Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
@Efrasyab
Komsum adem elması bolgesinden gecerken yutkunun ve tutmaya calısın. Cok daha rahat edeceginizi dusunuyorum. Saygılar.
(01/02/2018, Saat: 14:37)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab
Komsum adem elması bolgesinden gecerken yutkunun ve tutmaya calısın. Cok daha rahat edeceginizi dusunuyorum. Saygılar.

+1
Süper taktik. Şimdi denedim, benimki de içeri kaçıyor Smile
Daha once paylasildi mi bilmiyorum ama ilk defa feather jilet alinca kutunun altinda atik jilet bolumu fark ettim. Oldukca hos bir detay Smile feather 50mmlik jilet kutularinin da altinda oldugunu bir videoda gormustum bu 10lukda da olusu cok hos bir detay acikcasi. Ayni sekilde plastik kutudaki personna ayni ozellige sahip degil maalesef.

eedcaf29c08eca5583723042ab9856a8.jpg
@emiriko komşum Derby kuyularında da var benim bildiğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Helal olsun o zaman o derby’ye o paraya hem plastik muhafaza hem atik kutu ozelligi bir de performans olsa Smile
(13/02/2018, Saat: 22:26)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha once paylasildi mi bilmiyorum ama ilk defa feather jilet alinca kutunun altinda atik jilet bolumu fark ettim. Oldukca hos bir detay Smile feather 50mmlik jilet kutularinin da altinda oldugunu bir videoda gormustum bu 10lukda da olusu cok hos bir detay acikcasi. Ayni sekilde plastik kutudaki personna ayni ozellige sahip degil maalesef.

O hep var kardeşim .
Garip, baktım da Personna'da yokmuş gerçekten. Ben de hepsinde var diyordum.

SeckinB
(01/02/2018, Saat: 11:39)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diğer jiletlerde melaken daha fazla olduğundan da olabilir. Fazlaca keskin bir jilet çünkü. Ben sevsemde bizim cilt yapımıza çok uygun olduğunu düşünmüyorum bu jiletin. Japonlar gibi sarı ırk daha keyif alıyordur. Bir de japonların bıçaktan jilete her şeyi oldukça keskin yapma alışkanlıkları var nedense.

@protti komşum geç cevap verdiğim için özür dilerim. Komşum İzmirdeki berber arkadaşım geçen gittiğimde Kai diye bi jilet verdi o da Japon üretimi anladığım. Onu da Shavette kullandım, tek bir çizik dahi olmadı yüzümde.

(01/02/2018, Saat: 13:51)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba @Efrasyab
Shavette tecrübenizi bilmiyorum; o sebepten yazacaklarıma alınmamanızı rica ederim.
Feather jiletin shavette e oranla De aletlerde nispeten daha konforlu olduğu kanaatindeyim. Bu jiletin çok tecrübe kazanılmadan shavettede kullanılması bence doğru değil. De aletlerde dahi en ufak bir pürüzü affetmeyen bu jilet, shavette in full açık ağzında daha da kontrolü zor bir hale geliyor. Bir de adem elması sizde hafif de olsa çıkıksa o bölgede çok daha dikkatli olun.  Üzerindeki deriyi alıp götürür. Biraz daha az keskin jiletlerin sıkıntınızı çözeceğini düşünüyorum. Kanama ya da kesik olmuş bölge güzelce iyileşmeden jilet vurmayın ya da çok çok hafif geçin üzerinden. Kılcal da olsa o kabuklanmalar tekrar kanayacaktır çünkü.
@Niko komşum, geç cevap verdiğim için özür dilerim,
geleneksel tıraşa doğrudan jiletli ustura ile giriştim. yani 10 aylık tecrübemin hemen hemen hepsi jiletli ustura ve çelik ustura ile olduğum tıraşlardan oluştu. Sadece ilk 10-15 tıraşımda sorun yaşadım ondan sonra shavette ile hiç sıkıntı yaşamadım Feather'a kadar. Sağolsun dikdik_s komşum DE makinelere olan ön yargımı kırmak için bana güzel bir Fatip yolladı. Feather'ı onunla kullandım fark ortaya çıktı. DE makinede benim için daha konforlu bir jilet oldu. @Niko komşuma da belirttiğim gibi Kai diye bir jilet denedim ondan hiç sorun olmadı.

(01/02/2018, Saat: 14:37)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab

@dikdik_s komşum geç cevap verdiğim için özür dilerim, adem elmasını aynen dediğiniz gibi geçiyorum. sağa sola deriyi çekerek şükür artık orada sorun yok.

cevaplarınız için teşekkür ederim dostlar.
Sonuç olarak;
Feather'ı DE kondisyonunda kullanıyorum artık ilişkimiz daha sevimli Big Grin
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
@Efrasyab
Aklımdaydı ozelden yazıcaktım, kardesim nasıl Fatiple bir uyum oldumu, aranız duzeldimi azıcıkta olsa diye, yazmıssın arada. Guzel haberler bunlar. Cok sevindim kardesim. Arada sırada gunun tırasında DE li tıraslarını gormek dilegiyle. Saygılar.
Rica ederim @Efrasyab komşum, önemli değil. Sorunun hallolmasına sevindim. Keyifli tıraşlar Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,801 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,289 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,624 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,647 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,383 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,870 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,496 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,155 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,107 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,876 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: