ASCO Super Stainless
Yukarıdaki resimde görünen mavi paketi kullandım. Gerçekten çok memnun kaldım. Keskinliği Astrayı aratmıyor 3 tıraş kadar kullanıyorum her bir jileti.
Katılma tarihi: 2011
O Bakırköy'deki traş malzemeleri satan yerin adını adresini alabilir miyim?Başka neler vardı acaba?
(29/12/2012, Saat: 19:05)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bi75ao.jpg

Merhabalar,

Fotoğrafını eklediğim Asco Stainless jileti bugün Bakırköy'de tıraş malzemeleri satan bir yerde buldum ve -pahalı da olsa- 2 liraya aldım.

Sakalım 4-5 günlük oldu, bu gece tıraş olacağım büyük ihtimalle, Asco'yu kullanmayı planlıyorum. İzlenimlerimi mutlaka yazarım.
Demiryolunun yanındaki yer mi acaba?

(30/12/2012, Saat: 01:11)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O Bakırköy'deki traş malzemeleri satan yerin adını adresini alabilir miyim?Başka neler vardı acaba?

Merhabalar,

Fotoğrafını eklediğim Asco Stainless jileti bugün Bakırköy'de tıraş malzemeleri satan bir yerde buldum ve -pahalı da olsa- 2 liraya aldım.

Sakalım 4-5 günlük oldu, bu gece tıraş olacağım büyük ihtimalle, Asco'yu kullanmayı planlıyorum. İzlenimlerimi mutlaka yazarım.
(30/12/2012, Saat: 01:36)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Demiryolunun yanındaki yer mi acaba?

(30/12/2012, Saat: 01:11)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O Bakırköy'deki traş malzemeleri satan yerin adını adresini alabilir miyim?Başka neler vardı acaba?

Merhabalar,

Siz sanırım Nebioğlu adlı yerden bahsediyorsunuz. Orayı da biliyorum fakat jileti başka bir yerden aldım. Yeni açılan bir yer var İncirli Caddesi üzerinde, benim berberimin de tedarikçisi. Tam lokasyonunu vermem gerekirse, Kırçiçeği'nin karşısında kalıyor olması lazım. Eğer bulamazsanız çevre kuaförlere sorun, ben ilk bakışta yerini çıkaramamıştım.

Ellerinde fazla bir şey yok, çift taraflı jilet olarak sadece Asco ve Wilkinson vardı son gittiğimde. Birkaç model kalitesiz domuz kılı fırça vardı, onun dışında da standart kuaför malzemeleri. Yine de yeni açılan bir yer olması dolayısıyla her gittiğimde mutlaka değişik bir şeyler görüyorum.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(30/12/2012, Saat: 01:48)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/12/2012, Saat: 01:36)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Demiryolunun yanındaki yer mi acaba?

Merhabalar,

Siz sanırım Nebioğlu adlı yerden bahsediyorsunuz. Orayı da biliyorum fakat jileti başka bir yerden aldım. Yeni açılan bir yer var İncirli Caddesi üzerinde, benim berberimin de tedarikçisi. Tam lokasyonunu vermem gerekirse, Kırçiçeği'nin karşısında kalıyor olması lazım. Eğer bulamazsanız çevre kuaförlere sorun, ben ilk bakışta yerini çıkaramamıştım.

Ellerinde fazla bir şey yok, çift taraflı jilet olarak sadece Asco ve Wilkinson vardı son gittiğimde. Birkaç model kalitesiz domuz kılı fırça vardı, onun dışında da standart kuaför malzemeleri. Yine de yeni açılan bir yer olması dolayısıyla her gittiğimde mutlaka değişik bir şeyler görüyorum.

bende oraya gittim ellerinde wilkinson jilet vardı farklı hiç bir şey yok orada
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
Biraz önce Asco ile tıraşımı oldum. Makina olarak Mühle r89 kullandım. Bence oldukça başarılı, keyifli bir jilet. 5 günlük sakalımda hiç tahriş yaşamadım. Keskin ama narin bir jilet. Bence Perma-Sharp ve Astra Superior Platinum'a çok benziyor karakter olarak.

Bulabilirseniz denemenizi tavsiye ederim. Perma-Sharp bu jilete göre bence biraz daha üstün, ama yine de çok keyifli bir ürün.

İlk izlenimlerim bunlar, denemeye değer olduğunu düşünüyorum.
Merkur Progress
Omega 80005
Geçenlerde beş paket daha aldım. Önceden Bakırköy'den aldığım yerden bu kez kutusuna 2 TL yerine 1 TL denince almışken beş tane alayım dedim, kaçırmak istemedim. Konforlu ve kabul edilebilir bir keskinliği olan bu jileti tavsiye ederim herkese. Güzel bir alternatif.
Merkur Progress
Omega 80005
Sample pack de uzun zamandır bekleyen Asco Super Stainless jileti denedim.

İki günlük sakalım için Gillette super adj.black short handle @5 ayarda,2 perde tıraş oldum.

Keskin bir jilet değil,ağır kafalı yada agresif DE aletlerle vasat iş çıkartabilir.

Yanak gibi düz bölgelerde hafif gıdıklıyor, ten'e dalma dezavantajı da yok yani bu keskinlik orantısında konforlu.

Hafif detay çalışayım derseniz,özellikle çene bölgesinde takılmaya başlıyor.

Yukarıdan aşağı çekişlerde , Astra,Perma,Bolzano,Personna,Gillete (mavi,yeşil,sarı) kadar temiz tıraş vermiyor.

Asco da beğendiğim özellik;boyun bölgesinde ters alırken bastırsanız da dalmıyor ve tahriş etmiyor.:Asco'yu beğenenler bu yüzden tutmuş olmalı.

Dalıcı bir jilet olmadığı için,yeni başlayanlar kullabilir.

Yumuşak sakallıysanız memnun eder,3 tıraş çıkartır.

Bakalım yarın sakallar büyürken sivri diken gibi çıkacak mı ? Sakallar ele nasıl bir his verecek.

ascobanner.jpg
fQUSy6N.jpg?1
ASCO Kırmızı'yı ilk kez kullandım ve inanılmaz memnun kaldım. Astra mavi ile dahi bu kadar yakın bir tıraş olmamıştım. Keskin ve komforlu bir jilet bence ASCO. İlk kez bir perde sinekkaydı tıraş için yeterli geldi bu jilet sayesinde. Paslanmaz çelikler (Stainless steel) ile daha iyi performans alıyorum platin jiletlere göre belki onun da büyük artısı vardır ama ben çok çok beğendim ASCO'yu. Yüksek performansı ve 100 jiletinin 7.5TL olması da ayrıca güzel.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
İMPA ticaretten tabac sabunla beraber aldığım asco süper stainless ile 4 tıraş oldum. Tıraşlarımda tek aletim olan EJ DE89 ve tabac, modifiye arko sabun ile arko regular kremleri kullandım.

Orta sert ve yoğunlukta sakallı biri olarak beni sevindirdi. Sadece 4 günlük sakalım olduğunda biraz sıkıntı yaptı. Diğer günlerde 2 günlük sakalla olduğum tıraşlarda 2,5 perde de çok temiz bir tıraş aldım.

Jiletlerin 2 sini tek kullan şeklinde diğerini ise iki kere kullandım. İkinci kullanımda iki günlük sakal vardı. köreldiğini pek hissetmedim. Hemen hemen aynı yakınlıkta ve temizlikte tıraş verdi.

Konfor sınıfında yer alan bir jilet bence. Tıraşlarımın hiç birinde boyun bölgesini son perde de tersten almama rağmen, kesilen sivilce uçları hariç şaplamada yanma olmadı.
İş bu jileti, orta sertlikte sakalı olan ve her gün veya iki günde bir tıraş olup jileti kullan at yapmak isteyen arkadaşlara 7,50 TL'lik fiyatı ile tavsiye derim. Hiç değilse denemekte fayda var.

Son olarak dediğim tarzda tıraş olup denemek isteyen 3, 4 arkadaşa normal posta ile 5'lik paketi hediye gönderebilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,872 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,707 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,987 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,623 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,185 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,970 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,184 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 270,868 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,497 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,082 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: