Bisikletler
@informatiker

Komsum ben istanbuldayken izmirden bulmustum, hatta bi 30-40 tane alarak istanbul satıs bayisi olmustum o motor kitlerinin. Onun en iyisi cinde bir amerikalı amcanın urettigi grubee markasıdır. depoda 1-2 tane olacak. yanlıs hatırlamıyorsam 400 lira gibi komple kit fiyatı vardı. istersen dusun bakarım, bulursam acılmamıs set olarak gonderirim. Fakat onu bisiklete sen taktırıcan bir bisikletciye yada motor tamircisine.
(12/05/2017, Saat: 11:32)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @informatiker

Komsum ben istanbuldayken izmirden bulmustum, hatta bi 30-40 tane alarak istanbul satıs bayisi olmustum o motor kitlerinin. Onun en iyisi cinde bir amerikalı amcanın urettigi grubee markasıdır. depoda 1-2 tane olacak. yanlıs hatırlamıyorsam 400 lira gibi komple kit fiyatı vardı. istersen dusun bakarım, bulursam acılmamıs set olarak gonderirim. Fakat onu bisiklete sen taktırıcan bir bisikletciye yada motor tamircisine.

Seni aklıma yazdım hocam, düşündüğüm vakit senle iletişime geçecem. Valla çok hoşuma gitti. Hele Ankarayı biliyorsun her yeri yokuş çok rahat olur. Ne kadar hıza ulaştırıyor bisikleti?
(11/05/2017, Saat: 23:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunlarda benden,

vzec87.jpg

Benzinli-motorlu şart diyorsunuz yani Smile

Şaka bir yana bisikleti (iki tekeri) çok severim.Bisikleti kullanabilmeyi çocukluğumda yakın bir arkadaşımın bisikletini akşamları kendisinden habersiz evinin kapısından ödünç alarak öğrendim. Habersiz alırdım çünkü istediğimde vermezdi  Big Grin
Böyle modifiye edilmiş iki teker araçlara da ayrıca bir ilgim vardır,yerim müsait olsa kendi hibrit (Elektrik-pedal) bisikletimi
tasarlayıp yapmak var aklımda.
Motosiklet kullanırken küçük kazalarımla beraber büyük tehlikeler atlattım. Ama yinede 2 teker araç kullanma arzum körelmedi. Evet Türkiye koşullarında çok daha fazla dikkat etmek gerekiyor algıların sürekli açık olması gerekir anlık bir dikkatsizlik kötü sonuçlar doğurabilir. Hatta bu durumla ilgili bir deyim vardı ''yolda motosiklet kullanırken kafana gök taşı düşse önce hatayı kendinde aramalısın'' gibi bir şeydi sanırım. Dikkat ve kurallar dahilinde 2 teker araçların çoğalması sağlanabilir.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Dostum arka dislinin farklı boyutları olanları var. Disliyi kuculterek torku dusurerek son hizi arttırabilirsin. İcinden cıkan standart disli ile bildigim 40-60 gibi birsey yapıyor hız olarak.
Motorlar 48-66cc ve elektrige ceviriseniz 2000watt gibi bir guc uretiyor. Benzin ile az biraz yagı karıstırıyorsunuz. Deposu 2 lt. alıyor. Yaklasık 100-150km gidiyor o depo ile.
Ben fazla kullanmadım, o sekilde duruyor benimki zira bazı aksesuarlar modifiyeler solemistim takma fırsatım olmadı bi ara ustunde calısıcam.
Hocam ama bu motoru taktırınca bisiklet spor olmaktan çıkmıyor mu Smile
ona kendin karar vericen hocam, ben sordugun sorulara yanıt vermeye calıstım sadece.
Ben kendime entresanlık amaclı yaptıydım. Normal bisikletim ayrı var.
(12/05/2017, Saat: 13:34)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ama bu motoru taktırınca bisiklet spor olmaktan çıkmıyor mu Smile

Amaç icat çıkarmak Smile
İnsanoğlu avcı ve toplayıcı hayattan yerleşik düzene geçtiğinde sporu terk etmişti zaten  Rolleyes
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Benim de bir dahon alasım var sahilde binmek için ama fiyatlar uçmuş...
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Rus_Bisiklet01.jpg
Bisiklette konfor ve lüksü arayanlara özel yapım.

Rus_Bisiklet02.jpg
Biliyoruz ki karbon olsun, alüminyum alaşım olsun bu tür materyallerden yapılmış bisikletlerin kadrosunda çatlama, kırılma olursa tamiri pek mümkün olamıyor. Hele uzun tur da başınıza gelirse işiniz hiç de kolay değil. Uzun turlar yapmak istiyorum, sağlam olsun diyenler için yapılmış evladiyelik bisiklet.
(12/05/2017, Saat: 13:34)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ama bu motoru taktırınca bisiklet spor olmaktan çıkmıyor mu Smile

Niyet önemli, 'niyet ettim spor yapmaya' dersen sorun olmaz

Tabi bir alternatif olarak da pedala yüklenip, motoru sadece çok yokuş yerlerde kullanabilirsin

Sent from my iPad using Tapatalk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: