Bisikletler
Rahatlık ön plandaysa kiloların önemi olmuyor. Baktığınızda en rahat sürüşü olan bisikletler üst seviye tur bisikletleri. Ne karbon kadrolar ne de alüminyum; bildiğiniz çelik kadro. Yükü de yükleyince 30-50 kiloya kadar çıkıyor bisikletin ağırlığı.
Bir Salcano + 1 Dahon ile bende İstanbul yollarındaydım.
Küçük bir ekibimiz var. İstanbul içi 50-70 km arası küçük turlar yapıyoruz zaman zaman.
Herkesin tekeri düz bassın.
Allah kaza bela vermesin.

aokdqs.jpg
200wro4.jpg
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
@posicor @KlasikTıras @Rayko @fasulity Teşekkürler güzel paylaşımlarınız için....Bisikletler harika, güzergahlar nefis, hissiyat ve heyecan 10 numara...nice güzel keyifli turlar....buradaki paylaşımlardaki güzergahlar yeni bisiklet turları için hepimize ilham verecek.... Sağolun

(@KlasikTıraş o gölge fotoğrafı da ayrı bir güzel olmuş, ellerinize sağlık.)

@yokon çok haklısınız....Aşağıda da bahsettiğiniz Tur bisikletlerinin efsane örneklerinden biri olan Cannondale Touring var. Ben çok uzak coğrafyalara bu bisikletlerle yolculuk eden bisikletçilerle tanışmıştım.

7b3142fe72e37db8ca6fa812f40a00c8.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk
Bunlarda benden,
ra3x3q.jpg
vzec87.jpg
@SumNauta komşum konu çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Son bisiklet kazamdan sonra biraz sinir biraz korku bisikleti bırakmıştım, sonra tekrar başlamaya niyetlendim ama bir başka nedenle oluşan sakatlığım buna engel oldu. İyileşince ilk yapacaklarımdan birisi olacak bisiklete geri dönmek.
Burada bahsi geçsin istediğim konu ise bisiklet güvenliği. Sayın komşularım bisiklet bir çok otoriteye ve insanlara göre dünyanın en kullanışlı ve verimli araçlarından birisidir ve basit bir mantıkla çalışır. Ancak şu unutulmamalıdır ki basit olsa da açık trafikte ölümcül olabilir, hele ki bisiklete ve bisikletliye pek saygısı olmayan motorlu araç sürücülerimizi hesaba katarsak ülkemizde bu durum daha da barizdir. Dolayısıyla siz siz olun kaskınız, aynalarınız, flaşörleriniz ve gece sürüşlerinde lambalarınız olmadan yola çıkmayın. Trafik kurallarına sıkı sıkıya uyun ve bundan katlarca daha fazla dikkati araç sürücülerine gösterin.
Şehir içi ve şehirler arası yol fark etmeksizin bisikletin gitmesi gereken yer yolun en sağ şerididir ve kaldırımda uzun süre sürülmesi aslında yasaktır. Ancak yukarıda bahsini ettiğim kazamda akşam 23.00 civarında bir otobüsün altında kalmaktan son anda kurtulup, başvurduğum acil servis tarafından bu bir trafik kazası olduğu için adli vaka yapılıp sabah 05.00 civarında kaza yaptığım bölgeye bakan emniyet amirliğine gittiğimde, suçsuz olan taraf ben olmama rağmen, ölsem benim hakkımı korumakla görevli olan memur beylerden şunu işittim : " Oğlum kaldırımda sürsene şu zıkkımı manyak mısın ana yolda arabaların yanında ne işin var." . Anlatmaya çalıştığım şey resmi görevlisinden halkına bu ülkede iki tekere saygı duyan ve o kültüre, bakış açısına sahip insan sayısı yok denecek kadar az. Kuralına uygun olarak bu taşıtı yolda kullanacaksanız çok dikkatli olun.
Ülkemizde maalesef bisiklet kültürü yok. Çok istememe rağmen sırf bu yüzden bisiklet almaya çekiniyorum.
(11/05/2017, Saat: 23:31)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ülkemizde maalesef bisiklet kültürü yok. Çok istememe rağmen sırf bu yüzden bisiklet almaya çekiniyorum.

@msakalli komşum bence kesinlikle çekinmeyin. Biz bisiklet alıp kullandıkça farkındalık artıyor yaşadığınız şehire göre elbet farklılıklar var. Mesela İstanbul'da farklı muhitlerde farklı muamelelere rastlıyoruz. Ankara'da kullandığım dönemlerde zorluklara rağmen düzenlenen şehir içi turlar bir süre sonra trafikte kabul görmeye başlamıştı. Konya bu konuda beklenenin çok ilerisinde bir şehir. Manisa Akhisar mesela bisiklet konusunda avrupa şehri gibi. Bence niyetiniz varsa elbette tedbiri elden bırakmayın (sonuçta bir kazada olan bisikletliye oluyor ) fakat geri de durmayın.
Umarım yakın bir zamanda forum içi bir tur düzenleyip pedallayabiliriz
(11/05/2017, Saat: 23:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunlarda benden,
ra3x3q.jpg
vzec87.jpg

Hocam bu benzinliyi bu şekikde satın mı aldın yoksa kendin mi yaptın? Kaça aldın veya mal ettin? Hem istersen pedalle istersende benzinde kullanabiliyorsun değil mi? Bende hemen bir tane istiyorum. Benzinde max hız kaç km?
Hayatta yapılacak en zevkli şeylerden birisi bisiklete binmek, bu kadar güzel bir şeyken insanlar nasıl bu kültürden uzak durur anlamıyorum.

Ben de bisiklet hayranıyım, şehir bisikleti var, vakit bulursam dolaşıyorum,

İstanbulun belli bölgelerinde tavsiye etmem, ama Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş, Maltepe, Kartal, Üsküdar, Beykoz, Sarıyer gibi yerlerinde ortalama bir sürüş konforu elde ediyorsunuz.

Bisiklet alacaklara tavsiyem, kesinlikle kaliteli bir bisiklet alın, kalitesiz, ağır bisikletler yarardan çok zarar sağlıyor, çabuk yoruyor, keyifsiz bir yolculuk oluyor.

Sele seçimi de çok önemli, iyi bir sele saatlerce üzerinde kalsanız bile sizi yormaz.

Akşam saatlerinde kullanacaklar varsa, kesinlikle basit ışıklı uyarı bulundurmalıdırlar.

Bisiklet olarak çok model kullandım, tavsiyem fiyat performans olarak Trek markasıdır. Çok kaliteli hafif bir alüminyumdan imal edilmiş, kaynak yerleri çok iyi, göbek, gidon gibi yerlerdeki rulmanlar ve bunların birleşimleri çok kaliteli, jantlar çok iyi esnek, jant ile bisiklet şasesini tutan parçalar sert kaliteli bir metal, sıkma açma işleminde aşınmıyorlar, boyası da sprey boya değil, fırın boya, mavi renkli almıştım, 5 yıldır ilk gün ki gibi parlıyor. Vites çok önemli değil çünkü tüm bisikletlerde tek üretici var, diğer parçalar da aynı şekilde, toplama özellikler.

Arada bisiklet incelemesi yapmış olduk Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(12/05/2017, Saat: 10:17)Rayko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @msakalli komşum bence kesinlikle çekinmeyin. Biz bisiklet alıp kullandıkça farkındalık artıyor yaşadığınız şehire göre elbet farklılıklar var. Mesela İstanbul'da farklı muhitlerde farklı muamelelere rastlıyoruz. Ankara'da kullandığım dönemlerde zorluklara rağmen düzenlenen şehir içi turlar bir süre sonra trafikte kabul görmeye başlamıştı. Konya bu konuda beklenenin çok ilerisinde bir şehir. Manisa Akhisar mesela bisiklet konusunda avrupa şehri gibi. Bence niyetiniz varsa elbette tedbiri elden bırakmayın  (sonuçta bir kazada olan bisikletliye oluyor ) fakat geri de durmayın.
Umarım yakın bir zamanda forum içi bir tur düzenleyip pedallayabiliriz

Destek için sağ ol komşum. Konya'yı ben de görmüştüm ve çok şaşırmıştım. Bizde de böyle yerler varmış diye.
İçimde bir uktedir zaten bisiklet. Hayatımda bir kez sahip oldum, o da doğru düzgün binemeden çalındı.
Hepiniz kazasız belasız pedallayın inşallah.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: