Bisikletler
Şimdi vakit buldum bakmaya, güzel paylaşımlar için herkese teşekkürler.

@dikdik_s bayıldım bisikletlere, özellikle o motor kitli ne güzel öyle.

@FurkanY haklısınız tehlikesi yüksek bir hobi bisiklet bu ülkede...ben uzun yıllar başka coğrafyalarda binlerce km bisiklet kullandım başıma bir şey gelmedi, burada (üstelik sahildeki bisikletlere ayrılmış bisiklet yolunda) ciddi bir kaza geçirdim (başkalarının sorumsuzluklarıyla yol açtığı bir durum sonucu). Ama @Rayko nun dediği gibi vazgeçmedim, iyileşince yine kopamadığım bisiklete geri döndüm. Güvenlik önlemlerini önemseyip, ekstra dikkatli kullanmaya çalışıyorum. İstanbul'u bisikletle gezmesi çok keyifli.

@Rocnel haklısınız Trek bir ayrı güzeldir. Bu yeni bisikletimden önce çok farklı yerlerde 2 Trek (1 dağ bisikleti, 1 hybrid) bisikletimle binlerce km yaptım....onca yıl sonra kardeşime ve bir arkadaşıma verdiğimde o bisikletler hala çok iyi durumda idiler).

Sent from my iPad using Tapatalk
[quote="KlasikTıras" pid='172967' dateline='1494590128']
Rus_Bisiklet01.jpg
Bisiklette konfor ve lüksü arayanlara özel yapım.

@KlasikTıras çok güzelmiş bu...
Hayalimdeki Bisiklet

Her ay takip ettiğim 'Cyclist Türkiye' dergisinin Nisan sayısında Çizer, Yazar ('Bi Tur Versene' adlı güzel kitabı yazdı) ve Bisikletçi Aydan Çelik'in aşağıdaki güzel 'Bisiklet Manifestosu' vardı:

632da038a36ef353a96d64a2b1bd6fc3.jpg

(12/05/2017, Saat: 14:53)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amaç icat çıkarmak Smile
İnsanoğlu avcı ve toplayıcı hayattan yerleşik düzene geçtiğinde sporu terk etmişti zaten  Rolleyes

@Delidumrul ne güzel bir şey söylemişsiniz. Spor salonunda olmayı, koşu bandında olmayı filan hiç sevemedim ben...salondaki bisiklette 10 dakika pedal çevirsem içim sıkılır, ama dışarıda açık havada (yağmurlu günlerde bile) bisikletle saatlerce keyifle yol almayı (ki çok uzun bisiklet gezileri yaptım bir çok yerde ve doğa koşulunda) ya da uzun uzun yürümeyi, doğanın içinde saatlerce gezmeyi seviyorum....bir yerde okumuştum, atalarımızın avlanma ya da av olmaktan kaçma çabaları idi onların da genel sporu ve aslında o normal gündelik mücadele dışında spor yapmak insan tabiatına çok da uygun değil diye...tabi ki spor çok önemli ama benim gibiler için spor olduğunu düşünmeden yapılan bisiklet, doğa yürüyüşü tarzı şeyler daha uygun gibi

34dsqp5.jpg

Smile

6oocjn.jpg

1569tvo.jpg

34e2uc0.jpg

6rsswh.jpg

Bunlarda böyle bi anımdı Smile
Git gide forum içi bir tur ayarlamak hissiyatı artıyor Smile ...
@Scorpion komşum Rumeli Feneri istanbulun en dingin yerlerinden biri bence. Ayrıca gidiş güzergahı da çok keyifli.

Rise up lights
@Rayko komşum kesinlikle öyle. O gün o kadar pedallamıştım ki fenere vardığımda o sükunet ortamı içinde burası istanbul olamaz demiştim. Smile
Scorpion

Dostum sen bisikleti kaça aldın ve kaç kg?
@Scorpion süper fotoğraflar....Rumelifeneri'ni ve gidiş yolunu ben de çok severim.

Bisiklet temalı Pulları da seviyorum.

d14ba0ad7d742185b814c3ab1e1f1670.jpg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: