Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977)
Twist vs. degilde, normal slim bulabilirseniz o fiyatlara alın derim.Slim ler su anda 40usd dan baslayıp kondisyonuna gore fiyat yukseliyor. Ben zamanında 46usd a birini, 70 kusur usd a da kutulu baska almıstım. Bizim 2ci el bolumunde bazı komsularım arada satıyor. Slim, blackbeauty bulursanız alın burada daha ucuz.
@dikdik_s üstat bu nostalji aletler neden bu kadar ilgi görüyor ? sebebi nedir ?
Valla komsum, yumusak cildi yormayan tırasları var ama onun harici ayarlı alet olarak gunumuzde bile sayılı alet varken, bunların nostaljik degeri ile birlesince koleksiyonlarda aranan aletler oluyor.
Slim vs. tırasları guzeldir ama gillette long comb eski bir alet olmasına ragmen, agır bir sapla kullanıldıgında benim sahsen en begendigim kafalardan bir tanesi. Adam zamanında o kadar yumusak ama o kadar guzel kesimi olan bir acı yakalamıs ki, takdir edilesi. Bu biraz gunumuz seri uretim mantıgına gecis ile artık gormedigimiz o eski urunlerin kalitesini, ozenini aramak gibi dusunebilirsiniz. 190 mercedes gibi dusunun. Hep arayanı vardır.
Ben de şu Çin replikasi olayında hala Futurmklonu dışında kopyalanan ayarlı bir alet olmamasına şaşırıyorum. Qshave, Weishi vs Gillette Slim Twist/ Rocket vs kafasını çok güzel kopyalamislar ama Slim Adjustable yapan olmamış. Veya işte Merkur'un Futur modelini klonlamislar, yapımı belki daha da kolay olan Merkur Progress'i kopyalayan olmamış.

~SB
Üstadlarım değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. 2. El bölümünü sıkça takip ediyorum ve ziyaret etmeye de devam edeceğim.

Saygı ve sevgilerimle,
(15/09/2018, Saat: 22:15)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de şu Çin replikasi olayında hala Futurmklonu dışında kopyalanan ayarlı bir alet olmamasına şaşırıyorum. Qshave, Weishi vs Gillette Slim Twist/ Rocket vs kafasını çok güzel kopyalamislar ama Slim Adjustable yapan olmamış. Veya işte Merkur'un Futur modelini klonlamislar,  yapımı belki daha da kolay olan Merkur Progress'i kopyalayan olmamış.

~SB

Seçkin Bey benimde sinirimi bozan bir konuya parmak bastınız,
Futur'un klonunu çinli bir firma yaptı, diğer çinlilerde klonun klonunu yaparak Futur ile devam ettiler. Bir üretici çıkıpta kaliteli olmak şartıyla Fatboy,Slim,Black Beauty, Aristocrat vs.... bir klon serisi yapsa ömrünün en mutlu iş hayatı devrini yaşar Smile Eski aletlerin birçoğunun patent süreleride dolmuşken yapılması gerek.

Progresi Parker kopyaladı. Parker variant Progress kopyasıdır ama adamın elinde her türlü üretim ekipmanı varken sadece progrese yönelmiş.

Umarım yakında birinin aklına düşer Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Mustafa Bey, sorun TTO kopyalamakta değil anlaşılan çünkü benim de kullandığım Qshave, Weishi, Baili vb firmaların TTO aletleri oldukça iyi çalışıyor. Kalitesi de yerinde. Yavaş yavaş saplarda çeşitlemeye de gitmeye başlamışlar. Bunları da zaten Timor, Vikings Blade, Razorock vb firmaların ürün gamında farkli markalar basılmış halde görüyoruz. Hani o kadar yapmışken geriye bir iki parça daha kalmış olmalı yapılacak, sonra al sana Fatboy. Belki Çin'e "Yeni Fatboy" diyerek üretim yaptıracak batılı bir marka çıkacak, Çinliler sonra uyanacaklar.

Parker Gillette'in ve Merkur'un modellerinden güzel esinleniyor. Variant başarılı bir esinlenme olduğu kadar Aristocrat görünümlü ve huylu kısa ve ağır TTO modelleri de var. Batıda bir kesim esinlenmeyi fena kınarken dünya gerçekleri var, kim istemez koleksiyonluk bir Vintage aleti dolapta saklarken aynı işi gören bir benzerini gündelik kullanmayı Smile

~SB
Bu kopyalayan firma veya ekip ya da her neyse işte, onunla iletişime geçelim. 3500 kullanıcıya sahip bir platformuz. Bir de bunun yurt dışı müşterileri olacak. Bence bir iletişime geçmek faydalı olabilir. En azından üretemiyorlarsa bunun nedenini öğreniriz diye düşünüyorum.
Gerçekten de bir Progress klonu güzel olurdu. Smile
Futur karmaşık gibi görünse de montajı kolay 4 parçadan oluşuyor sadece. Onu bile tam kopyalayamamışlar. Görsel olarak benzese de futur ve klonları arasında ciddi karakter farkı var.
Progress daha kompleks.Gilette'in adjustable'ları hata marjı düşük, çok parçalı ve çok daha kompleks aletler. Üretim maliyeleri yüksek.
Yani yapmaları düşük ihtimal, ama yapsalar bile birebir aynı alet olmayacak.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Şüphesiz ucuz kopyalarda fark oluyor, olacaktır da. Ama mesela şu aletten kullanıyorum ve jilet tutuşu, kapaklarının kapanışı vs tutarlı, sağlam bir alet.

Qshave Double Edge Safety Razor Long Handle Butterfly Open Classic Safety Razor silver color, 1 Handle
https://s.click.aliexpress.com/e/bHCalGdK

Bunun dışında yeni çıkan birkaç TTO daha var Aliexpress'te, 30 usd civarı fiyatlarıyla pek cazip sayılmazlar.

dscosmetic safety razor for men double edge blade razor classic copper metal barber razor
https://s.click.aliexpress.com/e/PAiBLxw

~SB

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Gilette Slim Adjustable eggman 395 391,200 24/09/2023, Saat: 20:37
Son Yorum: layken
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,884 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable _Olgun_ 260 279,888 08/04/2021, Saat: 17:36
Son Yorum: tiktak
  Gillette Toogle Suhulet 19 27,021 05/05/2020, Saat: 20:42
Son Yorum: CK89
  Yerli eski slim twist replikaları ondüla klas ve jön BigHillMe 31 39,143 28/04/2020, Saat: 12:46
Son Yorum: Jonas
Heart Gillette British Aristocrat eggman 111 132,932 26/01/2020, Saat: 15:47
Son Yorum: Jaguar Paw
  Vintage Gillette Rocket (Parat modeli) SumNauta 12 10,243 18/12/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Jaguar Paw
  Gilette Slim Adjustable Mekanizması gr00v3r 6 3,971 06/12/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: Serjames
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 287,414 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun
  Gillette ayarlı makinelerde simetrik olmayan bar düzeltme laktik 6 6,622 25/07/2019, Saat: 01:42
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: