Selamlar olsun..
(07/05/2017, Saat: 15:27)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @berzax

Hoş geldiniz. Bir bankacıya klasik tıraş yakışır. Kararınız dan dolayı sizi kutlarım.

Hoş bulduk. Kararımın beni mutlu edeceğinden eminim çünkü bakımlı olmayı seviyorum. Tek korkum bunu da diğer hobilerim gibi uç noktalarda yaşamak Smile
(07/05/2017, Saat: 15:30)berzax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş bulduk. Kararımın beni mutlu edeceğinden eminim çünkü bakımlı olmayı seviyorum. Tek korkum bunu da diğer hobilerim gibi uç noktalarda yaşamak Smile

Çok çeşit tıraş sabunu/kremi, tıraş öncesi sonrası ürünler ve tıraş aleti almamanızı tavsiye ederim, sadece uygun jileti bulmanız biraz zaman alabilir, elinizdekileri bitirene kadar sabırlı davranın. Zaten ideal ekipmanınızı bulduğunuz zaman iş için tıraşta başka bir şey kullanmıyorsunuz. O kadar çok ürün kullandım, ancak neredeyse 1 senedir aynı tıraş ürünlerini, aletini kullanıyorum mesai günleri. Porsuk fırçaya geçmek için acele etmeyin, Semogue 1305'teki sert ve kalın yapılı kılları (misinaya benziyor) sapa yakın bir yerden makasla kesin, hem yüzünüzü çizmez, hem de bir best badger kadar yumuşak olur.
Acta est fabula, plaudite.
(07/05/2017, Saat: 16:07)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok çeşit tıraş sabunu/kremi, tıraş öncesi sonrası ürünler ve tıraş aleti almamanızı tavsiye ederim, sadece uygun jileti bulmanız biraz zaman alabilir, elinizdekileri bitirene kadar sabırlı davranın. Zaten ideal ekipmanınızı bulduğunuz zaman iş için tıraşta başka bir şey kullanmıyorsunuz. O kadar çok ürün kullandım, ancak neredeyse 1 senedir  aynı tıraş ürünlerini, aletini kullanıyorum mesai günleri. Porsuk fırçaya geçmek için acele etmeyin, Semogue 1305'teki sert ve kalın yapılı kılları (misinaya benziyor) sapa yakın bir yerden makasla kesin, hem yüzünüzü çizmez, hem de bir best badger kadar yumuşak olur.

Başlangıç için abartılı bi alışverişim olmadı sayılır. Forumdaki değerlendirmeler ve yorumlar üzerinden başlangıç için mantıken bana uygun olduğunu düşündüğüm ekipmanları sipariş ettim. Ama işin sabır kısmına gelecek olursak, işte o konuda kendime hiç güvenmiyorum maalesef Smile Parfüm konusunda da öyleyimdir çıkan her yeni kokuyu deneyimlemek isterim. Fakat geleneksel tıraşta bu isteğini ufak dekantlar edinerek dindirmek ve fikir sahibi olmak mümkün değil Smile Fırça konusunda dediğiniz gibi yapıp sabırlı olmaya çalışacağım. R89'un zaten uzun süre bana kafi geleceğini düşünüyorum. Jiletleri ufak paketler halinde bir çok markadan aldım, hangisinin yüzüme iyi geleceğini deneme yanılma yöntemiyle anlayacağım. Nefsime yenik düşebileceğim kısım kremler, sabunlar, after shave'ler vs. olacak gibi Smile Bu arada 1 yıldır kullanıyorum dediğiniz ürünleri de merak ettim doğrusu.
(07/05/2017, Saat: 16:50)berzax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlangıç için abartılı bi alışverişim olmadı sayılır. Forumdaki değerlendirmeler ve yorumlar üzerinden başlangıç için mantıken bana uygun olduğunu düşündüğüm ekipmanları sipariş ettim. Ama işin sabır kısmına gelecek olursak, işte o konuda kendime hiç güvenmiyorum maalesef Smile Parfüm konusunda da öyleyimdir çıkan her yeni kokuyu deneyimlemek isterim. Fakat geleneksel tıraşta bu isteğini ufak dekantlar edinerek dindirmek ve fikir sahibi olmak mümkün değil Smile Fırça konusunda dediğiniz gibi yapıp sabırlı olmaya çalışacağım. R89'un zaten uzun süre bana kafi geleceğini düşünüyorum. Jiletleri ufak paketler halinde bir çok markadan aldım, hangisinin yüzüme iyi geleceğini deneme yanılma yöntemiyle anlayacağım. Nefsime yenik düşebileceğim kısım kremler, sabunlar, after shave'ler vs. olacak gibi Smile Bu arada 1 yıldır kullanıyorum dediğiniz ürünleri de merak ettim doğrusu.

Merkur 37 tıraş aleti (şimdiye dek kullandıklarım Merkur Progress, Merkur Futur, Merkur 34)
Feather jilet (epey marka denedikten sonra en iyi tıraşı bununla olduğuma karar kıldım)
Simpsons Duke II fırça (farklı kıl ve düğümlerde 3 tane fırçam oldu şimdiye kadar)
Saponificio Varesino sabun (hemen hemen 15-20 sabun denedim, beğenmediklerimi eşe dosta dağıttım)
Nivea Sensitive Balsam (yine denediğim 15-20 farklı tür ve marka ürün içerisinde bahar ve kış ayları için en efektif tıraş sonrası ürün, yazları ise sadece su ile duruluyorum yüzümü)

Mesai için tıraşta mühim olan devamlı kullanımdaki konforu, temizliği ve tıraş sonrası rahatsızlık hissetmemekse, her sabah tek perde yeterli oluyor.
Acta est fabula, plaudite.
(07/05/2017, Saat: 17:11)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur 37 tıraş aleti (şimdiye dek kullandıklarım Merkur Progress, Merkur Futur, Merkur 34)
Feather jilet (epey marka denedikten sonra en iyi tıraşı bununla olduğuma karar kıldım)
Simpsons Duke II fırça (farklı kıl ve düğümlerde 3 tane fırçam oldu şimdiye kadar)
Saponificio Varesino sabun (hemen hemen 15-20 sabun denedim, beğenmediklerimi eşe dosta dağıttım)
Nivea Sensitive Balsam (yine denediğim 15-20 farklı tür ve marka ürün içerisinde bahar ve kış ayları için en efektif tıraş sonrası ürün, yazları ise sadece su ile duruluyorum yüzümü)

Mesai için tıraşta mühim olan devamlı kullanımdaki konforu, temizliği ve tıraş sonrası rahatsızlık hissetmemekse, her sabah tek perde yeterli oluyor.

Kesinlikle katılıyorum. Haftanın 6 günü tıraş olunuyorsa, tıraşın pratik ve konforlu olması çok önemli. Merkur 37c agresif alet ve feather keskin jilet kombinasyonuyla tek perdede istediğiniz verimi almanıza şaşırmadım Smile
(07/05/2017, Saat: 15:30)berzax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek korkum bunu da diğer hobilerim gibi uç noktalarda yaşamak Smile

Bu korkunuz gerçekleşecektir Smile Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar...
(07/05/2017, Saat: 15:30)berzax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş bulduk. Kararımın beni mutlu edeceğinden eminim çünkü bakımlı olmayı seviyorum. Tek korkum bunu da diğer hobilerim gibi uç noktalarda yaşamak Smile

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=5918

Selamlar,

Bu korkunuzu 3017 kuralı ile yenebilirsiniz. 3017'yi sabun, krem ve AS ürünleri için yapıyorum. Stoğumda 3 adet tıraş kremi, 2 adet tıraş sabunu, 2 adet AS losyon, 2 adet AS balsam, 2 adet AS kremi var. Bunları dönerli şekilde keyfime göre kullanıyorum. Elimdeki bu ürünler bitmeden yeni ürün almamaya karar verdim. Sonu yok bu işin.
(08/05/2017, Saat: 10:10)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu korkunuz gerçekleşecektir Smile Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar...

Hoşbulduk teşekkür ederim Smile

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
(08/05/2017, Saat: 10:45)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=5918

Selamlar,

Bu korkunuzu 3017 kuralı ile yenebilirsiniz. 3017'yi sabun, krem ve AS ürünleri için yapıyorum. Stoğumda 3 adet tıraş kremi, 2 adet tıraş sabunu, 2 adet AS losyon, 2 adet AS balsam, 2 adet AS kremi var. Bunları dönerli şekilde keyfime göre kullanıyorum. Elimdeki bu ürünler bitmeden yeni ürün almamaya karar verdim. Sonu yok bu işin.

Gerçekten hastalık virüs gibi bir şey bu. Daha bu gun 2 krem 2 balsam 1 sabun aldım. İstemsiz şekilde kendimi alışveriş yaparken buluyorum. Umarım bir noktada durabilirim.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayırlı olsun :D Fallschirmjäger 5 6,800 24/12/2023, Saat: 05:07
Son Yorum: exselans
  Herkese selamlar alimarcaa 0 822 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,327 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,489 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,154 06/08/2022, Saat: 12:43