Fırça Onarma Yardım
Fırçamın düğümü ile sapının birleşiminde açıklık bir kısım gördüm. Oturtmaya uğraşırken sap ve düğüm tamamen ayrıldı. Sadece yapıştırarak düzeltebilir miyim? Yapıştırıcı olarak ne kullanabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Akşam eve gidince fotoğrafını da çekip yükleyebilirim gerekli olursa.
Knot ve sap tamamen ayrıldı ise kesinlike knot a müdahale etmeyiniz. Knot a müdahale kılların dağılmasına neden olabilir.

İlk önce sapın iç havuzunu iyice temizleyiniz. Var ise eski tutkal kalıntılarını ve çapaklarını alınız. (var ise dremel in düşük devirleri işinize çok yarayacaktır)

Knotun dip yüzeyindeki kalıntıları ise en nazik darbeler ile almaya çalışınız. Alamazsanız fazla zorlamayınız.

Son olarak yapı marketlerden bulabileceğiniz epoksi yapıştırıclar ile yapıştırınız.

Epoksiyi kullanma talimatına göre kullanınız ne eksik ne fazla.

Sorunuz olursa özelden sorabilirsiniz.

Kolay gelsin.
Çok teşekkür ediyorum hocam. Akşam dediklerinizi uygulayacağım.
Aynısı benim de başıma gelmişti . Bu konu size yardımcı olabilir : http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7080
(18/05/2017, Saat: 13:07)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynısı benim de başıma gelmişti . Bu konu size yardımcı olabilir : http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7080

Okudum abi teşekkür ederim. Kenarlarda açıklık kalmasından tırsıyorum biraz ben de ama bakalım hayırlısı
(18/05/2017, Saat: 13:22)Oguzhan53 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Okudum abi teşekkür ederim. Kenarlarda açıklık kalmasından tırsıyorum biraz ben de ama bakalım hayırlısı

Estağfurullah kardeşim , tıraş fırçaları çok sıcak ile kullanılınca knotun dibinde ki fırçanın sapa tutunmasını sağlayan yapışkan eriyebiliyor ve sap fırçadan ayrılıyor .

Benim fırçada ki sıkıntının sebebi ise fırça knotunun çapı , sap çapından küçüktü . Yani sıkıntı firmadan kaynaklı idi .
(18/05/2017, Saat: 13:37)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Estağfurullah kardeşim , tıraş fırçaları çok sıcak ile kullanılınca knotun dibinde ki fırçanın sapa tutunmasını sağlayan yapışkan eriyebiliyor ve sap fırçadan ayrılıyor .

Benim fırçada ki sıkıntının sebebi ise fırça knotunun çapı , sap çapından küçüktü . Yani sıkıntı firmadan kaynaklı idi .

Sanırım bendeki sorun fazla sıcak su kullanmam oldu. Sabaha bir baktım sap ve knot arasında boşluk oluşmuş. Düzelteyim derken tamamen elimde kaldı.

Şimdi de yapıştırsam bile estetik sorun devam eder gibi geliyor ama bakalım.
Forumda bazı yerlerde bahsi geçiyor ama hazır yeri gelmişken özellikle yeni arkadaşlar için tekrar hatırlatalım. Fırçanızı çok sıcak suya koymayınız. Aşırı sıcak su yapıştırıcıyı eritebilir.

Ben yıllar yıllar önce (daha bu forum yokken, bu kadar bilgiye sahip değilken) bu hatayı yapmıştım. Çok sıcak suya koyduğum domuz fırçamın knot'u ve sapı birbirinden ayrılmıştı. O zamanlar epoksi mepoksi bilmiyordum. Parçaları sıcak silikon ile yapıştırdım Big Grin ve fırçayı uzunca süre sorunsuz kullandım. Tabi siz böyle yapmayın çünkü doğru olan epoksi yapıştırıcı kullanmak.
@izbe üstadın açıklaması gayet iyi, epoksi en iyi şekilde yapıştırıyor. Boşluğu da doldurur diye tahmin ediyorum.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Acta est fabula, plaudite.
İşlemi uyguladım ama boşluk kaldı sanırsam arada ama biraz daha bekleyeyim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 817 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,202 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,555 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,652 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 143,780 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,071 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,794 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt
  Bu Hangi Fırça ? Mauser 47 23,568 18/02/2021, Saat: 23:48