bir kaç deneme yapmak istemiyor değilim Smile
(22/09/2015, Saat: 15:03)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad,20 günlük saç'a tek jilet (r41) körelmeden yetiyor mu ?
Yaza kafayı kısaltıp bende bir kaç deneme yapmak istemiyor değilim Smile

Üstadım yeşil gilette yetti. Ancak sık sık kapağı açıp temizlemek gerekti. Sarı jilet ve feathera gerek kalmadı. Aslında keskin jiletlerden çekindim başlangıçta. Ancak kafa tıraşı kesiğe daha az açık . Gelecek sefer feather deneyeceğim . Bu arada yeşil gilette ile de sinekkaydı oldu.
Kafa derisi yüzdeki sakal bölgesindeki deriye göre çok daha gergin ve kalın olduğu için ben hiç tahriş, kızarma, kesik, kanama vs yaşamadım. Ustura ile de deneyeceğim, çok kan kaybetmezsem sonuçları yazarım Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Yüze sürülen preshave oil - cream kafa derisinde işe yarar mı ?
Birde saç kremini pre shave olarak yüzde kullanma fikri kafaya uygulanır mı ?
ihtilaf, Chinaski'nin bahsettiği gibi kafa tıraşında tahriş yüz tıraşına göre daha az çünkü daha dayanıklı bir deri. Dolayısıyla iyi bir sabun ya da kreminiz varsa pre-shave oil'e ihtiyaç duymazsınız.
gurmekokular

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: