Gayrimenkul Soru ve Sorunlarınız
@Timuçin Sizin aklınıza takılan mevzunun kanuni açılımı çok detaylı. İllegal kanalda ise çok basit. Kısaca şöyle ifade edeyim: Özellikle İstanbul'da icradan takip olaylarına girmeyin.
(05/03/2017, Saat: 18:36)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ev alırken muhit tabii ki önemli ama, bence ilk etapta kesenize uyan bir ev almayı düşünün. E-5 üstünde rakamlar daha uygun doğru, başınızın üzerinde kendi çatınız olsun da nerede olursa olsun felsefesini benimsemiş bir insanım ben. Siz önce kendi evinizi kesenize uygun, çok da rahatsız olmayacağınız bir muhitten alın da, sonrası Allah kerim. Bir süre sonra, kredi ödemeniz bittiğinde Allah nasıl bir kapı açar bilinmez. Satarsınız evinizi, anlaşırsınız sağlam bir müteahhitle, daha iyi bir muhitte topraktan girersiniz. 6 ay sonra geçer yeni evinize, mutlu mesut yaşarsınız. Eğer sağ-salim olursam o aşamada da yardımcı olurum. Geçenlerde bir komşumla özelden yazıştık bu topraktan girme mevzusunu. Bir ara bu konu hakkında etaylı bir yazı paylaşacağım, herkes bilinçlensin, kimse kandırılmasın. Allah kolaylık versin bu devirde İstanbul'dan ev almaya çalışan herkese ve size.

Çok teşekkürler topraktan bir şey kulağınıza çalınırsa haber ederseniz mutlaka ilgilenirim..
(06/03/2017, Saat: 09:44)caki3000 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler topraktan bir şey kulağınıza çalınırsa haber ederseniz mutlaka ilgilenirim..

Tanıdık müteahhitlerden niyetlenen olursa haber veririm tabii ki.
@caki3000 komşum, ilk aklıma gelen semtler arasında Uğur Mumcu Mahallesi vardı, şimdi hatırladım. Oradaki sitelere bir göz atın. Rakamlar uygundur ve nezih bir profili vardır. Tertemiz havası da cabası. Yalnız, sokak köpeği popülasyonu insanlara eşittir bilginiz olsun Smile Evlerin neredeyse tamamına kredi çıkar. Hepsi iskanlı ve müstakil tapuludur. Yaz mevsimi olsun kış mevsimi olsun çok keyif alacağınız bir muhittir. Kusura bakmayın, yazıyorum ama belki de biliyorsunuz. Ayrıca siteler bakımlıdır. Yakın zamanda çok değerlenecek. Son bir yılda %40 civarında prim yaptı ve çok iyi bir yatırım için de harika bir adres.
Sevgili komşum her zaman anlatın sizden öğrenecek çok şeyimiz var Smile Önerileriniz doğrultusunda haftasonu idealtepeye gidip baktım, uğur mumcu'ya da bakmaya başlayayım ben o halde bana uygun görünüyor. Köpekleri de severim Smile
Parası olan, yatırım yapmak isteyen kim varsa, eş-dost yönlendirin, İstanbul'a yakın bölgelerden,  50m dahi olsa arsa alın. Kazanırsınız.  Hisseli tapuya dikkatli yaklaşın; sıkıntılıdır. Müstakil parsel tercih edin. Emlakçılara güvenmeyin,  belediyeye gidip imarına, ifrazına vs. kendiniz bakın. Satın alacağınız gayrimenkulün konut dahi olsa  parsel ve adresini  tapudan kontrol edin. Pazarlık aşamasında satıcı ile yüz yüze gelin, "ara" mağduru olmayın. Dürüst bir alım-satımda her adım bellidir, nettir.  Kafanızın karıştığı bir durumda bilin ki, kafanız bilinçli olarak karıştırılıyordur;  oyuna gelmeyin.
(17/04/2017, Saat: 03:27)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parası olan, yatırım yapmak isteyen kim varsa, eş-dost yönlendirin, İstanbul'a yakın bölgelerden,  50m dahi olsa arsa alın. Kazanırsınız.  Hisseli tapuya dikkatli yaklaşın; sıkıntılıdır. Müstakil parsel tercih edin. Emlakçılara güvenmeyin,  belediyeye gidip imarına, ifrazına vs. kendiniz bakın. Satın alacağınız gayrimenkulün konut dahi olsa  parsel ve adresini  tapudan kontrol edin. Pazarlık aşamasında satıcı ile yüz yüze gelin, "ara" mağduru olmayın. Dürüst bir alım-satımda her adım bellidir, nettir.  Kafanızın karıştığı bir durumda bilin ki, kafanız bilinçli olarak karıştırılıyordur;  oyuna gelmeyin.

Komşum, vakit ayırıp, zahmet edip bizi bilgilendiriyorsun. Değerli bilgilerin için teşekkür ederim.

İyi haftalar dilerim.
(17/04/2017, Saat: 09:27)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, vakit ayırıp, zahmet edip bizi bilgilendiriyorsun. Değerli bilgilerin için teşekkür ederim.

İyi haftalar dilerim.

Rica ederim @KlasikTıras komşum. Faydalı olabiliyorsak ne mutlu. Size de iyi haftalar diliyorum.
Başlığı açalı 7 ay geçmiş, birçok  yeni üyemiz var.  Gözden kaçabilir, desteğe ihtiyacı olan komşum olabilir, diye düşündüm, güncele taşıma ihtiyacı hissettim.
Merhaba @Niko üstadım. Bu güzel başlığı canlandırayım dedim Smile Tapu işlemleri, daha doğrusu kat irtifakı ve mülkiyeti ile ilgili sorum olacak size.

İnşaat mühendisi olup ve bir dönem özel sektörde çalışmama rağmen bilmediğim ve merak ettiğim bir husus var.
Babamlar memleketten ev aldılar. Tapu işlemlerini yeni tamamladılar. Geçen gün babamla telefonda konuşurken aklıma takıldı bu konu.
Yanlış bilmiyorsam kat irtifakı inşaat devam ederken kuruluyor ve tapu senedinde kat irtifakı olarak yer alıyor.
Kat irtifakı sadece o binada hangi daire kime ait onu mu belirtiyor? Yoksa arsa payı da dahil mi?
İleriki bir tarihte daireyi satacağımız zaman kat mülkiyeti olması gerekiyor mu?
Soruyu daha da genişleteyim; kat mülkiyeti ve kat irtifakı arasındaki fark nedir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Bisiklet Hakkında Soru Cevap zorba58 32 27,568 23/02/2021, Saat: 20:26
Son Yorum: Oldstyle
  Metro market ile ilgili bir soru Lord Sparhawk 19 28,327 25/12/2012, Saat: 03:10
Son Yorum: Aersin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: