Merhaba
Kardeşim hoşgeldin. @chevalier komşumun dediği gibi vigshaving finest yeni başlayanlar için gayet tatmin edici. Şuanda fiyatı yüksek ama 15$ in altına düşüyor bazen.
http://s.aliexpress.com/AfYzqM3E

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.instagram.com/u1071/
Foruma hoş geldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim. Porsuk olan herhangi bir kalite kıl tipi fırçayı 6-7 liraya satın almanız mümkün değildir. Daha ilk alımınızda hayal kırıklığına uğrar ve deneyiminiz neticesinde porsuk fırçadan soğursunuz. Forumu okuyup, doğru bir tercih yapmanızı öneririm. Üstadlar yukarıda güzel tercihler de yazmışlar. Bütçeyle alakalı ama, biraz para biriktirip başlangıç için orta seviye bir fırça alabilirsiniz. Zevkine varınca devamı gelir, daha kaliteli fırçalara terfi edersiniz zaten.
Hoşbuldum deperli yorumlarınız gerçekten çok güzel. Vigshaving fırçaya baktım sanırım başlangıçta bu işimi görür yorumlarıda güzel hatta bir türk yorumuda mevcut. Peki bir sorum daha var sürekli domuz üzerinden soruyorum ama inanç ve tercih meselesidir helalsede hoşlanmıyorum mümkün mertebe en azından öğrenebildiklerimden uzak durmak dha huzurlu. Sorum şu traş sabunları içinde bir malzeme sodium tallowate bu maddede hayvan yağı çoğunluklada domuz yağı olduğunu söyleyenler var fakat baktım arko sabundada bu madde mevcut gerçekleri ustalardan bekliyorum. Teşekkürler..
Benden duymus olmayın, bugune kadar berberde oldugunuz tıraslarda suratınıza yumusak yumusak surulen tıras fırcasıda domuz kılı.
Arko, sığır iç yağı kullanıyor şeklinde bir mevzu geçmişti forumda. Ama internette, Kanada'dan gelen bir belge neticesinde içinde helal ve haram olan bazı marka ve ürünlerin listesi dolaşıyor. Linki kopyalıyorum.
Ancak, listede "BEEF TALLOW"da haram listesinde. O zaman işler karışıyor. Sığır iç yağı memleketimizde çok kullanılıyor. Şimdi ne olacak peki? Domuz iç yağı da kullandığımız bir çok ürünün, gıdanın içinde mevcut. Liste kabarık. Bunlar bilinenler. Ya bilmediklerimiz?
Şahsen bu denli detayı gereksiz buluyorum. Hangimiz her türlü dini vazifemizi eksiksiz yerine getiriyoruz? Bütün kuşları tuttuk, bir leylek eksik kaldı.
Not: Belge kaynağını görmedim. Kaynaksız bilgiler benim gözümde iddiadan öteye geçmez. Merak etmişsiniz, araştırdım. Dini kaygılarınıza da saygım sonsuz.

http://www.gidaraporu.com/kozmetik-urunl...leri_g.htm
İlginçtir hiç berberde traş olmadım =)
Araştırmanız ve link için teşekkür ederim dediğiniz gibi çok ayrıntı bencede uygun değil bir kere çoğu bilgi bir söylenti şeklinde delilsiz. Amacım helaldir haramdır nasıl kullanırsınız asla kullanmam oda neymiş tarzı değildi sadece merak etmiştim üzücü kırıcı ayrıma tabii tutucu konuştuysam çok özür dilerim verdiğiniz cevaplar çerçevesinfe güzel bir fırça alıp geleneksel traşa daha net bir başlangıç yapmalıyım. Tüm ustalara teşekkür ederim..
Yok be komsu takılıyoruz kızma/uzulme, sagolsun Lorenzo komsum guzel bilgiler vermis.
Birkac ay once, diyanet in acıklaması olmustu, jelatin hakkında mıydı baska birsey hakkında mı bulamadım haberi simdi ama, islenmis urun, degisim gosterdigi icin helal dir diye bir acıklaması da olmustu.
Zira onu engelleyemezler, ilac sektorunden, gıda sektorune cok yerde kullanım alanları var, ureticileri karsılarına alırlar o sekil bir yasak vs. gelirse. An itibari lolipob da dahi vardır.
yavuzSelim komşum hoş geldin, ben de senin gibi geleneksel tıraşta yeni ve domuz ürünlerinden mümkün mertebe uzak durmak isteyen biriyim. Üstadlar fırça hususunda cevaplar yazmışlar, sabunların içeriğindeki tallow - donyağına gelince, sodium tallowate sığırdan, sodium lardate domuzdan elde edilen türleri bilgisi mevcut, üreticinin içerik listesine güveniyorsan buna göre seçim yapılabilir. Daha detay bilgiye ulaşırsan bana da haber ver Big Grin

Hayırlı tıraşlar...
Komşum hoş geldiniz.Ben de sizin gibi domuz hassasiyeti olan biriyim size nacizane tavsiyem önce ucuz bir sentetik fırçayla başlayın daha sonra porsuk fırça alırsınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 771 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 624 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,697 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı