Personna Platinum Chrome
Bu sabah tekrar denedim bu jileti(sıfır jilet) keskinliği ve konforu gayet tatminkar. ATG yaparken çok az çekme yapıyor belki jiletin ağız açısıyla ilgili olabilir ama onun dışında en beğendiğim ikinci jilet.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Malesef Coolcut-4 ile istedigim perfomansi vermedi. Sanki DE89 ile daha iyi tiras elde ediyorum. Ozellikle cene bolgesinde, sakallarin sert oldugu yerde, takildi ve tirasimi baya bir zorlastirdi.
Dunku tirasimda jiletli usturayla iyi sonuc alamadim. Atg ile cene alti bolgede resmen direndi ve cildime deldi. Anlamadim gitti
Arkadaşlar Personna Lab Blue amerikan malı da bu jilet israil malı mı acaba?
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Çok barışık olmadığım yaprak jiletleri illa ki kartuş kullanmayacağım asıl tıraş DE ile olur dediğim dönemde kullanmıştım ama sakalları baya bir çekiyor. pek beğenememiştim o dönem.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Arkadaslar,
Elimde populer olan jiletlerin cogundan birer paket var. Bir süredir deneme yaparak bana uygun jileti bulmaya calisiyorum.
Sira personna platiniuma geldi ve biraz once diger tum tiraslarimi oldugum sabun,firca,aftershave ve ikon shavecraft 101 ile ayni sartlarda tirasimi oldum.boyun bolgemde inanilmaz bir yanma var. 15 dakikadan fazla sure gecti yanma gecmedi. Diger denemelerimdenbu hissi hic yasamadim ve sanirim bu jilet bana gore degil. Yine de pazar gunu olacagim tirasimda tekrar deneyecegim. Sonuc ayni olursa paket kullanilmamak uzere rafa kalkar.
(04/02/2015, Saat: 01:17)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar,
Elimde populer olan jiletlerin cogundan birer paket var. Bir süredir deneme yaparak bana uygun jileti bulmaya calisiyorum.
Sira personna platiniuma geldi ve biraz once diger tum tiraslarimi oldugum sabun,firca,aftershave ve ikon shavecraft 101 ile ayni sartlarda tirasimi oldum.boyun bolgemde inanilmaz bir yanma var. 15 dakikadan fazla sure gecti yanma gecmedi. Diger denemelerimdenbu hissi hic yasamadim ve sanirim bu jilet bana gore degil. Yine de pazar gunu olacagim tirasimda tekrar deneyecegim. Sonuc ayni olursa paket kullanilmamak uzere rafa kalkar.

Komşum benim paketten bir jilet kullandım, diğerleri çok uzun süredir kenarda bekliyor. Bu bende platinum kaplama jiletlerin tahrişe sebep olmasından kaynaklanıyor. Bu belki platinum ile alakalı değildir başka nedenleri olabilir ama şu ana kadar platinum jiletlerle aynı tecrübeyi yaşadığım için otomatik olarak suçu ona atıyorum BlushUndecided.

Astra yeşil ve Feather ile de benzer tecrübe yaşarsanız belki normal stainless steel jiletleri deneyebilirsiniz. Ama dediğim gibi bu söylemim tamamen subjektif bir yorum, belki sorun sadece bireysel olarak Personna Platinum ile uyuşmamamız olabilir. Mesela Amerika üretimi mavi Personna ile daha rahat tıraş oldum 2 gündür.
(04/02/2015, Saat: 13:00)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum benim paketten bir jilet kullandım, diğerleri çok uzun süredir kenarda bekliyor. Bu bende platinum kaplama jiletlerin tahrişe sebep olmasından kaynaklanıyor. Bu belki platinum ile alakalı değildir başka nedenleri olabilir ama şu ana kadar platinum jiletlerle aynı tecrübeyi yaşadığım için otomatik olarak suçu ona atıyorum BlushUndecided.

Astra yeşil ve Feather ile de benzer tecrübe yaşarsanız belki normal stainless steel jiletleri deneyebilirsiniz. Ama dediğim gibi bu söylemim tamamen subjektif bir yorum, belki sorun sadece bireysel olarak Personna Platinum ile uyuşmamamız olabilir. Mesela Amerika üretimi mavi Personna ile daha rahat tıraş oldum 2 gündür.

Genel kanı platiniumların tahrişe sebep olduğu. Okuduğum yorumlardan kendimce o sonucu çıkarmıştım. Dediğiniz gibi Personna Lab Blue olanı denemek istiyorum da 100lük olarak satılıyormuş. İmpa Tic. Mustafa Bey'e rica edeceğim tekli göndermesi için.
Mesela Amerika üretimi mavi Personna ile daha rahat tıraş oldum 2 gündür.
\

Sayin Dostum BTOPRAK mavi personna ile 2 gundur derken ayni jiletle iki trasmi yoksa hergun icin ayri jiletmi kullaniyorsunuz?
Kaliteli buldugum jiletleri 2 kez kullanıyorum @ayha-al komşum. Aslında değerlendirmede fiyat ta dahil, jilet pahalıysa en az 2 tıraş çıkarmalı diye düşünüyorum. Yani aynı jiletle 2 tıraş oldum. Kesin kararımı vermem için sanırım bir iki jilet daha kullanacağım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 665 687,240 21/04/2024, Saat: 22:28
Son Yorum: Alkali
  Gillette platinum esevetnov 88 61,390 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Personna Lab Blue GeltirBot 262 281,561 18/09/2023, Saat: 00:44
Son Yorum: layken
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 187,829 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,022 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,631 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,536 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,403 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,714 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 9,081 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: