Dorco Platinium st300
üstadım makineye takılı jiletle tıraş bitirmek gibi prensibiniz yoksa takın 2 sefer çekin en tahriş olmayacak yerler kulak önleri yanak üstleri ben öyle yapıyorum beğenmezsem takıyorum astarayı permayı
saygılar

(27/06/2012, Saat: 22:10)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dorco geldi deneme fırsatım olmadı.
Bir aydır yatıyor. Yarın deneyecegim ancak Lord un sitesinde bes para etmez kategorisinde oyle olunca 2 3 aydır adam gibi sorunsuz tıraş olurken bir de bununlar kendimi dogramayayım istedim.
(27/06/2012, Saat: 22:20)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım makineye takılı jiletle tıraş bitirmek gibi prensibiniz yoksa takın 2 sefer çekin en tahriş olmayacak yerler kulak önleri yanak üstleri ben öyle yapıyorum beğenmezsem takıyorum astarayı permayı
saygılar

(27/06/2012, Saat: 22:10)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dorco geldi deneme fırsatım olmadı.
Bir aydır yatıyor. Yarın deneyecegim ancak Lord un sitesinde bes para etmez kategorisinde oyle olunca 2 3 aydır adam gibi sorunsuz tıraş olurken bir de bununlar kendimi dogramayayım istedim.

dostum tıraş ritunim soyle
ufak bir tasa caydanlıktan su alıyorum
el havlusu aldım 3 4 tane migrostan onlardan birini icine daldırıyorm o arada bir ufak kapta sıcak suda fırcam bekliyor 20 sn kadar
yuzumu sabunla yıkıyorum (lux ve palmolive sabunlarını siddetle tavsiye ediyorum cok iyi geldiler)
sonra kopugu hazılıyorum kopuk hazır olunca havluyu basıyorum suratıma
1 dk kadar duruyor sonra da 2-3 perde tıraşımı tamamlıyorum
cok rahat ettim bu yontemle
soguk suyu onerince papazerigi 5-6 tıraş denedim ama bana gore değil
bunların hepsi 10 dk kadar suruyor
genelde esim temiz bir fırca atıyor etraf su olmus boyle tıraş mı olur vs diye Smile

anlatmamın nedeni bir de o arada jilet degistirirsem cok zaman alacaktır sabah herkes işe giderken ancak bu kadar oluyor ki epey bir fırcasını da yiyorum tıraş zevkimim eger gece olursam da bu sefer işe giderken kirli sakal oluyor bu ne yaman celisi Smile

işte bu gibi sebeplerden jileti takarım tırasımı olurum cift makine tasıyorum birinde astra durur ve sorun anında mudahale eder. sharklar bitsin diye oncelik onda ama nefret ettim shark tan biri cok guzel cıkıyor oteki berbat.
çok teşekkürler totan35 modeli tıraşı bende deneyeceğim,ben birde beğenmediğim jiletleri yedeğe kaldırdım,en azından yedekte neye para vermiyoruzki bitirmeye çalışmaya değmez
saygılar

(27/06/2012, Saat: 22:32)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27/06/2012, Saat: 22:20)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım makineye takılı jiletle tıraş bitirmek gibi prensibiniz yoksa takın 2 sefer çekin en tahriş olmayacak yerler kulak önleri yanak üstleri ben öyle yapıyorum beğenmezsem takıyorum astarayı permayı
saygılar

dostum tıraş ritunim soyle
ufak bir tasa caydanlıktan su alıyorum
el havlusu aldım 3 4 tane migrostan onlardan birini icine daldırıyorm o arada bir ufak kapta sıcak suda fırcam bekliyor 20 sn kadar
yuzumu sabunla yıkıyorum (lux ve palmolive sabunlarını siddetle tavsiye ediyorum cok iyi geldiler)
sonra kopugu hazılıyorum kopuk hazır olunca havluyu basıyorum suratıma
1 dk kadar duruyor sonra da 2-3 perde tıraşımı tamamlıyorum
cok rahat ettim bu yontemle
soguk suyu onerince papazerigi 5-6 tıraş denedim ama bana gore değil
bunların hepsi 10 dk kadar suruyor
genelde esim temiz bir fırca atıyor etraf su olmus boyle tıraş mı olur vs diye Smile

anlatmamın nedeni bir de o arada jilet degistirirsem cok zaman alacaktır sabah herkes işe giderken ancak bu kadar oluyor ki epey bir fırcasını da yiyorum tıraş zevkimim eger gece olursam da bu sefer işe giderken kirli sakal oluyor bu ne yaman celisi Smile

işte bu gibi sebeplerden jileti takarım tırasımı olurum cift makine tasıyorum birinde astra durur ve sorun anında mudahale eder. sharklar bitsin diye oncelik onda ama nefret ettim shark tan biri cok guzel cıkıyor oteki berbat.
Dorco yun sonunda kullandım.
Paketin icinde Kore de yapıldıgı yazıyor. Sanırım Çin malı korsanları da var ancak bendeki orjinal diye dusunuyorum cunku paket bu izlenimi veriyor.
Derby den biraz daha konforlu bir tıraş verdi ancak Sharktan kotu.
Ozellikle 3. perde de iyice koreldi.

Derby seven Sharkı keskin bulan arkadaslar deneyebilir.
Üstat 5 yaprak vardı arkadaşımdan almıştım.

Acaba Derby gibi dengesiz olabilir mi diye diye 3 tanesini denedim.

Konforu Derby'den iyi ama keskinlikte daha kötüydü. Jilet yüzde bir şekilde akıyor ama sakalları dipten kesemiyor gibi. traş sonrası eline hep sakal uçları geliyor.

Shark varken yanına yaklaşmam. Koleksiyonuma bir yaprak ayırdım diğerini geleneksele başlayan bir arkadaşa hediye ettim Smile
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
ben usturada ve agresif aletlerde futurda örneğin kullandım
çok çok kötü bir jilet degil
rapiralardan kötü olan cizgili paket olana benziyor

ama yurtdışından getirmeye değecek bir jilet de degil

benimde aldıgım bir jiletli usturanın yanında 10lu paket hediye geldi
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
ben bugün kullandım. meraktan almıştım. gercekten cok konforlu bir mild jilet. keskinlikte derby den bir tık ilerde ama derby gibi dengesiz bir bıçak değil. yarın ikinci tıraşı deneyeceğim. ama 2den fazla cıkarmaz. şimdilik agresif makineyle sevdim
dun dorco ve futur ıle ıkıncı tırasımı oldum resmen yoldu sakallarımı
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Coolcut ile hediye gelen jilet bu Smile
Futur'a paslı teneke takılsa yine keser,Dorco kesmiyorsa fena... Big Grin
Dorco ile 2nci tıraşımı da oldum performans azalsa da konfor devam ediyor, biraz çekiştiriyor ama temiz bir tıraş da sunuyor. Keskin olmayan bir jilet de agresif makinede iyi işler çıkarabiliyormuş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dorco Prime sfenks 20 9,839 07/03/2024, Saat: 20:10
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,532 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,786 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Zaza platinium osaka23 69 41,173 22/12/2022, Saat: 09:06
Son Yorum: implicit
  Dorco Titan sfenks 12 6,568 16/05/2020, Saat: 02:35
Son Yorum: Tony Soprano
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,432 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: