4 Aylık Klasik Tıraş Maceram
@SumNauta komşum güzel yazınızı ve yorumlarınızı keyifle okudum ve okuyorum.. Sizinde tıraş keyfiniz daim olsun çok güzel tesbitleriniz var.. En kısa zamanda görüşmek dileği ile Şefik komşum..Sevgiler Selamlar

(16/05/2017, Saat: 02:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum harika yazi. Hazir elinize sizin long comb ulasmadan, izmir bulusmasina size delta echo long comb getireyim desem, bulusmaya kadar dayanirmisinizSmile

Çok teşekkürler @dikdik_s Daha geçen Pazar Delta Echo'nun sitesini inceleyip, çok beğenmiştim oradaki güzel Gillette modellerini ve hatta eğer 1930'lardan çok temiz New Long Comb'u edinmemiş olsaydım Delta Echo'nun bu güzel yeniden-yaratımını düşünürdüm kesin diye

Çok güzel olacak bu güzel modeli inceleyip, canlı canlı görmek orada...Çok sağolun.

Sent from my iPad using Tapatalk
(16/05/2017, Saat: 02:35)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @SumNauta komşum güzel yazınızı ve yorumlarınızı keyifle okudum ve okuyorum.. Sizinde tıraş keyfiniz daim olsun çok güzel tesbitleriniz var.. En kısa zamanda görüşmek dileği ile Şefik komşum..Sevgiler Selamlar

Çok teşekkürler @Tahir Bey , bilmukabele, en kısa zamanda görüşmek üzere. Sağolun....Sevgi ve selamlar.

Bir güncelleme yapayım bu maceram hakkında:

1) Artık Krem değil Tıraş Sabunu edinme/kullanma kararıma tam gaz devam.

2) Bir çok tıraş sabunu denedim ve çoğunu beğendim, ama en son denediğim Martin de Candre en favori sabunum oldu. Tabi ki MWF de gözdem. Başka sabunlar da bunları izliyor.

3) Bu maceraya ilk başladığımda dünyanın en keskin jileti olarak nam salmış Feather jiletten biraz ürksem de denemiş ve verdiği konforlu tıraşı sevmiştim. Bir çok farklı jilet denedim ve deniyorum ama benim yüz tipime en uygun jilet Feather çıktı. Bir sürü farklı jilet var elimde ve onları da kullanıyorum ama Feather en favori jiletim. Bir de artık üretimi olmayan eski Gillette Platinum'u çok iyi buldum. Yeni Platinum'lar da gayet iyi. Tek jilet kullanma gibi bir durumum olsa o Feather olur.

Bu hobide yargılarımızın gayet 'öznel', kişiye özel olduğu şerhiyle yazıyorum tüm bunları. Kişiye göre değişiyor kullanılan malzemelerin iyi ve konforlu olma durumu. Örneğin bir çok kişinin çok beğenerek kullandığı Gillette 7 serileri beni memnum etmeyebiliyor örneğin. Kötü bir jilet olduğu anlamına tabi ki gelmiyor bu, sadece benim cilt tipimde farklı çalışıyor.

4) Thater 4125/3 en sevdiğim tıraş fırçam oldu bu süreçte denediklerim arasında. Forumda paylaşılan fotoğraflardaki kimi fırçaların sap tasarımı ve rengine ayrı bir ilgi duymaya başladım. Yeni fırçalarım da yolda. (Bu arada aldığım FS fırçanın performansını da çok beğendim ben.)

Sentetik fırçalarla pek aram olmadı benim.

Sadece ve sadece Porsuk fırça kullanıyorum ve kullanacağım.

5) Bu süreçte bir çok yeni ve vintage tıraş makinesi edindim. Vintage makine kullanmak, tarihselliği ve bir hikayesi olmasından dolayı bana ayrı bir keyif veriyor. Bu süre içinde en beğendiğim (benim yüz tipime en uygun) makine Japon Feather AS-D2 olmuştu, ama en son edindiğim Rocnel Elite (Mild) AS-D2'nin de önüne geçti verdiği konforlu ve etkin tıraş ve incelikli estetiği ile.

6) Tüm hobiler gibi, merakların peşinde yeni keşifler Klasik Tıraşı da daha keyifli hale getiriyor. Ve tüm hobiler gibi ruhu besliyor, meditatif bir etki sağlıyor. Okumalarla detaylara inmesi de zenginleştiriyor algı ve beğenileri.

Üstadım bir solukta okudum, çok güzel anlatmışsınız. Delta Echo ürünleri hakkında herhangi bir tecrübem olmamasına rağmen forumdaki posicor'un yorumları ile MWF'yi ben de aldım ve çok memnun kaldım. Oldukça keskin jilet ile 2-3 perde geçmeme rağmen herhangi bir tahriş, batma, yanma yaptırmadı. Bunda jiletin mi etkisi oldu yoksa sabunun mu bilemiyorum.

Krem konusunda elimde Cella ve Proraso var ancak dediğiniz gibi sabun etkisini veremiyor. Belki de yükleme aşamasını yanlış yapıyorum bilemiyorum. Her ne kadar Cella'nın kokusu forumda sevilmese ben seviyorum.

Neyse güzelim konunuzu mahvetmeyeyim şimdi değerli komşum.

Bir rica, maceranızı anlatırken yaptığınız veya pişman olduğunuz deneyimleri çeşitlendirirseniz bizim gibi henüz 3. ayını doldurmamışlara büyük faydası olacağı kanaatindeyim.

Saygılarımla.
Teşekkür ederim @fanarin

Estağfurullah, ne demek, sizlerin ek yorumlarıyla değer kazanıyor yazı.

Bu arada Cella'nın kokusuna ben de bayılıyorum, çok güzel kokuyor, yiyesim geliyor koklarken

Bence de MWF çok güzel bir sabun. Sanırım içeriğindeki Lanolin çok iyi geliyor bana.

Ya pişman olduğum bir şey yok açıkçası. Bir şeyleri deneyip, cildime uygunluğunu görmek şeklinde ilerliyorum. Her denememden keyif aldım.

Bir de benim çocukluktan beri şöyle bir ilkem vardır

"Bir şeyi yapmayıp da ileride yapmamanın pişmanlığını yaşamak yerine mutlaka deneyip gerekirse memnun olmayayım...her deneyim, 'yapmayıp da pişman olmaktan' iyidir"

Sağolasın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,754 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,270 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 886 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,447 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: