Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
nereden almıştınız jilet? sahte olmasın..
bir de bazı paketlerde böyle kötü örnekler çıkabiliyor. bellki de ona denk geldiniz..
(02/11/2011, Saat: 00:45)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/10/2011, Saat: 13:45)baduruk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: feather bana göre değilmiş. evet çok keskin ama cildimi çok tahriş etti. perma-sharp'a devam..

Feather ve EJ 89 ile 4 günlük sakalımı keserken çekme hissi yasadım.Jİleti yeni açmıştım.Sorun neden kaynaklanmış olabilir?

orjinalse, teknikten ve/veya sakalı tıraşa iyi hazırlamaaktan, aksi taktirde feather' ın takılma hissi vermesi imkansız.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(02/11/2011, Saat: 12:55)baduruk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: nereden almıştınız jilet? sahte olmasın..
bir de bazı paketlerde böyle kötü örnekler çıkabiliyor. bellki de ona denk geldiniz..

İngiltereden deneme amaçlı almıştım,Jileti.Tıraş oncesı hazırlığım ıyıydı.Jilet bariz takılma hıssı verdı,şaşırdım.BElkide sahte.
Permasharp kullanıyorum,şu sıralar ve memnunum.
Dun Feather jilet ile ilk kez tras oldum, o kadar keskin ki tras olma suresini yaklasik %30 azaltti.

Birkac tras sonra vazgecilmez jiletim olursa sasirmayacagim...
- Merkur Futur Parlak Krom Makine
- Col. Conk. Krom Stand
- Edwin Jagger Large Super Badger Fırça
- Edwin Jagger Siyah Porselen Sabun Tası
Featherla tıraş olurken yavaş yavaş ve bastırmadan çekin. Hızlı ve bastırarak çekerseniz sıkıntı yaratıyor. Jilet o kadar keskinki yavaş yavaş çekseniz bile takılmadan kaymak gibi kayarak ilerliyor. Makinayı çok hafif bastırın yüzünüze sivilcelerin dönemeçlerin sıkı sakalların üstünden atlayıp geçmesine izin verin. Elinizi amortisör gibi kullanın. Jiletin es geçtiği yerleri 2 ve 3 perde de sinek kaydı almış olacaksınız zaten.
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
ya beyler türkiyede bu featherlerden bulma imkanımız yokmu e baydan alışveriş yapma imkanım yokda yada bir arkadaş bana alıp gönderemezmi.
(15/01/2012, Saat: 10:19)cicin_61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ya beyler türkiyede bu featherlerden bulma imkanımız yokmu e baydan alışveriş yapma imkanım yokda yada bir arkadaş bana alıp gönderemezmi.

Eminönü'nde Karabulut Ticaret'te bulunuyor. İnternetten mesaj yoluyla da alabiliyorsun sanırım, diğer türlü güzel yurdumda bulman pek mümkün değil
memleket kurtulana kadar siyah
Dün günün tıraşı bölümüne yazdıklarım;

Bu işe ilk başlarken aldığım ilk jilet ve dolayısıyla ilk kullandığım jilet olan Featherla bugün 2. kez tıraş oldum aylar sonra

Öncelikle Permasharptan çok daha keskin olmasına rağmen daha konforlu buldum diyebilirim.Ayrıca bıyıklarımı düz olarak tersten hiçbir jiletle alamazken bununla yağ gibi akıp alabiliyorum Big Grin Tıraş çok konforluydu hiç bir rahatsızlık yaşamadım. Sadece Rapira ya alıştıktan sonra kazandığım el çabukluğu ile farketmeden boynumda bir noktayı kanattım azıcık Big Grin Evet belki sonuç Rapirayla olduğum tıraşa benzer sonuçta tersten elime sakal gelmiyor ama Featherın çok çok daha yakından aldığı kanısındayım yakından yüzüme bakınca.

Gillette slim 3 numarada kullandım yine.Belki 5 te denenebilir ona da bakacağım. Tıraş sonra şap ve yeni favorim Yves Rocher ile tamaladım işlemleri.Herhangi bir yanma kızarıklık vs olmadı.

Featherın çok dayanıklı olmadığını okumuştum dolayısıyla makinadan alıp kağıdına koydum paslanmasın diye.Pazartesi bir daha deneyeceğim aynı jileti.İlk kez çıkarıyorum bir jileti tıraştan sonra bir sonraki için Big Grin Rapirayı kullan at yapmak en zevklisi tabi , her gün taze jilet

Rapira da Feather da sıfır yapıyor dolayısıyla Feather belki özel günlerin tercihi olabilir.Ayrıca yakında elimdeki Gillette 7o clock sharp edgelerede yeni bir şans vereceğim.Nasıl olsa günlük jiletim olarak Rapira şu an favorimken diğerlerini sakin sakin deneyebilirm

Tıraş sonrası yüzüm inanılmaz yumuşaktı sanırım bunda çok yakın tıraş etmesi etkili oldu.Bugün bir gün geçti ve sakal çıkmasına rağmen yumuşacık yüzüm aynı şekildede sakallar Big Grin Yani bilmiyorum örneğin Rapira'da oluyomuydu ama sanırım böyle hiç olmamıştı.

Ben en yakın şöyle belirtebilirim berberde ustura tıraşı olduktan sonra sakalın çıkması ile aynı.Tam nasıl anlatacağım bilmiyorum ama sakal yumuşak ve düz çıkıyor elinizi yüzünüzde gezdirdiğinzde batmıyor sakallar Big Grin

Feather'ı denemeye devam edeceğim.Ayrıca daha önce yine bir kere deneyip beklemeye aldığım Gillette 7 oclockta bu durumda benzer sonuç vermesi ümidi ile denemeye alacağım.Onu Merkur 33C de denediğim için agresif olmuştu.

Aynı şekilde 3 gün gitse günlük jilet olarak kullanılabilir aslında Big Grin Senede 100 jilet eder ortalama.20 pound 100lüsü , oda 60 lira yılda yani ayda 5 lira Big Grin Tabi Rapira her gün tıraş olunsa yılda 15 lira falan ama arada belli bir fark olduğunu düşünüyorum Big Grin

Tabi önemli nokta aynı konforu 3 tıraş verecekmi , yorumlar pek o yönde değil Big Grin

Malesef Feather özel günlerin tercihi olmaktan öteye gidemiyorum çünkü 2. tıraşa o ilk tıraştaki konforunu kaybetti.Yani evet öyle çok kötü bir tahriş olmadı kızarıklıkta olmadı ama o ilk tıraştaki mucizevi olayı kayboldu.Yegane tavsiyem özel günlerde bir kere kullanıp sonrada atmak Big Grin Tabi sakal yapınıza göre, azsa belki 2-3 tıraş çıkabilir.
En uygun Feather satıcısını buldum ; 100lüğü 29 dolara kargo dahil yolluyor Singapurdan. Buda 50 lira yapıyor.Karabuluttan almaya kalksak 100 tane 100 lira en az Big Grin Connaughtunki ise kargosuz 60 liraya geliyor kargoyla biraz daha artacaktır.

http://badgerandblade.com/vb/showthread....highlight=

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,744 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,164 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,445 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 185,770 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 679,225 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,423 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,359 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 104,960 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 28,961 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,238 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: