Vintage Gillette Rocket (Parat modeli)
Merhaba,

3 ayı aşkın bir süre önce başlayan (çok uzun yıllardır haftanın her günü ıslak tıraş olup Fusion ve benzeri makineler kullanan birisi olarak) Jiletli tıraş maceramda bana bu virüsü bulaştıran arkadaşımın önerisiyle aldığım EJ 89'u çok konforlu bulmuş (hala çok severek kullanıyorum) 'bu bana yeter, başka bir tıraş makinesine ihtiyacım olmaz' demiştim ama arkadaşım 'daha yolun başındasın' demişti...haklı çıktı, 3 ay içinde sadece yeni makineleri değil eski, vintage makineleri de merak etmekten tıraş makinelerimin sayısı arttı.

Bu da yarın sabah ilk kullanımını yapacağım Gillette Vintage Rocket (Parat modeli) makine.
İngiltere'de üretilmiş. 1950-60 aralığına denk gelen bir model. 694093 patent numaralı.
Bir yorumda Amerika'da üretilen Gillette Super Speed'lerden bir tık aggressive olduğu söylenmiş.

Merakla bekliyorum yarın sabahki tıraşımı Smile

28amgs7.jpg
Ben bu kadar mild bir alet görmedim , bununla tek perdede sıfır tıraş olabilen bir arkaş var ise helal olsun .
Harika, mild makineler uyuyor bana Smile
(03/04/2017, Saat: 22:23)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Harika, mild makineler uyuyor bana Smile

Hadi hayırlısı Smile Tıraştan sonra ki yorumunuzu bekliyor olacağım Rolleyes
Bu sabah Gillette Vintage Rocket/Parat makine ile ilk tıraşımı oldum.

Bu vintage/60 yıllık bir makine ile olduğum ilk tıraştı (diğer Vintage makinelerim yolda).

Öncelikle şunu söylemeliyim: bu aynı zamanda Kelebek tipi tek parçalı bir tıraş makinesini ilk kullanışım. Çok güzelmiş bu mekanizma. Jiletin yerleştirilmesi çok pratik.

Bu makine şimdiye kadar kullandığım tıraş makineleri arasında en küçük olanı. Biblo gibi. Aşağıdaki resimde sağ yanındaki EJ89 ile farkını görebilirsiniz. Küçük ebatlı ama ellerim büyük de olsa bir zorluk oluşturmadı, gayet güzel bir tutuş hissi var.

Aqua di Parma tıraş kremi ile güzel bir köpük hazırladım, makineye de en favori jiletim Feather'ı yerleştirdim.

2 geçişte gayet güzel ve konforlu bir tıraş verdi makine. İlk defa bu kadar tarihi bir makine kullanmanın keyfi de vardı.

Benim yüz/cilt tipime mild makinelerin uyduğunu söylemiştim.
Tek bir tıraş kesin yargı için tabi ki yeterli değil (ve bu bir inceleme yazısı değil) ama şunu net hissettim:

Bu makine, çok severek kullandığım ve iyice mild olmasına rağmen bana çok yakın ve konforlu tıraş veren Feather AS-D2 makinemden daha aggressive.

Feather AS-D2 çok daha mild.

İlk defa kelebek tipi, vintage bir makine ile tıraş olmanın keyfi günümü daha bir güzel başlattı bu sabah.
Koleksiyonuma eklenen bu ilk vintage Gillette'i sevdim ben. Bir kaç tıraş sonrası daha iyi fikir sahibi olacağım ama bu zarif makine kesinlikle koleksiyonumun bir parçası olacak. Diğer vintage makinelerimi daha bir merakla beklemeye başladım Smile

Ve tıraşla ilgili her yorumda olduğu gibi, yazdıklarım benim yüz / cilt tipime göre oluşmuş öznel yargılar.

Herkese keyifli bir hafta dilerim.

10zctno.jpg
Cezbedici bir yazı olmuş keyifle okudum. Güzel günlerle kullanın.
@SumNauta sıhhatler olsun ekipman harika keyifli bir tıraş olmuş Wink

Teşekkür ederim, sağolun @mazot @Tahir
Geçen hafta bir fırsatı değerlendirerek Gillette Rocket Parat'ın sahibi oldum. Son birkaç gündür de bununla tıraş oluyorum. Bugüne kadar kullandığım diğer tıraş aletlerinden çok farklı bir kesim hissiyatına sahip. Konforu benim için üst seviyede ve hatta muhteşem diyebilirim. Gillette Slim Twist'ten sonra yeni gözdem Gillette Rocket Smile

x3vlmw.jpg
@batmanforever Komsum iyi gunlerde kullan. Daha once kullandigim bir alet degil ama Amerikan mali Super Speed'lerden daha guzel bir dizayni ve isciligi var diye dusunuyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,829 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable _Olgun_ 260 277,796 08/04/2021, Saat: 17:36
Son Yorum: tiktak
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,269 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  Gillette Toogle Suhulet 19 26,816 05/05/2020, Saat: 20:42
Son Yorum: CK89
Heart Gillette British Aristocrat eggman 111 131,620 26/01/2020, Saat: 15:47
Son Yorum: Jaguar Paw
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 284,500 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun
  Gillette ayarlı makinelerde simetrik olmayan bar düzeltme laktik 6 6,551 25/07/2019, Saat: 01:42
Son Yorum: mustbe
  Gillette Slim'im geldi endlessrebel 10 12,056 13/06/2019, Saat: 15:24
  Gillette Aristocrat US koolandgang 30 26,011 21/04/2019, Saat: 23:37
  Gillette Vintage Fatboy (1960 tarihli) SumNauta 20 15,754 07/12/2017, Saat: 15:09
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: