Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
Bir aralar Izmit gümrüğüne cagirirlardi. Işyeri Gebzede, Izmit 60km falan uzakta. Posta deposu bir yerde, kontrol memurları baska bir yerdeydi. Git gel yarim gün, 150km falan. Fotoğraf makinası, lensi olurdu genelde takılan. Genelde de beyan edilen fiyata inanmazlar, kanıt isterlerdi o fiyat olduğuna dair. Ama dayanıklıydı da hani. "Pentax makina zamanında bilirim, 300 dolardı, senin pakette ivir ziviriyla 100 dolar yazıyor" derlerdi. Gümrük limiti 150 dolar filandı o vakitlerde. Anlatırdık alırdık ama o gitme işi öldürürdü doğrusu.

Neyse ki bugün gelen paket gibi artik pek cagirmiyorlar. Kanada'dan aldığım tıraş aletini %20 Gümrük ekleyip göndermişler bugün kapıma. 99 CAD yazılmıştı kutuda. Dolar zannederler diyordum ama dogru hesaplamislar, 69+5tl ödedim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayırlı olsun komşum bende Gebzede ikamet ediyorum.
Yurt dısından sabun soleyince, gelisine geri vuruyor, ben ulkeye ayıplı mal sokmaya calısan, sahtekar vatan haini bir kacakcı konumuna dusuyorum. Malta bayraklı gemicigim olsaydı, vergi kacırıp zengin olunca adam oluyorum bu ulkede ama. Ne yapalım kader utansın.

6ht45x.jpg
merhabalar theenglishshavingcompanny den bir kaç ürün aldım standart shipping seçeneğini seçtim ama sanırım takipsiz bu onu kontrol edebileceğimiz bir yol var mıdır mesela maggarttan aldıklarımızı en azından Türkiye'ye girene kadar kontrol edebiliyoruz haa Türkiye'ye girdiyse 3 4 güne bende olur gibi varsayımda bulunabiliyoruz buradan alıp daha önce tecrübe edenler nasıl bir yol izledi acaba Smile
5 Temmuz'da Maggard'dan siparişini geçtiğim 2 adet banyo sabunu takipsiz gönderi ile gelmedi. Tüm tıraş sabunlarımın gelipte banyo sabununun gelmeyişi de ayrı bir komedi. Acaba dedim Chiseled Face'in Pine Tar (çam reçinesi) sabunumu çok koktu gümrükte Big Grin
"A Samurai always wears two swords."
(03/08/2018, Saat: 01:50)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar theenglishshavingcompanny den bir kaç ürün aldım standart shipping seçeneğini seçtim ama sanırım takipsiz bu onu kontrol edebileceğimiz bir yol var mıdır mesela maggarttan aldıklarımızı en azından Türkiye'ye girene kadar kontrol edebiliyoruz haa Türkiye'ye girdiyse 3 4 güne bende olur gibi varsayımda bulunabiliyoruz buradan alıp daha önce tecrübe edenler nasıl bir yol izledi acaba Smile

Postacı yolu bekliyorsunuz Smile

Cidden, firma gönderi numarası vermiyor. Takipsiz gönderiler de aslında takip edilebiliyor bir şekilde ama takip numarasına çok benzeyen gönderi numarasını (UG******GB gibi) bulmanız gerekiyor. Bu kodla track24.ru'dan akıbetini öğrenebiliyorsunuz.Englishshavingcompany takipsiz gönderilerinde bu kodu size göndermiyor. Kendileri tutuyor mu bilmiyorum. Ben oradan alışveriş yaptığımda track24'ü bilmiyordum. Dolayısıyla postacı yolu gözledim Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Yahu bu ptt harbi sorunlu insan dolu 2 haftadır beklediğim kargoyu şu görüntüye göre gerimi göndermiş görünüyor yoksa benmi yanlış görüyorum gönderenle alıcıyı karıştıracak kadar işbilmez insanlarlamı dolu bu kurum
2na8850.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(20/09/2018, Saat: 00:14)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yahu bu ptt harbi sorunlu insan dolu 2 haftadır beklediğim kargoyu şu görüntüye göre gerimi göndermiş görünüyor yoksa benmi yanlış görüyorum gönderenle alıcıyı karıştıracak kadar işbilmez insanlarlamı dolu bu kurum

Komşum gönderi yurt dışına sevk edildi derken, bulunduğu ülkeden yurt dışına sevk edildi demek istiyor. Yani gönderiniz Türkiye'ye doğru (veya hangi ülkeye sipariş verdiyseniz) yola çıktı demek oluyor.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(20/09/2018, Saat: 00:32)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum gönderi yurt dışına sevk edildi derken, bulunduğu ülkeden yurt dışına sevk edildi demek istiyor. Yani gönderiniz Türkiye'ye doğru (veya hangi ülkeye sipariş verdiyseniz) yola çıktı demek oluyor.

inşallah dediğiniz gibidir üstadım gönderi 04.09.2018 de singapur dan yola çıkmıştı, çünkü forumda böyle aylarca 2 ülke arasında gidip gelen kargolar olduğunu okumuştum
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@Soner
Paylasmıs oldugunuz durumdaki paket, daha ulke sınırlarına girmemis bile, sadece singapurdan cıkısı gozukuyor. Yakın zamanda yurda giris yapar merak etmeyin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 535 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,262 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 102,932 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,137 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,385 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 15,833 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,552 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 99,845 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,280 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,133 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: