Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
(09/10/2011, Saat: 01:30)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: anlaşılan feather jiletlerde birkaç farklı paket versiyonu mevcut. eline farklı paket ulaşan arkadaşlar panik yapmayın. geltir ekibi olarak çözeceğiz bu mevzuyu Smile))
Saygılar
(09/10/2011, Saat: 01:25)YURDASAL1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar benim karabulut ticaretten aldığım featherler de yazı yok amblem var.Sonuçta bende katılıyorum orjinal feather gerçekten keskin kullanınca zaten anlıyorsunuz.SelamlarSmile

Dostum yanlış anladın bendekiler singapurdan gelen featherlerle aynı ambalajlı.SelamlarSmile

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda iki perde tıraş gibi
Pardon hocam .. bugün çok yoruldum. yorgunluğumuza verin
Saygılar
(09/10/2011, Saat: 01:34)YURDASAL1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum yanlış anladın bendekiler singapurdan gelen featherlerle aynı ambalajlı.SelamlarSmile
pazar sabahları normalde traş olmam ama ilker beyden aldığım featheri denemek için bir traş olayım dedim -bu arada ulysse6 dostum senin feather ile olayım dedim ama aradım aradım bulamadım. heralde dün oturduğumuz yerde bakarken filan orada mı unuttuk- Confused

makine olarak EJ89L ve sabun olarak arko kullandım.
kısaca sonuçlar. takılma yok. bariz şekilde şimdiye kadar denediğim jiletlerden keskin. traş ardından yaptığım kolonyalı müdahalede yanma hissi çok fazlaydı kesik olmamasına rağmen sanırım biraz tahriş ettirdim yüzümü, oysaki hiç de bastırmıyorum makineyi. resmen gözümden yaş geldi.
arko traş sabununu iyice kıvama getirmeme rağmen (krem şanti kıvamı) sanki feather için yeterli koruma hissi oluşturamıyor gibi geldi. bir dahaki sefere Wilkinsonu veya Cellayı deneyeceğim.-cella yı denemek için sabırsızlanmama karşın feather deneme hissim daha ağır bastı. iki şeyi de aynı anda deneyince tam karşılaştırma olmuyor.
bir dahaki sefere cella inşallah.

feather yurtdışından getirmeye, o kadar para vermeye değer mi tam karar veremedim. en azından benim cildim için. ben biraz daha rapiracı,derbyci permasharpçıyım sanki. ilk izlenimlerim bana pek uygun olmadığı yönünde. belki bi popular ile denenebilir.
Saygılarımla
Feather' ın herkese göre, her cilde göre olmadığını daha önce söylemiştik. Bunlar feather' ın klaisk dezavantajları. İleri derecede teknik ve tecrübe gerektirmesi yanısıra, bunlar olsa bile fazla keskin ve ete dalmaya müsait yapısından dolayı her cilde özellikle hassas ciltlere uygun değil. Permasharp genel olarak feather'dan daha iyi bir jilet. Keskinliği gayet yüksek olmasının yanında konforu ve dayanıklılığı da feather'dan bariz daha iyi. Arko ve perma-sharp' ın değerini bilin.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
bana derby bile yeterken feather çok çok fazla geldi
yorum kesinlikle doğru. feather bana göre değil heralde.
Saygılar
(09/10/2011, Saat: 15:40)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather' ın herkese göre, her cilde göre olmadığını daha önce söylemiştik. Bunlar feather' ın klaisk dezavantajları. İleri derecede teknik ve tecrübe gerektirmesi yanısıra, bunlar olsa bile fazla keskin ve ete dalmaya müsait yapısından dolayı her cilde özellikle hassas ciltlere uygun değil. Permasharp genel olarak feather'dan daha iyi bir jilet. Keskinliği gayet yüksek olmasının yanında konforu ve dayanıklılığı da feather'dan bariz daha iyi. Arko ve perma-sharp' ın değerini bilin.
bugün feather ile ikinci traşımı oldum.
traşa ilk önce shark ile başladım ikinci traşı olmasına rağmen yoluyor gibi geldi, sonra astra yeşil taktım o da aynı hissi verdi, sonra çin rapirası taktım biraz da keskindi ama akmıyordu. artık baktım olmayacak taktım featheri cırt cırt tertemiz hiç yolma hissi olmadan.

şuna karar verdim diğer jiletlerden feathera geçince değilde featherden diğer jiletlere geçtiğiniz zaman asıl kıymetini anlıyorsunuz. bir de permasharp ile deneyip ona göre alayım diyorum jiletlerimi.
Saygılarımla
Çok fazla jilet denediğim söylenemez. Ancak Permasharp'ı ilk kez geçtiğimiz günlerde denedim ve oldukça hoşuma gitti diyebilirim. Şu an sürekli kullandığım 3 tane jiletim var; Crystal, Permasharp ve Feather. Üçü de hoşuma gidiyor. Bir kutu da deneme amaçlı BIC aldım. Bir de ona bakacağım ilk fırsatta.
istanbul'dan gelecek bir arkadaşıma karabulut'tan iki paket aldırdım. 12.5 liraya vermişler. perma-sharp'a göre nasıl perfermans verecek merak ediyorum.
feather bana göre değilmiş. evet çok keskin ama cildimi çok tahriş etti. perma-sharp'a devam..
(26/10/2011, Saat: 13:45)baduruk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: feather bana göre değilmiş. evet çok keskin ama cildimi çok tahriş etti. perma-sharp'a devam..

Feather ve EJ 89 ile 4 günlük sakalımı keserken çekme hissi yasadım.Jİleti yeni açmıştım.Sorun neden kaynaklanmış olabilir?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,734 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,163 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,445 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 185,768 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 679,198 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,410 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,357 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 104,957 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 28,960 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,223 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: