Coolcut 9
Kıymetli Arkadaşlar;

Uzun zamandır bekleyen incelemelerim mevcut.Her hafta yeni bir inceleme yapmak istememe rağmen çalışma şartlarının yoğunluğu sebebiyle en azından yanımda bulunan ürünleri inceleme yaparak beğeninize sunmak istedim.Detaylı bir inceleme olamayacağı için şimdiden özür dilerim.

Bu hafta Sanguine Coolcut 9 modeline yakından bakacağız.Forum arama bölümünde Coolcut modelinin 2den 4e gelişimini ve diğer jiletli usturalarla kısmen kıyaslamasını "Coolcut 4" başlığı altında bulabilirsiniz.Başlamadan bu başlığın incelenmesini olumlu buluyorum.

e611e95d1a2da352401827755382e70a.jpg Alet personna jiletle birlikte geliyor.Ebay üzerinde 6 sterlinden başlamak üzere 13 sterline kadar bir fiyat aralığında satılan 9 bana kıymetli @dikdik_s Serdar Abi'nin hediyesi.Sarı,kırmızı ve siyah olmak üzere 3 renk seçeneği mevcut.Bendeki siyah modeli.f26332bd4de01efb9c12cdc2938945cb.jpg 54 gram ağırlığında olan bu alet,kendisinden beklenmeyecek derecede dengeli ve tok.Fiyatıyla da kıyaslanınca kendisini diğer jiletli usturalara göre bir adım öne çıkartıyor.Her aletin farklı karakteri olduğunu bilmekle beraber sırf kıyaslama adına konuşmam gerekirse; Sedef ve Ali Bıyıklı bıçkın delikanlı,her an Ne yapacağı belli olmayan,"Ne yan yan bakıyorsun birader" deyip arıza çıkarabilecek ergen,feather kaliteli,belirli bir yaşam standartı olan bir artist ama aşk acısıyla kalbinize bir çizik atacabilecek kadar da işveli,9 ise mahallenin ağır abisi,ağır,oturaklı,sizi çok şaşırtmıyor ama borusu da sadece mahallede ötüyor.

Şaşırtıcı biçimde bu ağır abi kesim tarzında çelik ustura tadında.Beni de başta şaşırtan bu özellik kısa bir araştırma sonucunda badgerandblade incelemesinde de belirtilmiş.Bismarck çelik usturama benziyor kerata ama jiletlerin kısalığı sebebiyle çelik tadı veremiyor.Bu bir eksi mi söylemek zor ama 50mm feather jilet ve çelik denemelerimden sonra beni biraz üzdü diyebilirim.704751f539267d7f0b89c5058ab77212.jpg

Fotoğrafta açıkça görüleceği üzere daha kısa jiletler kullanıyor.Ölçme imkanım maalesef olmadı.Jilet yükleme basit ve tutuşu gayet iyi.Feather ve Kai jiletleri kesilerek modifiye edileceğinden bahsetmiş birkaç yerde ama ben tavsiye etmiyorum.Tutuşta sıkıntı yaratabileceğinden değil de orjinalliğine inandığım için.Sap sert plastik,ıslak kullanmama rağmen elimden düşme veya kayma olmadı.Dün 4 günlük sakalla ilk denememi,bugünde günlük tıraşa uygunluğu açısından ikinci denememi yaptım.

Tıraş hissiyatına gelirsek;

Kasım ayından beri ustura konusuna ilgi duyduğum ve denemeler yaptığım düşünüldüğünde ilk tıraş önceden sakalı kısaltmadığım halde beni tatmin etti.Çatır çatır değil belki ama "çıtır çıtır" sesi duymak gayet hoş.Elbette ki jiletin kısalığı alışmış olduğum feather ve bismarck'a göre beni hayal kırıklığına uğratsa da 2 perde sonunda güzel bir tıraş olabildim.Maalesef istediğim yakınlığı alamadım,bunda hala acemi olmamın etkisi olduğunu düşünüyorum.Lakin boyunaltı bölgesinde en rahat olduğum alette yine 9 oldu.Aktı,gitti.Bugünkü tıraşım günlük tıraşda da gayet iyi iş çıkarabileceğini ispatladı bana.Jilet için tıraş öncesi hafif stroplamanın faydalı olacağı söylenmiş yabancı sitelerde lakin ben pek farkı göremedim.4c12d35f715ef2e33ce0384b271640d7.jpg068b0033e0bda9846cab6bc2f3782717.jpg

Son olarak jiletli usturaya geçmek isteyen ama nereden başlayacağını bilmeyen arkadaşlar için dengeli,oturaklı,uygun fiyatlı,keyifli bir ustura 9.Başlangıçta DE'ler ile kombin ederek size Harika tıraşlar verebilir.

Beğenmenizi umut ederek bol köpüklü,tahrişsiz tıraşlar diliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@ahraz komşum detaylı açıklama ve inceleme için teşekkür ederim . Elinize sağlık.
Beğenmene sevindim @Nani Kuş Devrim abi.Teşekkür ederim.

bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?
Kardesim harika bir inceleme olmus. Oralardan ugrasmıssın yazmıssın. Sagolasın.

Jileti ufak geldi, beni uzdu dedigin olay, benim yana yakıla aradıgım ozellik Smile zira bana ustura yada feather ın 50 lik jiletleri cok genis geliyor. Ben De ve eski Gem jiletlerinin kısa olculerinle daha rahat ediyorum. Tamamı ile kisisel tercih. İncelemen beni daha da heyecanlandırdı, en kısa zamanda denemek istiyorum bende.
Ben kırmızıyı/bordoyu tuttum kendime, siyah daha agır abi ve şıktı o yuzden onu sana gonderdim. Fakat dedigin gibi agırlıgıyla ustura havası var ben sevdim aleti, dur bakalım su kısa jiletini bende deneyeyim.
Guzel gunlerde kullan kardes.
Sevgili @ahraz çok güzel bir inceleme olmuş, büyük keyif alarak okudum. Ellerinize sağlık. Bende R5 var ama pek sık kullanmıyorum. Sedef benim için bir numara. Güzel incelemeniz bu eski dostu hatırlattı bana. Yarın sabah onunla güzel bir tıraş olayım Smile
Detaylı ve açıklayıcı bir inceleme olmuş komşum, teşekkürler, emeğine sağlık.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
@ahraz elinize saglik. Ozellikle jilet karsilastirmasi fotograflariyla ilgimi cekti.
@dikdik_s Tamamen zevkle alakalı abi.Diğerlerinden alışmadığım için öyle gelmiş olabilir.Bakarsın zamanla severim.Tekrar teşekkür ediyorum abi.

bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?
@Lorenzo Abi R5'i bilmiyorum ama 9 Sedef'e göre daha az riskli.Sıhhatler olsun şimdiden abi.

bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?
@recklesstr Teşekkür ederim Hocam.Beğenmenize sevindim.

bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanguine Coolcut 4 BigHillMe 338 448,398 13/01/2019, Saat: 16:13
Son Yorum: FurkanErdem
  Usturayı Güvenli Tutuş ve Başlangıç /Kai,Feather Korumalı jiletler ve Coolcut martin 8 20,529 02/01/2017, Saat: 11:47
Son Yorum: KASSAM
  Coolcut 9 Kerkenez 0 3,545 09/03/2016, Saat: 01:38
Son Yorum: Kerkenez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: