19 Mayıs Kutlu Olsun
Ülkelerin tarihinde simgeler önemlidir...yaş ilerledikçe ülkeye ait simgelerin önemini daha iyi anlıyor insan.

19 Mayıs 1919, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlangıcının simgesi.

Mustafa Kemal ve bir avuç yurtseverin Samsun'dan başladıkları yolculuk binbir zorluk ve mücadeleyle sürdü. Kukla Padişah ve işbirlikçi İstanbul hükümeti tarafından haklarında idam fermanı çıkartılan bu insanların ve Anadolu halkının, yurtsever askerlerin, aydınların katkısıyla sonuca ulaştı.

Mustafa Kemal Atatürk işgalcilerden kurtulan ülkesinin uygarlaşması için eğitimden sanata, bilimden kadın haklarına bir çok yeni cephenin liderliğini üstlendi sonrasında.

19 Mayıs Kutlu Olsun.

Sent from my iPad using Tapatalk
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını ve şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyorum.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, İstiklal Mücadelemizde katkısı olan herkesi saygı ve rahmetle anıyorum.
(19/05/2017, Saat: 12:54)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ülkelerin tarihinde simgeler önemlidir...yaş ilerledikçe ülkeye ait simgelerin önemini daha iyi anlıyor insan.

19 Mayıs 1919, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlangıcının simgesi.

Mustafa Kemal ve bir avuç yurtseverin Samsun'dan başladıkları yolculuk binbir zorluk ve mücadeleyle sürdü. Kukla Padişah ve işbirlikçi İstanbul hükümeti tarafından haklarında idam fermanı çıkartılan bu insanların ve Anadolu halkının, yurtsever askerlerin, aydınların katkısıyla sonuca ulaştı.

Mustafa Kemal Atatürk işgalcilerden kurtulan ülkesinin uygarlaşması için eğitimden sanata, bilimden kadın haklarına bir çok yeni cephenin liderliğini üstlendi sonrasında.

19 Mayıs Kutlu Olsun.

Sent from my iPad using Tapatalk

(19/05/2017, Saat: 14:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını ve şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyorum.

Ağzınıza sağlık
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
19 Mayısımız Kutlu Olsun Smile

Atatürk'ün pek anılması istenmediğinden midir bilmem son yıllarda en çok önü kesilen iptal edilen "milli bayramımızı" kutluyorum. Atanın daha iyi anlaşıldığı, gençliğin daha dolu, bilinçli ve ahlaklı yetiştiği, sporun bir küfür mezesi veyahut haftasonu izlencesi olmaktan çıkıp da insanın sağlığı ve hatta estetik bir anlayışla sınırlarının zorlandığı bir üst mecra olarak görüldüğü bir ülkede uyanmak dileklerimle.
19 Mayıs Cumhuriyet tarihimizin dönüm noktasıdır.Kutlu olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
“Her şey unutulur. Fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki, hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” Mustafa Kemal Atatürk

19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
Kutlu olsun.

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dostlar çok güzel şeyler yazmış; bize de kutlamaktan başka söz kalmamış. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ilk adımının atıldığı günümüz kutlu olsun!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Güzel bayramlarımız olsun. Cem Hazir 7 1,013 02/07/2023, Saat: 00:52
Son Yorum: batucan72
  Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun! DelikanliTiras 91 20,745 04/05/2022, Saat: 01:15
Son Yorum: cemcagdas
  11 Mayis 2020 Ek gumruk vergileri izbe 18 7,539 05/04/2022, Saat: 03:48
Son Yorum: karamanli
  Babalar Gününüz Kutlu Olsun oguzhan5069 2 1,477 20/06/2021, Saat: 23:01
Son Yorum: ati19
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun DelikanliTiras 36 9,442 19/05/2021, Saat: 13:49
Son Yorum: ahbap
  Regaib Kandiliniz mübarek olsun fatih4342 25 13,472 18/02/2021, Saat: 19:44
Son Yorum: Asktm
  GTA V (5) ÜCRETSİZ OLDU SON GÜN 21 MAYIS KRAL 5 5,531 17/05/2020, Saat: 09:52
Son Yorum: Sheeplessness
  1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü MetsGo 9 2,790 01/05/2020, Saat: 15:34
Son Yorum: ahbap
  Geçmiş Olsun ahbap 16 4,328 27/09/2019, Saat: 11:47
Son Yorum: manuple
Star Kurban Bayramınız Kutlu Olsun! DelikanliTiras 41 11,651 11/08/2019, Saat: 18:44
Son Yorum: ekilic2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: