Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
Bugün aynı jilet ile 3. tıraşımı oldum hala sarı gillette sharp edgeden bile daha keskin Smile

Bu jiletle bastırmadan doğru açıyla tıraş olmayı bilen adam premium tıraş kalitesi yaşar arkadaş.
Feather iyi guzel de jilet zarfinin icine koyduklari iki damla yapiskan kötu. En son aldigim kutuda olayi biraz abartmislar, jileti kagidindan zor ayirdim, kullandiktan sonra tiras makinesini fircalamak zorunda kaldim, o derece!
(02/05/2017, Saat: 14:02)DarthVader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather iyi guzel de jilet zarfinin icine koyduklari iki damla yapiskan kötu. En son aldigim kutuda olayi biraz abartmislar, jileti kagidindan zor ayirdim, kullandiktan sonra tiras makinesini fircalamak zorunda kaldim, o derece!

Hocam malzemeden calmamışlar diyelim capanlara...
aranızda oldukça yeniyim, geleneksel traşa başlayalı 3 ay oldu-olmadı.

çarşamba günü traş olmuştum, cuma günü müdür filan kimse görmeden hafta tatiline girdik. pazara kadar hiç traş olmadım, normalde her 2-3 güne bi traş olurum-eskiden zulüm gelirdi traş olmak sizin ailenizle tanışana kadar.

her zamanki gibi yumuşak sakalıma en uygun yeşil astrayı pazartesi sabahı taktım, 1 kırt 2 kırt. almıyor.
değiştirdim başka astra taktım, olmadı.
çıkarttım biraz daha keskindir dedim mühleyi taktım. eh berbat etti o da.

dedim galiba sakal uzun, bunlar yetmeyecek. dur bakayım, edwin jagger ile hedaye gelen siyah feather'ı deneyelim dedim.
arkadaş müthiş bi traş, gerçek bir keskinlik kaldı ki çene ve bıyık bölgelerini her 3 traştan bir seferinde muhakkak keserim. kesmedim.
azcık deneyim sahibi ellerde müthiş işler çıkarıyor. nitekim hi-stainless serisini merak etmiyor değilim. ama pahalı be arkadaş.

kıssadan hisse:
biraz uzun ve sert sakallarınız varsa ve her gün traş olmuyorsanız feather mükemmel bir tercih.
Geleneksel'de 4. ay tıraşımı R41 & Feather ile oldum. Keskin jilet, akışı güzel. Ancak okuduğum yorumlarda söylenildiği gibi diğerlerinden ayrı bir ligde gibi gelmedi bana. Sarı 7 O’Clock ile benzer bir performansı vardı, belki çenede dağınık yönde çıkan kıllarda tek basamaklı yüzdelerde daha iyiydi, ama bir ışın kılıcı değil Smile Öte yandan söylenildiği gibi konforsuz da bulmadım, dalmaya – tahrişe meyilli bir jilet de değil bence, biraz dikkat ve manda yoğudu kıvamında Tabac sabun ile kesiksiz, tahrişsiz, boyun bölgesinde bile konforlu BBS’i 3 perdede verdi, şap yakmadı, sonrasında losyona balma ihtiyaç olmadı.

Düzgün hazırlıkla son derece keyifli ve konforlu bir tıraş verir, korkulacak bir tarafı yok. Ancak bu fiyatla benim için günlük jilet olmaz şimdilik...
R41 ile aynı jileti 3. kez kullandım, performansta herhangi bir düşüş söz konusu değil. 1-2 tıraş daha rahat çıkarır, dolayısıyla pahalı olmasına rağmen fiyat – performansta hiç de fena değilmiş. Kıyas için, Permasharp & Sarı 7 O’clock jiletler 2. tıraşta çekme – yolma yapmamakla birlikte Feather’dan daha fazla performans kaybına uğruyorlar. Henüz slant alette denemedim ancak kullandıkça Feather’a olan sevgim artıyor. İlginç olan, herkesin çok agresif olduğunu söylediği bu jilet bana göre şimdiye dek kullandığım en konforlu jilet. Dünya çapındaki şöhretini hakediyormuş, bir daha başka marka jilet almayabilirim.
"bir daha başka marka jilet almayabilirim" biraz büyük bir laf kaçıyor Smile hep mükemmel tıraşlardan sonra bazende tatmin etmeyen tıraş olmak ayrı bir zevk veriyor.Bu arada R41'de Gilette Platinum'u öneririm.Hissiyat olarak Feather gibi değil, ama sonuç daha rahat tıraş ve aynı yakınlık.
(09/06/2017, Saat: 11:12)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "bir daha başka marka jilet almayabilirim" biraz büyük bir laf kaçıyor Smile hep mükemmel tıraşlardan sonra bazende tatmin etmeyen tıraş olmak ayrı bir zevk veriyor.Bu arada R41'de Gilette Platinum'u öneririm.Hissiyat olarak Feather gibi değil, ama sonuç daha rahat tıraş ve aynı yakınlık.

Gilette Platinum aldığım son jiletti komşum, büyük lafımı yutmadan bir ara denerim Big Grin Ama tatmin etmeyen tıraştan zevk alır mıyım bilemem Big Grin
(15/05/2017, Saat: 23:26)fanarin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aranızda oldukça yeniyim, geleneksel traşa başlayalı 3 ay oldu-olmadı.

çarşamba günü traş olmuştum, cuma günü müdür filan kimse görmeden hafta tatiline girdik. pazara kadar hiç traş olmadım, normalde her 2-3 güne bi traş olurum-eskiden zulüm gelirdi traş olmak sizin ailenizle tanışana kadar.

her zamanki gibi yumuşak sakalıma en uygun yeşil astrayı pazartesi sabahı taktım, 1 kırt 2 kırt. almıyor.
değiştirdim başka astra taktım, olmadı.
çıkarttım biraz daha keskindir dedim mühleyi taktım. eh berbat etti o da.

dedim galiba sakal uzun, bunlar yetmeyecek. dur bakayım, edwin jagger ile hedaye gelen siyah feather'ı deneyelim dedim.
arkadaş müthiş bi traş, gerçek bir keskinlik kaldı ki çene ve bıyık bölgelerini her 3 traştan bir seferinde muhakkak keserim. kesmedim.
azcık deneyim sahibi ellerde müthiş işler çıkarıyor. nitekim hi-stainless serisini merak etmiyor değilim. ama pahalı be arkadaş.

kıssadan hisse:
biraz uzun ve sert sakallarınız varsa ve her gün traş olmuyorsanız feather mükemmel bir tercih.

kendi kendimden alıntı yapayım biraz.

traş olurken çenenin sağ ve sol tarafları ile çene kısmında cart-cart çektirme yapıyor bazen. her ne kadar iyice köpürtsem de traş sabunlarını veya kremlerini, o çektirme acısına engel olamıyorum.

teknikte mi sıkıntı var yoksa jilette mi yoksa kullandığım traş sabun-kremlerinde bilemedim.

edwin jagger de89 kullanıyorum.
@fanarin

KArdesim bahsettigin yerler, dik sekilde duran en sert sakalın oldugu bolgeler. O bolgeden gecerken ses bile degisir hissedersin.
Cekistirme bence, kessin diye bastırdıgından dolayı oluyor. Acele etme, amacımız tek perdede tum sakalı almak degil. 2-3 perdede kademe kademe yuzu temizlemek. O bolgelerde buffing olarak tabir ettigimiz kısa hızlı cekisler yaparsan daha rahat edersin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,798 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,285 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,616 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,614 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,283 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,859 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,493 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,145 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,101 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,853 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: