Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti
Benim siparişte 13 günde geldi. Henüz denemedim ama tasarımını beğendim. @recklesstr üstad bu güzel aleti bizlere tanıttığınız için teşekkür ederim.
dfe1140006af31d09520993ae43f4760.jpg
dc2161618ef4730956cb6a8ce5f72cae.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.instagram.com/u1071/
(21/03/2017, Saat: 19:39)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dfe1140006af31d09520993ae43f4760.jpg

İkisinin resmi geldiğine göre değerlendirme de gelir ufak da olsa üstat

Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Gözlemlerime göre. Mild bir alet en yüksek ayarı rimei agresifliğinde diyebilirim. Belki bi tık daha altında.
(21/03/2017, Saat: 17:29)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Recklesstr,

size buradan teşekkür etmek istedim.
3 aylık bu maceranın içinde olan bir acemi olarak, adını önceden hiç duymadığım bu razor'la ilgili güzel ve bilgilendirici incelemeniz ve beni keyifli bir keşife yönelttiğiniz için.

Yazdıklarınızı okuduktan sonra, Çin ürünlerine mesafeli bakan biri olmama rağmen hemen ısmarladım bu ürünü. Dün geldi.
Öncelikle göze çok hoş gelen tasarımını sevdim.
Bu sabah agressive'lik seviyeleri olarak 3 ve 4 numaralı ayarlarda traş oldum, Astra yeşil jilet kullanarak.

Müthiş konforlu bir traş verdi. Gerçekten çok iyi bir iş çıkartmış bu Çinli üretici dedirtti bana etkili ve konforlu geçen traşım.

Razor koleksiyonuma (ki 3 ay önce bana bu virüsü bulaştıran arkadaşımın tavsiyesiyle aldığım EJ 89 sonrası, Fusion'lardan sonra ne güzel bir jiletli makinem oldu, bu bana yeter demiştim, arkadaşım ise, 'dur daha yeni başlıyorsun' demişti müstehzi bir edayla ) sayenizde eklenen bu 4. makine ile tıraş keyfim iyice arttı. Bir önyargımı da yıktınız.

Teşekkür ederim

Sent from my iPad using Tapatalk

Tıraş aletini beğendiğiniz ve Çin malına karşı mesafeli duruşunuzu kırmanıza sevindim Smile Çinliler kaliteli ürünler de yapabiliyor, bu da o ürünlerden biri. Bu tıraş aleti pek jilet seçmiyor hemen hepsi ile iyi anlaştığını gözlemledim. Artık size de virüs bulaşmış, bir süre rüyanızda tıraş aleti görüp her objeye bundan tıraş malzemesi olabilir mi düşüncesiyle yaklaşabilirsiniz Smile

(21/03/2017, Saat: 17:55)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim siparişte 13 günde geldi. Henüz denemedim ama tasarımını beğendim. @recklesstr üstad bu güzel aleti bizlere tanıttığınız için teşekkür ederim.
Ne demek üstadım, güle güle kullanın siz de Smile

(21/03/2017, Saat: 19:39)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dfe1140006af31d09520993ae43f4760.jpg

Karşılaştırmalı bir resim bu başlığa gerekiyordu, çok teşekkürler komşum Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
@recklesstr üstad, çok mu mild bu alet? En agresif ayarı hangi aletle kıyaslanabilir? NT Vigour kullanmıştım onun en mild 2. ayarı bile baya agresfti.
@DeaKeN @recklesstr üstatlar bu sabah tıraş olma fırsatı buldum. ağırlık hemen hemen aynı, el ile ben bariz bir fark hissedemedim.
jilet aralığı sanki futurda daha açık gibi görünüyor, biraz daha mild olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca Çinlileri artık pek hafife almamak lazım ciddi olarak kaliteli işler çıkıyor, bu alet bunun bir örneği, vig shaving fırçalar keza aynı.
Artık ciddi ciddi Aliexpress ten vig shaving fırçalar sipariş etmeye başladım çok memnun kaldım çünkü ilk aldığımdan.
Yeni başlayacak arkadaşlara burdan söyleyeceğim gidip yüzlerce lira bayılmasınlar diğer markalara.
15 - 20 dolar bandında vig shavingden alsınlar. zaten diğer markalar da ekseriyetle çinden aldıkları düğümleri kullanıyorlar.
https://www.instagram.com/u1071/
Teşekkürler @utunc komşum

Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
(22/03/2017, Saat: 10:10)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @DeaKeN @recklesstr üstatlar bu sabah tıraş olma fırsatı buldum. ağırlık hemen hemen aynı, el ile ben bariz bir fark hissedemedim.
jilet aralığı sanki futurda daha açık gibi görünüyor, biraz daha mild olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca Çinlileri artık pek hafife almamak lazım ciddi olarak kaliteli işler çıkıyor, bu alet bunun bir örneği, vig shaving fırçalar keza aynı.
Artık ciddi ciddi Aliexpress ten vig shaving  fırçalar sipariş etmeye başladım çok memnun kaldım çünkü ilk aldığımdan.
Yeni başlayacak arkadaşlara burdan söyleyeceğim gidip yüzlerce lira bayılmasınlar diğer markalara.
15 - 20 dolar bandında vig shavingden alsınlar. zaten diğer markalar da ekseriyetle çinden aldıkları düğümleri kullanıyorlar.

Selamlar,

Yeni Ming Shi Shaver 2000s'i iyi günler de kullanmanızı dilerim.

Çin ürünleri hakkındaki yorumlarınıza tamamıyla katılıyorum. Daha önce Aliexpress den tıraş harici ürünler aldım ve çok memnun kalmıştım. Mesela İst.'da orijinal iphone/ipad şarj kablosu 80TL iken 1.5m lik şarj kablounu kargo dahil 2$'a almıştım. Bir yıldan fazla süredir kullanıyoruz ve sıkıntı yaratmadı. Aynı şekilde tıraş adına Aliexpress de güzel ürünler var. Bir hafta sonra Aliexpress'in 7. yıl indirimi olacak. Vigshaving fırça siparişini buradan vereceğim.

https://tr.aliexpress.com/item/26mm-knot...295.MbxDCp

Keyifli tıraşlar.
Selamlar,

Klasik tırşa dünyasına Lord'un blog'uyla yeni başladım. WS Classic ile şu an teknik kazanma aşamasındayım, yaklaşık 2 haftadır. Diğer ekipmanları(FS Best Badger24mm, proraso sabun/balsam) başlangıç aşaması olarak edindim. Konuyu dağıtmadan başlıkla ilgili soruma geçeyim.

Bir üst seviye için forumdaki görüşlerinize bağlı EJ DE89 düşünüyorken, Merkur Futur değerlendirmelerini izledim ve son olarak kendimi bu başlıkta buldum. Farklı karakterde çeşitli makineler edinip bir miktar "koleksiyon"a kaçmak yerine 1 veya 2 adet ile sınırlandırıp bu keyfi yaşamayı hedefliyorum ama ne kadar mümkün olur bilmiyorum Smile

Bu açıdan Ming Shi Shaver 2000s Merkur futur yerine alınmalı/alınabilir mi ? Kararsız kaldım. Tıraş kalitesi/keyfi açısından aradaki fiyat farkına değer mi ? ya da sadece "merkur" ürünü olduğu için bile uzun vadeli olarak tercih edilmeli mi ?

Elbetteki kişisel tercihler işin içine giriyor ama bu konuda tecrübeli siz değerli üstadların görüşünü almak istedim.

Dip not : Lord Sparhawk'a da değerli bilgileri ve blog'uyla klasik tıraşı sevdirmesinden ötürü özellikle teşekkür ederim.

Herkese keyifli tıraşlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,245 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,820 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,593 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,196 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 313,130 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,710 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,993 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,931 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,140 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: