Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
(10/02/2017, Saat: 18:59)AC@DC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 100lük paket 80tl gittigidiyorda alayım mı sizce adam bir jiletle 15traş olursunuz demiş birde çok mu keskin yüzümüzü parçalamayız demi wilkinson klasikle

Bu güne özel 20 tl indirimli , alınabilir .
Ben şunuda tavsiye ederim ;

http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-ki...uctClicked
(10/02/2017, Saat: 18:59)AC@DC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 100lük paket 80tl gittigidiyorda alayım mı sizce adam bir jiletle 15traş olursunuz demiş birde çok mu keskin yüzümüzü parçalamayız demi wilkinson klasikle

Denemeden hiçbir jileti yüksek miktarda almamanızı tavsiye ederim.
Almaktan vazgeçtim. Crystali komşum önerdi bunu nerden alabilirim ki? Genelde israil malları kaliteli oluyor.
Bir yerden siyah olan geçti hiç beğenmedim. Bizim için persharpttan başkası yalan.
Uzun süre mild jilet kullandıktan sonra feather denemeye karar verdim. Jileti kırıp tıraşa başladım.

Rocnel SE
Arko Sabun
Omega Domuz Fırça
Paşabahçe Mandalina Kolonyası

Uzun süre mild jiletler kullandığım için herhalde tıraş esnasında biraz fevri hareketlerde bulundum Smile Sonuç olarak yakın ve konforsuz bir tıraş elde ettim.

İkinci tıraşta biraz daha dikkatli davrandığım için tıraş biraz daha hoşuma gitti.

Üçüncü tıraşta, kullandığım yarım jileti usturaya taktım. Ustura ile tıraş olduğum ve vaktim daha geniş olduğu için özenerek tıraş olduğum söylenebilir. Tıraşın kalitesini ve konfırunu beğendim.

Dikkatimi çeken olay 3 tıraşta keskinliğinde bir azalma hissetmedim. Bu keskinlikte daha devam eder.

Günlük tıraşa uygunmu?? Benim cildime uymaz.
Kaliteli jiletmi?? Bence evet.
Keskinmi?? Daha keskinini denemedim henüz.
Alınırmı?? Bence herkesin dolabında bir adet siyah beşli veya sarı onlu durmalı. Hep mild jilet kullandıktan sonra arada değişim iyi oluyor.
Allahım ben ne yaptım...
Feather'in acemilere satışı yasaklanmalı.Smile
Tam bir neşter adeta. Özellikle çoklu perdede affı yok, jilet yaladıkça yakıyor. Ustaca kullanıp 2 perdede işi bitirmek gerek diyorum ben. Zaten doğru açıyla kullanırsan 2 perdede sinek kaydı feather ile mümkün.
Benim gibi tıraş aletini acemici kullanıp 4 perdede sinekkaydı tıraşa ulaşmaya çalışırsanız traş sonrası yanarsınızzzzzz Jilet Jilet Jilet
@Scorpion
Komsum, sinekkaydı icin ugrasmayın, once sakallarınızın yonunu tanıyın, o yonlere uygun olarak herbir perde icin bir yon belirleyin. 2 perdeyi cok icinize sinmezse 3 perdeyi gecmeyin. Unutmayın cildi zorlarsanız, kızartırsanız, bir dahaki tıras surenizi uzatırsınız yada her gun tıras olunuyorsa, yarınki tırasın kalitesinden odun veriyorsunuz.

Burada onemli nokta kendi yuzunuzu sakal cıkıs yonlerinizi tanımak. Ondan sonra jilette kaplama alerjisi gibi durumlar dısında, istediginiz jiletle ama oyle ama boyle tırasınızı olursunuz.

Benim tavsiyem ilk donemlerde, aynı makine ve hasunuza giden bir jiletle degistirmeden alıstırma yapmak. Tırasınızda standart bir kaliteyi yakalamak. Bu surecte forumu okuyarak, ileride alınabilecek urunleri not etmek arastırmak

Son paragrafta yazdıgım sekilde ilerlerseniz, mesela featherın aslında permasharp a cok benzedigi sadece bir tık daha keskin oldugunu, gozlemliyorsunuz ileri zamanlarda denediginizde. Teknik oturunca, hem makinaların farklarını, hem jiletlerin farklarını daha iyi anlayıp ayırtedebiliyorsunuz. Bilmem anlatabildim mi.
Feather ile ilk iki traşım biraz acemiliğime denk geldi, yüzümde birkaç kesik ve kızarıklık meydana gelmişti. Dün feather ile tabac traş kremi ve Merkür 34C aleti kullanarak hem konforlu hem de oldukça yakın traş oldum. Hemen herkesin elinde bulunması gereken bir jilet diye düşünüyorum.
Tek rehberim akıl ve bilimdir.
(03/10/2011, Saat: 13:54)ilkerxxx Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Made in Japan (1 kutusunda 10 adet yaprak jilet var)

c146786c.jpg

Feather Worldwide video (Feather tarihi ve üretim teknolojisi)

FEATHER IN RESMİ WEB SİTESİ

Featherı ürettiği tüm ürünler
http://www.feather.co.jp/eProducts.htm

FEATHER Safety Razor Co., Ltd. Şirketi 1 Temmuz 1932 de Japonyada kurulmuştur. Günümüzde Japonyada bir çok fabrikası ve ofisi bulunmaktadır.

Dünyanın en keskin jiletidir ama en uzun ömürlü jileti değildir. Japon şirketidir ve Japonyada üretilir. Usturadan tutunda, neşter, jilet, samuray kılıcı, jilet tutucu, bıçak ve her türlü kesici alet üretir. Özellikle medikal sektörüne sunduğu kaliteli kesici ürünlerle ün salmıştır. Fabrikasının içinde geçmişten bugüne ürünlerini sergilediği müzesi dahi vardır. Gerçekten 10 numara bir jilettir. Üretimde teknolojiyi sonuna kadar kullanır.

Ben testlerimde çok beğendim. Yüzünüzde nasıl gittiğini hissetmiyorsunuz kayıp gidiyor. Bende ilk tıraşda nokta nokta kanama yaptı daha sonraki tıraşlarımda bu olayı bir daha yaşamadım.

Fakat dünyanın en keskin jileti olmasına rağmen uzun ömürlü bir jilet değil. Gerçi ömrü ortalamanın üzerinde fakat 9-10 tıraşa yaklaşamıyor. Bende 5 tıraşı ilk günkü performansında yaptı. Her tıraşımda sakalım gürdü 1 haftalıktı. 6. tıraşda çekme yapmaya başladı, takıla takıla ilerledi ve körlendiğini anladım. Kısaca 7 tıraşı çıkaramadı. Ama ilk 5 tıraşıda ilk günkü keskinliğinde yaptı. Hatta 2. 3. tıraşda dahada keskinleştiğini gözlemledim. Fakat benim kullandığım jilet tutucu biraz dandikdi. Kaliteli bir jilet tutucuyla kullanıldığı zaman çelik usturaya en yakın tıraşı yapacilecek nadir jiletlerden biridir. Kaliteli bir jilet tutucuyla deneyip gözlemlerimi tekrar paylaşıcam.

Not: Kalitesinden ötürü diğer jiletlere nazaran biraz pahalıdır ama çokta abartılacak bir fiyatı yoktur. Ebay den uygun fiyata bulunabilir. Ebayde taklitleride satılmaktadır. Alırken güvenilir satıcılardan almaya özen gösteriniz. Ben aldığım satıcının linkini 2. mesaja ekliyorum.

8602e49e.jpg

23aa40f6.jpg

Değerli üstadlardan eskiuye3315 arkadaşımızın kendi blogunda ve donanımhaberde Ağustos 2010 da yaptığı feather jilet yorumunuda sizlerle paylaşmak istiyorum.

eskiuye3315
FEATHER MADE IN JAPAN -9.0 –
Feather Japon malı olup dünyada jilet sınıfında zirvede olan ve bunu kesinlikle hak eden bir jilet markasıdır. İlk feather tıraşımı bugun bile heyecanla hatırlıyorum. Kargodan aldığım jiletlerimin ağırlığı bile bir başkaydı sanki. Feather jiletlerle beraber feather tıraş aletini de almıştım. Gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra jileti yüzüme vurduğumda ilk başta sabundan dolayı tıraş aletinin kaydığını düşündüm ve elimle yanağımı kontrol ettim şaşkınlıktan donakaldım çünkü alet kaymamış ama tek perdede yanağım kaymak gibi olmuştu. O gün bugündür feather derim başka jilet tanımam..Bu deneyimden sonra gelelim jiletin kalitesine. Feather son derece kaliteli bir jilet olup 1 pakette 10 ‘lu (sarı Yeşil Paket) ve 1 pakette 5’li (gri siyah- kırmızı siyah) olarak satılmaktadır. Keskinliği konfor açısından bir zafiyet oluşturmaktadır çünkü cillteki en ufak pürüz sivilceyi affetmez.yada feather kesik oluşturduysa yüzünüz yanar ve o zaman kesildiğinizi anlarsınız.Feather genellikle 1 veya 2 kullanımdan sonra kendine gelir ve ben 1 jiletle 3-5 tıraş çıkardığımı biliyorum.Fiyat /Performans açısından bu kalitede olmak tabiki en pahalı jiletlerde biri olmayı gerektirir. Bulunabilirlikte sorun yoktur online satıcılardan temin edilebilir.

Bu güzel incelemenizi şimdi okudum, ellerinize sağlık.

Son 4 aydır jiletle tıraş olan birisi olarak, ilginçtir cildi Mild tipi makinelere uyumlu biri olsam da en keskin jilet dedikleri Feather en sevdiğim jilet oldu. Konforlu ve yakın tıraş veriyor bana kullandığım tüm tıraş makineleriyle.

En favori jiletim olan Feather'dan bolca stokladım. Biteceğinden değil, hoşuma gidiyor çok jiletim olması

Onun ardından da eski üretim Gillette Platinum, Bolzano Superinox ve Astra Yeşil diğer favori jiletlerim.

Keşfettikçe yeni jiletler eklenecek eminim bu favori listesine.

Sent from my iPad using Tapatalk
Selamlar,
Çok hoşuma gitmişti bu jilet benim.Sarı ve siyah paketlerin ikisinden de kullandım.Aldığım ürünlerin yanında hediye olarak gelmişti.Paketler bittikten sonra almadım çünkü elimde başka marka epey jilet var.Feather alışıp onları kullanamamaktan çekindim.O kadar hoşuma gitti yani.
Keyifli tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 665 688,437 21/04/2024, Saat: 22:28
Son Yorum: Alkali
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,922 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,843 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 61,406 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 187,878 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,406 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,062 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,080 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,671 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 271,850 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: