Dorco Platinium st300
(08/07/2019, Saat: 17:13)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün berberim verdi denemem için bu jiletten. Şunu bir dene bakalım beğenecek misin dedi. Ben de forumda yorumları okuyup denerim dedim. Sizin yorumdan sonra ustura ile kullansam daha sağlıklı olacak diye düşünüyorum.

Usturada keskin jilet tercih ediyor kimisi, keskin jilet daha akıcı olduğu için usturayı itelemek gerekmeyince risk yaşatmıyor.

Kimisi ise usturanın kendisini risk sayıp, küt jiletle dengeleyeceğini düşünüyor.

Siz hangi düşüncedesiniz bilmiyorum komşum ama ustura kullanmasam da birinci yöntem bana daha mantıklı geliyor. Tabii biraz da usturadaki alışkanlıklarınız daha belirleyici olur.
(08/07/2019, Saat: 18:41)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturada keskin jilet tercih ediyor kimisi, keskin jilet daha akıcı olduğu için usturayı itelemek gerekmeyince risk yaşatmıyor.

Kimisi ise usturanın kendisini risk sayıp, küt jiletle dengeleyeceğini düşünüyor.

Siz hangi düşüncedesiniz bilmiyorum komşum ama ustura kullanmasam da birinci yöntem bana daha mantıklı geliyor. Tabii biraz da usturadaki alışkanlıklarınız daha belirleyici olur.
Çok çeşitli jiletler denedim ustura ile. Elim DE aletten daha fazla alıştı diyebilirim. DE ile istemsiz bastırıyorum bazen ama usturada böyle şans yok.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Ama bu jiletle bastırmanız gerekecektir komşum.
Yüzümün üst kısmı yani alın ve sakal bölgesinin üstündeki kısa ince kılları (yani tüyleri) üç renkli (pembe,mavi,siyah) rapira jileti usturaya takarak alırım. Madem Dorco keskinliği az bir jilet, bu iş için bir paket alalım bulduğumuzda... Smile

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
(08/07/2019, Saat: 18:41)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturada keskin jilet tercih ediyor kimisi, keskin jilet daha akıcı olduğu için usturayı itelemek gerekmeyince risk yaşatmıyor.

Ben ustura da keskin jilet tercih ediyorum. Dediğiniz gibi akıp gidiyor. Küt olan jiletlerle kendimi kesmişliğim vardır. Örnek rapira.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
@FearOfATG komşum "günün tıraşı" sayfasında Dorco jileti kullandığınızı gördüm ve usturaya uymaz diye düşündüğüm için yorumunuzu merak ediyorum.
(10/07/2019, Saat: 01:15)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FearOfATG komşum "günün tıraşı" sayfasında Dorco jileti kullandığınızı gördüm ve usturaya uymaz diye düşündüğüm için yorumunuzu merak ediyorum.
Yanakları şiir gibi kesti ama çene ve bıyık bölgesinde çok memnun etmedi. Takılma yaşadım.

(10/07/2019, Saat: 01:19)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanakları şiir gibi kesti ama çene ve bıyık bölgesinde çok memnun etmedi. Takılma yaşadım.

Usturada tahmin ettiğim gibiymiş. Agresif aletle asıla asıla kesse de cildi kazımadığı için konforunu sonradan hissettiriyor bu jilet.
Ama usturada jiletin konforlu olması tek başına yeterli gelmiyor demek ki.
(10/07/2019, Saat: 01:37)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturada tahmin ettiğim gibiymiş. Agresif aletle asıla asıla kesse de cildi kazımadığı için konforunu sonradan hissettiriyor bu jilet.
Ama usturada jiletin konforlu olması tek başına yeterli gelmiyor demek ki.
Geçen yaz sonu başladım usturayı kullanmaya, çok mazim olmadığı için bu jiletle harikalar çıkaracak komşular da vardır illa ki ama çok daha keyifli ustura tıraşı olduğum jiletler de olduğu için böyle düşünüyorum komşum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dorco Prime sfenks 20 9,835 07/03/2024, Saat: 20:10
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,783 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Zaza platinium osaka23 69 41,169 22/12/2022, Saat: 09:06
Son Yorum: implicit
  Dorco Titan sfenks 12 6,565 16/05/2020, Saat: 02:35
Son Yorum: Tony Soprano
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,432 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: